» » Потрібно залучати жінок та молодь: експерти обговорили рецепт успішної повоєнної відбудови України

Потрібно залучати жінок та молодь: експерти обговорили рецепт успішної повоєнної відбудови України
Для повоєнної відбудови українських міст на найвищому рівні необхідно залучати людей з якомога різноманітнішим досвідом. Це зробить українські простори більш інклюзивними. Про це заявила Єлізавета Коренко, координаторка проєкту STEM is FEM, під час виступу на конференції “Зі стійкості до відновлення: ключова роль громадянського суспільства України”, що відбулася 29-30 вересня.


У рамках панельної дискусії “Як молодь бачить відновлення: уроки й рішення, які можуть зміцнити українські громади”, яка була організована програмою “Мріємо та діємо”, експерти розповіли, як громадські ініціативи допомагають молоді під час війни, та якою буде їх роль у повоєнній відбудові.


Так, наприклад, громадська організація STEM is FEM наразі реалізує навчальний онлайн-курс з урбаністики для дівчат. Це стереотипно нетрадиційна галузь для зайнятості жінок, але це треба змінювати, вважає Єлізавета Коренко.


“Якщо брати європейську статистику, то останні 2-3 роки ми маємо приблизно 50% дівчат, які випускаються з архітектурних вишів. Водночас, серед людей, які мають ліцензію архітектора, жінок – 18%,” – розповідає вона. 


Тобто дівчата хочуть працювати в галузях урбаністики, містобудування, архітектури, але більшість з них звертають з цього кар’єрного шляху. Основна проблема, чому жінки покидають цю галузь – відсутність рольових моделей інших жінок у цій роботі, говорить Коренко, посилаючись на статистику. Після закінчення війни Україна може гостро відчути цю проблему, тому вже зараз надзвичайно важливо залучати жінок до ініціатив з повоєнної відбудови країни.


“Ми маємо великі втрати серед чоловічого населення. Повоєнне життя вимагатиме того, що багато жінок візьмуть на себе ролі в професіях, які вважались стереотипно чоловічими,” – розповідає Коренко.


Інші експерти підтверджують, що і під час воєнного стану, і після війни, молодь та дівчат, зокрема, потрібно активно залучати в громадське життя суспільства та відбудову. Для цього потрібно розвивати інструменти участі: молодіжні ради, хаби тощо, підкреслює Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту.


Євгенія Напуда, координаторка проєкту “ВільноХаб”, який створено за підтримки “Мріємо та діємо”, розповідає, що на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну молодь зіштовхнулась з великими проблемами у працевлаштуванні. Тому організатори вирішили проводити кар’єрні консультації для ВПО.


“Молодь готова волонтерити, донатити на ЗСУ, але, перш за все, їй треба закривати свої базові потреби і мати на це фінансові ресурси,” – розповідає Євгенія.


Керівниця проєкту “СпівДія” Ірина Тулякова додає, що попри деякі проблеми, молодь часто відкриває маленькі бізнеси і надає послуги. Серед молодого покоління існує тренд на самозайнятість.


Також Ірина розповідає, що війна показала – молодіжні центри мають допомагати не тільки проактивним громадянам, які були основною аудиторією таких просторів раніше. Потрібно надавати можливості всій молоді.


“Ми маємо думати, як ми можемо бути корисними для держави. Цю культуру можна формувати навіть пакуючи продуктовий набір. Якщо зараз це найкраще, що ти можеш робити – роби це,” – говорить Ірина.


Євген Урсалов, CEO EdTech стартапу Casers, додає, що Україна має залучати молодих фахівців до відбудови, адже вони мають час та ентузіазм – те, чого, зазвичай, не вистачає старшому поколінню. Окрім того, часто молодь знає мови та розуміється на технологіях.


А Рустам Савранський, голова EDYN Україна, вважає, що молодь з різних сфер має неодмінно перетинатись для пліднішої роботи. Адже це те покоління, яке буде вже невдовзі формувати політичні рішення та економіку України.


“Молодь – це фундамент відновлення держави, який готовий в якісь критичні моменти приймати рішення,” – підкреслює співзасновник здолбунівського молодіжного простору Home'ЯК Микола Мокрик.
Довідково: конференція «Зі стійкості до відновлення» проводиться Міжнародним фондом «Відродження» за підтримки Європейського Союзу, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії та у тісній співпраці з Делегацією Європейського Союзу в Україні, Програмою сприяння громадській активності «Долучайся» (USAID/ENGAGE), АМР США, ІСАР Єднання «Ініціативою секторальної підтримки громадянського суспільства України» за фінансової підтримки USAID, Програмою «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія!», Антикорупційною ініціативою ЄС, Національним фондом демократії, Національним демократичним інститутом, Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), Посольством Швеції в Україні, Програмою USAID «Мріємо та діємо», що впроваджується IREX, Фондом Східна Європа та Німецьким фондом Маршалла.


Розміщено на правах соціальної реклами
[img][/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!