» » Там, де відбувалися весільні церемонії, тепер буде православна церква

Там, де відбувалися весільні церемонії, тепер буде православна церква

Стара будівля ДРАЦС, яка півтора року стояла порожньою, бо саму установу об’єднали з районною і перенесли на вулицю Павлівську (Куйбишева), по дорозі до кладовища, знову відкрила двері. Тут оселилася релігійна громада апостола Андрія Первозванного Української православної церкви Київського Патріархату. 

27 грудня один з ініціаторів створення нової церкви Зенон Варивода запросив нас на зустріч з настоятелем нового храму ієромонахом Феоктистом (Федір Майстренко), який обіцяв приїхати. З відкритих джерел ми дізналися, що він зареєстрований керівником іншої релігійної організації – «Монастир преподобного Федора Студита Кіровоградської Єпархії УПЦ Київського патріархату», що знаходиться  у селі Сорочанове Бобринецького району.
 
На жаль, священик не зміг дістатися Світловодська через складні погодні умови. Натомість ми мали змогу поспілкуватися з його помічником, оглянути приміщення, ознайомитися з документами громади. 

Отже, 5 липня 2018 року Кіровоградська ОДА зареєструвала статут релігійної громади і видала відповідне свідоцтво. 

8 жовтня рішенням виконкому Світловодської міської ради за № 603 було надано дозвіл на укладання договору оренди нежитлового приміщення за адресою: вул. Гагаріна, 19 загальною площею 384,6 кв.м, яке перебуває на балансі управління економіки, ресурсів та розвитку міста з юридичною особою – релігійною організацією «Релігійна громада апостола Андрія Первозванного Української православної церкви Київського Патріархату м.Світловодськ» для проведення церковних богослужінь на термін до 01.09. 2021 року з орендною платою 1 грн на рік. 

16 жовтня міський голова Валентин Козярчук та голова зборів релігійної громади Володимир Залюбовський  підписали договір оренди приміщення та акт прийому-передачі орендованого майна. 

13 грудня за участю 42-х осіб відбулися збори релігійної громади, на яких обрали керівників: помічником священика – Зенона Вариводу, скарбником – Ніну Мозгову, головою ревізійної комісії – Ніну Титарь, членом ревкомісії – Ніну Козій

Зенон Варивода розповів нам, що двері церкви відкриті щодня, о 9:00 розпочинається молитва за Україну, кожен охочій житель міста може приєднуватися. Показав нам скриньку, до якої збираються гроші на храм. Як тільки скринька наповниться, комісія її відкриє, порахує і разом зі священиком визначиться, на які потреби вони будуть витрачатися.

"Все буде прозоро. Церква ніколи не стане бізнес-проектом", – запевняє Зенон Дмитрович. 

На наше запитання, хто з відомих людей міста входить до активу церковної громади, помічник священика назвав Віктора Ганюшкіна – колишнього головного архітектора міста, Любомира Лисого – відомого   будівельника, Анатолія Войтенка та Володимира Іванця – громадських активістів і наголосив:

«Будівля потрапила у хороші руки!» 
[img]




















[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Більше за темами: Церква
Новини партнерів
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Юні світловодські футболістки показали хороший результат
Перший тур Чемпіонату України збаскетболу - у Світловодську
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!