» » За версією Мінрегіону Світловодського району на мапі Кіровоградщини не буде
Всі новини

За версією Мінрегіону Світловодського району на мапі Кіровоградщини не буде


Експерти з реформування адміністративно-територіального устрою днями представили модель майбутнього районного поділу Кіровоградської області. 

З цього приводу в облдержадміністрації зібрали круглий стіл на тему: "Формування нового районного (повітового) поділу в Кіровоградській області". У заході взяв участь перший  заступник голови ОДА Сергій Коваленко, експерти проекту "Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України" Маргарита Трипольська та Олена Васильєва, керівники структурних підрозділів ОДА та представники ОТГ області.

Сергій Коваленко нагадав присутнім, що Закон "Про добровільне об'єднання територіальних громад" діє до кінця 2019 року. Вибори до місцевих органів влади наступного року проведуть на рівні об’єднаних територіальних громад. Райдержадміністрації та райради втрачають свої повноваження. Натомість будуть створені ради і виконкоми ОТГ.

Значну протяжність території Кіровоградщини, великі відстані між населеними пунктами та низьку щільність населення треба врахуватим під час майбутнього поділу на повіти (райони), вважає Сергій Коваленко. 

Під час круглого столу презентували план нового районного поділу Кіровоградської області, розроблену експертами у сфері реформи місцевого самоврядування, і порівняли її з пропозицією Міністерства регіонального розвитку.

Влада області та експерти дійшли спільної думки, що концепція утворення 3-х повітів (районів) на території Кіровоградщини є правильною, розійшлися лише у варіантах поділу меж повітів. Отже укрупняються Кропивницький, Олександрійський та Новоукраїнський райони з центрами у відповідних містах. 

Світловодщину віднесли до Олександрійського повіту, що й не дивно. Міська влада Олександрії (на відміну від Світловодської) давно працює у цьому напрямку, зокрема, місто стало центром медичного округу, до якого належить і Світловодська ЦРЛ.  

Однією з причин того, що Світловодськ як повітовий центр навіть не розглядався, хоча такі пропозиції від громади району надходили до обласного центру, ймовірно, є те, що на теренах Світловодщини створено лише одну ОТГ – Великоандрусівську. Тобто Світловодськ, як і Голованівськ (його замінили на Новоукраїнку), не довів ефективність місцевого самоврядування та фінансову спроможність. 

Звісно, презентація проекту – це не рішення влади, але на думку місцевих експертів,  навряд щось зміниться під час розгляду цього питання на черговій сесії Кіровоградської обласної ради. 

[img]


[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
У ІІ турі чемпіонату України світловодським «Кометам» не було рівних
Приз і оплески чемпіонові Бендюку
Автомобілісти Світловодська відзначили професійне свято яскравими змаганнями
Нашим "Кометам" і "Мавпи" по зубам. Навіть черкаські
До уваги любителів екстриму! Видовищний захід відбудеться у Світловодську!
Мультiмедиа
Господарський суд розглянув справу щодо СП ТОВ «Світловодськпобут» (ОНОВЛЕНО)
ІНТЕР показав "холодні" мітинги у Світловодську
ТСН попереджає: попереду - похолодання
Світловодськ мерзне, запевняє ICTV
Тепло Світловодську потрібно вже сьогодні! - розповідають "Подробиці" каналу "Інтер"