» » Навчання перед телевізором: як працює Всеукраїнська школа онлайн

Навчання перед телевізором: як працює Всеукраїнська школа онлайн


Із початком карантину перед педагогами постало непросте завдання – не збавляючи темпів, навчати дистанційно. Однак багато шкіл не мають технічних можливостей, щоб організувати онлайн-навчання.  А значна частина учнів – доступу до інтернету. Щоб жодна дитина не випала з навчального процесу, Президент Володимир Зеленський ініціював проєкт «Всеукраїнська школа онлайн». Як працює проєкт і які перші результати? Дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.


Доступно кожному 


У Міністерстві освіти наголошують, що головне завдання Всеукраїнської школи онлайн – донести знання до учнів у кожному куточку країни. Задля цієї мети свої зусилля об’єднали профільні міністерство та комітет Верховної Ради, а також Офіс Президента України і громадська організація «Освіторія». 


«Завдання держави – забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань. З цією метою у понеділок, 6 квітня, стартує проєкт «Всеукраїнська школа онлайн», – заявив в останній день березня глава держави.


Проєкт розрахований на учнів 5-11 класів й охоплює 11 предметів: українська мова та література, історія України, всесвітня історія, англійська мова, фізика, алгебра, геометрія, географія, хімія та біологія. Уроки транслюють 12 телеканалів, для кожного класу – свій ресурс:  «Плюс-Плюс» та «112 Україна» (5 клас), «ZOOM» та «News One» (6 клас), «5 канал» та «ZIK» (7 клас), «Індиго» та «УНІАН» (8 клас), «Рада» та «UA:Культура» (9 клас), «UA:Перший» (10 клас), «М1» (11 клас), «Дом» (для школярів на окупованих територіях). Крім того, тривають переговори з «Київстар ТБ» і регіональними каналами, які також можуть долучитися до проєкту. 


«В умовах загальнонаціонального карантину це важлива ініціатива, яка дозволить дистанційно навчатися всім школярам, а особливо тим, хто, на жаль, з різних обставин не має доступу до інтернету», – написала на своїй Facebook-сторінці в.о. міністра освіти Любомира Мандзій.


Відеоуроки тривають від 20 до 30 хвилин. Заняття коротші, оскільки не потрібно відволікатись на інші активності, як це буває зазвичай у класі. Трансляції починаються щодня, з понеділка по п’ятницю, о 10 ранку. Між уроками є 5-хвилинна перерва з руханкою для дітей. Детальній розклад уроків розміщений на сайті МОН, а також сторінці міністерства у Facebook. 


Якщо хтось не встиг на ефір, всі відео можна переглянути на міністерському YouTube-каналі. Більше того, під кожним відео є рекомендоване домашнє завдання для закріплення пройденої теми.


Із вчителів – у телезірки 


У проєкті беруть участь 40 найкращих педагогів країни, а записують відео у  Новопечерській школі у Києві. Теми уроків затверджує Міністерство освіти, але кожен вчитель викладає матеріал на власний розсуд. За словами операційної директорки «Освіторії» Анни Сидорук, для багатьох із педагогів це перший досвід роботи у кадрі. Тож вчителів спершу ознайомили з основами риторики і розповіли правила поведінки перед камерою. 


Звичайно, не обійшлось без обмовок і «ляпів» у перших ефірах. Користувачі соцмереж одразу накинулись на вчителів, тиражуючи епізоди із помилками. На свій захист педагоги кажуть, що виною всьому швидкий темп зйомок і стрес перед камерою.


«Коли вперше стала перед камерою, знадобився час, щоб опанувати себе, налаштуватись. Часом заговорювалась, і ми наново перезаписували уривок. Щоб дітей не хилило в сон під час телеуроку, я намагалася наситити урок динамічною захопливою інформацією та подати її просто», – поділилась враженнями від зйомок Олена Оперчук, учителька української мови та літератури НВК № 240 у Києві.


Щоб зацікавити більшу кількість школярів та пожвавити уроки, роль учнів на деяких заняттях виконують українські зірки: ведучі, музиканти, актори та спортсмени. Зокрема,  Артем Пивоваров, Злата Огнєвич, Аліна Паш, Сергій Танчинець, Катерина Кухар, Жан Беленюк та інші. Більше того, на уроці з української мови для 5-класників побувала перша леді Олена Зеленська.


Цікаво навіть дорослим


Уже після першого дня роботи Всеукраїнської школи онлайн організатори заявили про успіх проєкту. Як зазначили в Офісі Президента, «свідчення цього – високі показники переглядів телеканалів, які транслюють уроки». 


Власне, за даними компанії Nielsen, Всеукраїнська школа онлайн у перший день зібрала понад 3,3 млн телеглядачів. А це кожен третій глядач ранкового ефіру. Крім того, десятки тисяч користувачів долучились до офіційного каналу МОН у YouTube. Сьогодні там майже 160 тисяч підписників, і їхня кількість постійно зростає. Найпопулярніші відео – з руханкою (фізкультурою). Ролик, у якому взяв участь переможець шоу «Танці з зірками» Женя Кот, зібрав понад 261 тисячу переглядів. 


Як розповідають користувачі соцмереж, дивляться онлайн-уроки не лише школярі, а й ті, хто давно не сидить за партами. За словами дорослих, їм цікаво пригадувати шкільну програму і дізнаватись щось нове.


За словами організаторів, проєкт триватиме до закінчення карантину у школах.

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!