» » День аграрія у прохолодному світловодському «білому домі»… Аж тепліше стало

День аграрія у прохолодному світловодському «білому домі»… Аж тепліше стало


Влада Світловодського району у п’ятницю, 15 листопада, відзначила урочистостями місцевих сільгоспвиробників напередодні їхнього свята – Дня працівника сільського господарства…

З цієї нагоди у сесійній залі світловодського адмінбудинку зібрались представники як райдержадміністрації, так і районної ради – віддати данину вдячності і поваги трударям району за їхню нелегку працю. 

Виступаючи з вітальним словом, голова Світловодської райради Роман Домбровський відзначив, що у Світловодську і в адмінбудинку, зокрема, через ряд причин, наразі прохолодно. Та атмосфера у залі напрочуд тепла. 

«А все тому, що ми тут сьогодні, у середині листопада, відзначаємо День аграрія. Без перебільшення, Україна – житниця Європи, а Кіровоградщина – одна з найпотужніших агрообластей держави. Світловодщина також не стоїть осторонь процесів, що відбуваються в аграрній сфері. На жаль, не все, як хотілося: і рік був важкий – урожаї не ті, і ціни на врожаї залишають бажати кращого. Ті, хто вирощують врожаї, залишаються майже ні з чим, а заробляють ті, хто торгує збіжжям… 
У першому читанні прийнятий законопроєкт про продаж землі. Районна рада зверталася до Верховної Ради, Прем’єр-міністра, до Президента з проханням продовжити мораторій. Але сподіваюсь, що здоровий глузд, він є – здоровий глузд… Сьогодні задача перед депутатським корпусом будь-якого рівня – зберегти аграрний сектор, запустити переробку, зробити так, щоб людина, яка стоїть найближче до виробництва, заробляла, щоб будувалися сімейні ферми, щоб розвивалися сімейні династії, щоб в селі залишалася школа, щоб у селі залишалася первинна ланка медицини, щоб діти вчилися в аграрних вузах і поверталися назад. Щоб врожаї зростали і відповідно зростав і добробут сільського жителя…
Сьогодні, за дорученням депутатського корпусу Світловодської районної ради і від себе особисто, я хочу побажати вам, перш за все, невичерпного здоров’я, наснаги! Щоб у вас, незважаючи на ті перипетії, які сьогодні є, не опускалися руки! Щоб ви завзято йшли у бій за урожай! Щоб урожай був високий, ціна на нього достойна. Щоб вас любили, цінили, поважали!»

До слів Домбровського долучився і заступник голови Світловодської РДА Володимир Похілов

«… Ви робите кожен на своєму місці дуже важливу працю. У нас досить складний регіон. Та незважаючи на балковий ландшафт, ми - ефективний і економічно спроможній район. Тож, велика вдячність вам за це! І вітання зі святом!».

Також Похілов не оминув подякувати голів фермерських господарств району за постійну допомогу і щодо ремонтів об’єктів соціальної сфери, і щодо допомоги технікою під час розчистки доріг у випадках хурделиць та снігових заметів.

Опісля з рук очільників району Почесні грамоти від області й району отримали голови та колективи агропідприємств. Це, зокрема, голови агропідприємств Юрій Магдій, Сергій Шевченко, Юрій Ющенко, Юрій Булаєнко, Анатолій Дерев’янко, колективи ФГ «Колос», ПП «Поліна», ТОВ «Земля і люди» та інші.

З вітальною адресою не оминув виступити, без перебільшень, найповажніший агровиробник Світловодщини Іван Середа. І не все сказане ним було просякнуте святковістю. Але такі реалії:   

«Це свято я вважаю найпочеснішим на землі тому, що ви – усі тут присутні, усі колективи наші, вирощують хліб, продукти харчування. Ви знаєте, я один з тих людей, які можуть оцінити, як було раніше, як стало тепер. І порівняти. Звичайно, ми добилися гарних результатів, підвищили урожайність, навчились різним технологіям. Але, якою ціною!? Яку увагу нам, сільгоспвиробникам, приділяє держава? Ми зараз пробиваємось, хто як може. Ви скажіть, будь ласка, у якій державі дається кредит сільгоспвиробникам під 17%, тоді, як у інших - під 1-2%... Я вже, слава Богові, 30 років працюю директором господарства. Пригадую, як нас змушували брати кредити. Два роки минуло, не заплатив – списали (сміх у залі, оплески, прим. авт.). А тепер? 
Якщо в рослинництві ми ще якось навчилися господарювати, то, що робиться у тваринництві? Ми скоро забудемо, взагалі, що таке тварини, порося чи корова… Куди ми йдемо!? Зараз, під наше свято, нам піднесли і продаж землі. Ми не знаємо, як воно буде, але надії мало... Дуже мало! Та попри це, зараз перед нами стоїть завдання, щоб ми не лише виростили нашу продукцію, а щоб вона була екологічно чиста і не шкідлива для людей. А ми ж забули, що таке органіка і де її взяти! 
І все таки, ми надіємось на краще життя. І бажаємо цього усім українцям! І сьогодні у цей передсвятковий день хочеться поздоровити усіх сільгоспвиробників, побажати щастя, здоров’я, успіхів, натхнення! І щоб на нашій землі були кращі врожаї і краще було  жити і господарювати. Із святом вас!».

Але для того, щоб надихати на оптимізм і підтримувати світлий настрій й існують митці. У даному випадку – солістки Любов Воловик, Надія Татарнікова та аматорський народний ансамбль «Мрія» районного Будинку культури - вони своїми живими та оптимістичними  піснями піднімали настрій учасників урочистостей і вселяли віру у  краще майбутнє:

«…Співаю пісню я під калиною, 
Хай вона летить над Україною,
Заспіваю мовою єдиною 
Хай вона летить над Україною!..»


Віталій Асауленко
[img]
[/img]

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)
Бажаємо відродження Світловодську!
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям