» » Ось мій диплом, а де мої гроші?

Ось мій диплом, а де мої гроші?


Чому освіта - це інвестиція? Які моменти треба враховувати, обираючи професію? На ці запитання відповідає Дмитро Корчевський,доктор педагогічних наук, засновник Комп’ютерної Академії «ШАГ».

- Якщо розгляди освіту як інвестицію, то потрібно врахувати 3 моменти: гарантії, що вкладені гроші повернуться; час, за який вони повернуться; порівняння з можливими альтернативами. Давайте розглянемо приклад. Візьмемо відомий вуз та популярну спеціальність. Київський Національний Університет імені Т.Г. Шевченка, юридичний факультет. Рік навчання за контрактом коштує 46 000 грн.
Відкриваємо сайт rabota.ua і починаємо шукати першу роботу юристом (запит “юрист без досвіду”): помічник юриста. 40 вакансії у Києві із заробітною платою 7000-8000 грн. На державній службі знаходимо ще цікавіші варіанти: зарплата від 5000 грн для юристів-початківців. 
Зробимо прості підрахунки: щоб повернути кошти, витрачені на державну освіту, юристу потрібно працювати приблизно 3 роки. Так, вони можуть йти працювати за фахом після 3-го  курсу. Можуть перейти на бюджет. В принципі, можливо знайти гарну роботу. Але до нормального працевлаштування потрібно пройти через безліч «якщо» і «можливо». Задовольнити, виконати безліч особливих умов, розібратися в нюансах. Для інвестицій такі слова сигналізують про високий ризик.

Тому я б рекомендував обирати спочатку не освіту чи вуз, а професію. І особливо звернути увагу, наскільки вона буде потрібна через 6 років. Обравши професію, можна розглядати вуз, який буде відповідати вашим вимогам та бажанням. 

Не секрет, що зараз високодохідні професії ті, що пов`язані з IT та digital. Знову повернемося до  сайту rabota.ua. На запит “IT” видає приблизно 4000 вакансій. І це тільки IT. Розмір заробітних плат там стартує від 500 $; а через півроку досвіду на позиції “Junior” вже досягає 1500$ за місяць. І це не межа, а лише початок. Наших IT-спеціалістів раді бачити в усьому світі. Так історично склалося, що ІТ освіта в Україні є однією з найбільш якісних. На пострадянському просторі залишилися сильні технічні школи. На уроках все ще дають глибоку та ґрунтовну, порівняно з іншими країнами, математичну базу. І як кажуть, з наступного року ЗНО з математики стане обов’язковим. Щоправда, не завжди пояснюють, як застосовувати її на практиці. І з цим програмістам вже доводиться справлятися самостійно або поглиблювати знання на професійних ІТ курсах.  

Вартість та строки навчання на IT-професії може бути різною. Але хотів би звернути увагу: обирайте навчання строком від 6 місяців. Як би не хотілося “всьо, бігом і задешево”, не піддавайтесь. Ми ж з вами не у Forex граємо!
 
Альтернативою формальній освіті може бути створення власного бізнесу. Всі гроші, що ви витратили б на навчання, можна розглянути як капітал та вкласти у розвиток власної справи. Там диплом не потрібний. Там потрібні знання, здібності та сміливість. Але про щомісячну зарплату і стабільність можна забути.

Особисто я підтримую такий підхід, що освіта - це інвестиція. Це і мій власний досвід. 20 років тому я заснував Комп’ютерну Академію «ШАГ»! саме через розуміння того, що моя освіта має давати не просто теоретичні знання, а й приносити мені гроші. 

Дані взяті на сайті rabota.ua за серпень 2019р.
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)