» » Ось мій диплом, а де мої гроші?
Всі новини

Ось мій диплом, а де мої гроші?


Чому освіта - це інвестиція? Які моменти треба враховувати, обираючи професію? На ці запитання відповідає Дмитро Корчевський,доктор педагогічних наук, засновник Комп’ютерної Академії «ШАГ».

- Якщо розгляди освіту як інвестицію, то потрібно врахувати 3 моменти: гарантії, що вкладені гроші повернуться; час, за який вони повернуться; порівняння з можливими альтернативами. Давайте розглянемо приклад. Візьмемо відомий вуз та популярну спеціальність. Київський Національний Університет імені Т.Г. Шевченка, юридичний факультет. Рік навчання за контрактом коштує 46 000 грн.
Відкриваємо сайт rabota.ua і починаємо шукати першу роботу юристом (запит “юрист без досвіду”): помічник юриста. 40 вакансії у Києві із заробітною платою 7000-8000 грн. На державній службі знаходимо ще цікавіші варіанти: зарплата від 5000 грн для юристів-початківців. 
Зробимо прості підрахунки: щоб повернути кошти, витрачені на державну освіту, юристу потрібно працювати приблизно 3 роки. Так, вони можуть йти працювати за фахом після 3-го  курсу. Можуть перейти на бюджет. В принципі, можливо знайти гарну роботу. Але до нормального працевлаштування потрібно пройти через безліч «якщо» і «можливо». Задовольнити, виконати безліч особливих умов, розібратися в нюансах. Для інвестицій такі слова сигналізують про високий ризик.

Тому я б рекомендував обирати спочатку не освіту чи вуз, а професію. І особливо звернути увагу, наскільки вона буде потрібна через 6 років. Обравши професію, можна розглядати вуз, який буде відповідати вашим вимогам та бажанням. 

Не секрет, що зараз високодохідні професії ті, що пов`язані з IT та digital. Знову повернемося до  сайту rabota.ua. На запит “IT” видає приблизно 4000 вакансій. І це тільки IT. Розмір заробітних плат там стартує від 500 $; а через півроку досвіду на позиції “Junior” вже досягає 1500$ за місяць. І це не межа, а лише початок. Наших IT-спеціалістів раді бачити в усьому світі. Так історично склалося, що ІТ освіта в Україні є однією з найбільш якісних. На пострадянському просторі залишилися сильні технічні школи. На уроках все ще дають глибоку та ґрунтовну, порівняно з іншими країнами, математичну базу. І як кажуть, з наступного року ЗНО з математики стане обов’язковим. Щоправда, не завжди пояснюють, як застосовувати її на практиці. І з цим програмістам вже доводиться справлятися самостійно або поглиблювати знання на професійних ІТ курсах.  

Вартість та строки навчання на IT-професії може бути різною. Але хотів би звернути увагу: обирайте навчання строком від 6 місяців. Як би не хотілося “всьо, бігом і задешево”, не піддавайтесь. Ми ж з вами не у Forex граємо!
 
Альтернативою формальній освіті може бути створення власного бізнесу. Всі гроші, що ви витратили б на навчання, можна розглянути як капітал та вкласти у розвиток власної справи. Там диплом не потрібний. Там потрібні знання, здібності та сміливість. Але про щомісячну зарплату і стабільність можна забути.

Особисто я підтримую такий підхід, що освіта - це інвестиція. Це і мій власний досвід. 20 років тому я заснував Комп’ютерну Академію «ШАГ»! саме через розуміння того, що моя освіта має давати не просто теоретичні знання, а й приносити мені гроші. 

Дані взяті на сайті rabota.ua за серпень 2019р.
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Приз і оплески чемпіонові Бендюку
Автомобілісти Світловодська відзначили професійне свято яскравими змаганнями
Нашим "Кометам" і "Мавпи" по зубам. Навіть черкаські
До уваги любителів екстриму! Видовищний захід відбудеться у Світловодську!
Юрій Сапянов успішно випробував новий дельтаплан
Мультiмедиа
ІНТЕР показав "холодні" мітинги у Світловодську
ТСН попереджує: попереду - похолодання
Світловодськ мерзне, запевняє ICTV
Тепло Світловодську потрібно вже сьогодні! - розповідають "Подробиці" каналу "Інтер"
Замість коментаря про тепло Козярчук пригрозив Сапянову. Через ТРК «Україна»