На виставці "Трансформація весільного обряду у другій половині ХХ століття" представлено більше сотні експонатів, зокрема весільні фотографії, прикраси молодої, весільні наряди, рушники, література, воскові вінки тощо, які було зібрано працівницями Світловодського міського краєзнавчого музею (директорка Ніна Сокуренко) у селах колишнього Світловодського та Онуфріївського районів, а також у місті Кривий Ріг.
Відкриття виставки відбулося 14 жовтня, експонуватиметься вона до 18 листопада.
— Я звернула увагу на те, як швидко ми відійшли від традиційних весільних вінків і за короткий термін у 50 років (а для історії це не так багато) прийшли до фати. За 300 років було зроблено все для того, щоб ми забули свої традиції, та завдячуючи маленьким селам ми зберегли нашу історію, — розповідає Ніна Сокуренко. — Це було дуже цікаве дослідження. Можливо, таким чином нам вдасться донести до людей, що обряди у нас дуже цікаві і їх варто згадувати та оновлювати, адже це наше коріння, а без коріння сохне все живе.
Зберігачка фондів музею Лариса Осика, яка переїхала до Світловодська з Харкова у березні цього року через війну, каже, що підготовка експозиції тривала близько двох місяців.
— У нас було дуже багато роботи з реставрації зібраних Ніною експонатів, — каже Лариса. — Ось, наприклад, весільний восковий віночок із села Куцеволівки (колишній Онуфріївський район, нині — Олександрійський, — Ред.) до музею потрапив загорнутим у хусточку. Багато речей довелося прати, виводити плями, прасувати тощо. Лише на підготовку місця для нової виставки я витратила два дні. Після закриття виставки частину експонатів залишимо у фондах музею, решту — повернемо власникам.
Більше інформації про виставку можна дізнатися на офіційній сторінці музею у фейсбуці. Тож поспішайте на виставку до краєзнавчого музею!
Адреса: м.Світловодськ, вул.Гагаріна, 21. Музей працює з 8:00 до 17:00. Вихідні — неділя, понеділок.
Аліна Семенова,
фото авторки
Більше фото тут: https://svetlovodsk.com.ua/14982-transformation-of-the-wedding-ceremony.html