» » За версією Мінрегіону Світловодського району на мапі Кіровоградщини не буде

За версією Мінрегіону Світловодського району на мапі Кіровоградщини не буде


Експерти з реформування адміністративно-територіального устрою днями представили модель майбутнього районного поділу Кіровоградської області. 

З цього приводу в облдержадміністрації зібрали круглий стіл на тему: "Формування нового районного (повітового) поділу в Кіровоградській області". У заході взяв участь перший  заступник голови ОДА Сергій Коваленко, експерти проекту "Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України" Маргарита Трипольська та Олена Васильєва, керівники структурних підрозділів ОДА та представники ОТГ області.

Сергій Коваленко нагадав присутнім, що Закон "Про добровільне об'єднання територіальних громад" діє до кінця 2019 року. Вибори до місцевих органів влади наступного року проведуть на рівні об’єднаних територіальних громад. Райдержадміністрації та райради втрачають свої повноваження. Натомість будуть створені ради і виконкоми ОТГ.

Значну протяжність території Кіровоградщини, великі відстані між населеними пунктами та низьку щільність населення треба врахуватим під час майбутнього поділу на повіти (райони), вважає Сергій Коваленко. 

Під час круглого столу презентували план нового районного поділу Кіровоградської області, розроблену експертами у сфері реформи місцевого самоврядування, і порівняли її з пропозицією Міністерства регіонального розвитку.

Влада області та експерти дійшли спільної думки, що концепція утворення 3-х повітів (районів) на території Кіровоградщини є правильною, розійшлися лише у варіантах поділу меж повітів. Отже укрупняються Кропивницький, Олександрійський та Новоукраїнський райони з центрами у відповідних містах. 

Світловодщину віднесли до Олександрійського повіту, що й не дивно. Міська влада Олександрії (на відміну від Світловодської) давно працює у цьому напрямку, зокрема, місто стало центром медичного округу, до якого належить і Світловодська ЦРЛ.  

Однією з причин того, що Світловодськ як повітовий центр навіть не розглядався, хоча такі пропозиції від громади району надходили до обласного центру, ймовірно, є те, що на теренах Світловодщини створено лише одну ОТГ – Великоандрусівську. Тобто Світловодськ, як і Голованівськ (його замінили на Новоукраїнку), не довів ефективність місцевого самоврядування та фінансову спроможність. 

Звісно, презентація проекту – це не рішення влади, але на думку місцевих експертів,  навряд щось зміниться під час розгляду цього питання на черговій сесії Кіровоградської обласної ради. 

[img]


[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Дитячо-юнацька спортивна школа №1 підвищила свій статус
Харківська бронза Олександра Бендюка
Басейн у міському спорткомплексі відкриється на Миколая!
Мультiмедиа
А у Світловодську – волейбол!
У Світловодську вшанували Героїв Небесної сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ. ДОПОВНЕНО)
У Світловодську вшанували учасників бойових дій на території інших держав (ФОТОРЕПОРТАЖ. ДОПОВНЕНО)
Світловодськ. Вадим Бойко. Роковини біля обдертої стіни
«Незвичайна історія» заради порятунку Лізи Брусенцевої