» » Будівництво першого храму ПЦУ у Світловодську освячено!

Будівництво першого храму ПЦУ у Світловодську освячено!

28 травня Архієпископ Кропивницький і Голованівський Марк (в миру Михайло Левків) провів святкову літургію, архієрейське богослужіння у церкві Святителя Миколая Чудотворця та освятив будівництво першого храму Православної церкви України у Світловодську. 

Історія цієї церкви розпочалася у квітні 2014 року, коли до нашого міста привезли вагончик, встановили на вулиці Приморській, навпроти СПТУ №5, і почали використовувати його як тимчасове приміщення церкви Святителя Миколая Чудотворця Київського патріархату. Тоді ж тут розпочав своє служіння ієрей Роман Батіг, ні на мить не полишаючи свою мрію побудувати на цьому мальовничому місці справжній храм. 

Чимало зусиль довелося докласти молодому священнослужителю, щоб його мрія почала реалізовуватися. Лише у вересні 2021 року йому вдалося закласти фундамент під храм. Сьогодні вже зводяться стіни, за що настоятель церкви щиро дякує усім прихожанам і небайдужим людям за те, що повірили йому 9 років тому, продовжують вірити і підтримувати. А це дає надію, що невдовзі храм буде побудований.
Дещо із запізненням, у фундамент майбутньої церкви, заклали капсулу зі списком людей, які розпочинали будівництво храму, хто був настоятелем церкви та хто освятив наріжний камінь.  

Звертаючись до прихожан церкви, архієпископ Марк неодноразово підкреслював, що вони є першою релігійною громадою не тільки у місті Світловодську, а й на теренах колишнього Світловодського району, яка виступила за те, щоб Україна мала свою визнану помісну автокефальну церкву.

«Любов до свого народу і своєї країни підказувала, що український народ управі мати свою церкву, в якій своєю мовою прославлятиме Бога і звертатиметься до нього з молитвою за своїх синів і доньок, де шануватимуть українську історію й культуру, де святими будуть наші співвітчизники, а не чужоземці, які часто приносили нам біду", - сказав владика Марк. Безумовно, цей захід став історичною подією в місті, хоча і не зібрав великої кількості людей, яких можна побачити тут же під час освячення Великодніх кошиків. Не було видно і жодного представника міської влади…

Нам вдалося взяти інтерв’ю у архієпископа Марка. Відверті відповіді на складні запитання – у нашій наступній публікації. 

Фото: Богдан Дроздов
Відео: Богдан Дроздов

Більше фото тут: https://svetlovodsk.com.ua/14748-church.html
[img][/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Футбольний турнір пам'яті Олександра Іванушка відбудеться у Світловодську
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!