» » ЦРЛ залишається у Світловодську, стоматологічне відділення у тому числі

ЦРЛ залишається у Світловодську, стоматологічне відділення у тому числі

Кінець минулого тижня ознаменувався у Світловодську скандалом навколо стоматологічного відділення… А прокоментував цю позаштатну ситуацію Юрій Котенко, який, власне кажучи, не такий вже й головлікар. 

Спочатку нам вдалося поговорити із секретарем міськради Юрієм Сапяновим. З чого стало відомо, що зрання 5 вересня у стоматологічній поліклініці, яка підпорядковується ЦРЛ, спостерігалася неабияка «двіжуха». Спочатку приїхали вантажівки, хлопці з яких буквально вривалися до кабінетів із бормашинами, виривали їх з «корінням» разом із кріслами, на яких вже (подекуди) вмостилися, відкривши роти для зубо-лікування та зубо-виривання, страждаючі пацієнти. 

… Як нагадав пан Юрій, рішення міськради є обов’язковим для всіх посадових осіб. А воно – у проекції на ЦРЛ – наголошує, що ліквідація комунального закладу може мати негативні наслідки для його ініціаторів. 

«А куди подінеться стоматполіклініка?», – у повній стурбованості спитав ваш кореспондент. 


Поки що – на другий поверх терапевтичного відділення, тобто, на Павлова,16, – була відповідь пана Юрія. Але, не виключив він, це лиш перший етап. Наступним може стати повна ліквідація стоматології у Світловодську, що   підпорядкована ЦРЛ – з огляду на так звані госпітальні округи (у проекції на наше місто – з центром в Олександрії). У цьому ключі Сапянова насторожує й зміни у статусі нашої ЦРЛ, затверджені її керівництвом у липні поточного року, згідно яких, ЦРЛ з комунального закладу перетворюється на некомерційне підприємство. А це, наголосив він, позбавить нашу райлікарню одного з постулатів медичної реформи, який запевняє, що гроші «ходять» за пацієнтом. І Сапянов, маючі відповідні повноваження, не підписав сесійне рішення про назване перетворення, прийняте з подання Світловодської ЦРЛ. 

Майже одразу опісля цього – аби дослідити всі нюанси такого «гріхопадіння» –  була утворена відповідна депутатська комісія. Ба більше – за ініціативи секретаря, на 13 вересня скликається позачергова сесія міськради задля подолання вето. 

Щоб врахувати думку і головного лікаря ЦРЛ, ми зв’язалися з Юрієм Котенком, аби він прокоментував, сказане своїм тезкою. Хоча, за великим рахунком, міг би й не коментувати, бо віднедавна пан Юрій… не головлікар. Ні, не назавжди, тимчасово. Бо на цей час, передавши кермо правління ЦРЛ одній із своїх заступниць, він став слухачем Київської академії державного управління при Президентові України, провчившись у якій, додасть до свого медичного диплому ще й диплом магістра державного управління.

А відносно того, що сталося, він назвав звичайним перенесенням стоматологічної поліклініки з Ювілейної на Павлова – заздалегідь, до слова, погоджене з міським головою та усіма відповідними службами. Нова її дислокація, де і ремонт необхідний зроблено і все таке інше, за словами Котенка, є набагато зручнішою як для містян, так і для мешканців району – тут тобі і рентген під боком, і лабораторії різні. Для самої ж ЦРЛ перебування стоматологічної поліклініки  у стінах ЦРЛ буде  набагато ощадливішим, адже за приміщення на Ювілейній доводилося сплачувати чималі гроші за оренду.

«То, що ж тут такого угледіли Юрій Олександрович та його однодумці, що погрожують керівництву ЦРЛ кримінальною відповідальністю?», – дивується Юрій Миколайович. 

… Користуючись нагодою, ми попросили Юрія Котенка прокоментувати перепрофілювання ЦРЛ з комунального закладу на некомерційне підприємство.  Наш співрозмовник пояснив, що ЦРЛ як була, так і залишиться підприємством, підпорядкованим  (як і було до цього) Світловодській міській раді, змінюється лише назва у відповідністю з Постановою Кабінету Міністрів.  За що й проголосували депутати на одній із сесій міськради влітку цьогоріч. І Сапянов, у тому числі, підкреслив Котенко, який, на його подив і всієї медичної спільноти міста, невдовзі наклав на це сесійне рішення своє вето. Тож, резюмує він, керівництво ЦРЛ було вимушене форсувати це перетворення – щоб мешканці міста й району звертались по медичну допомогу за звичними для них адресами у Світловодську, а не їхали до Олександрії – центру нашого госпітального округу. 

Так що, запевнив Юрій Котенко, ЦРЛ є і залишається у Світловодську, у тому числі й стоматологічне відділення. І гроші, як і планувалося, «ходитимуть за пацієнтом». 

Віталій Асауленко, 
фото Олега Долгого  
       
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
2 коментар ів
  1. Юрій
    Про арендну плату... Чув, що платили АЖ 1 (одну) гривну на рік.
    1. editor
      Напевне, мали на увазі комунальні платежі, а не орендну плату.
Популярне
Дитячо-юнацька спортивна школа №1 підвищила свій статус
Харківська бронза Олександра Бендюка
Басейн у міському спорткомплексі відкриється на Миколая!
Що спільного між товстуном і наркозалежним?
Олександр Бендюк – чемпіон міста з шахів
Мультiмедиа
Водохреща у яхт-клубі «Кристал» – цьогоріч як у справжньому Йордані
Жити в кайф закликав глядачів молодіжний гурт "Yin Yang"
Районний будинок культури створив справжню казку для глядачів! (ДОПОВНЕНО)
Мистецтвом перемагаємо, мистецтвом живемо, мистецтвом об’єднуємося! (ДОПОВНЕНО)
Ранок 8 січня розпочався приємно: у «СВ» колядували