» » Хтось б’ється за тепло. А хтось – за теплоцентраль за допомогою… труни

Хтось б’ється за тепло. А хтось – за теплоцентраль за допомогою… труни


У Світловодську 24 листопада відбулася чергова акція протесту. Загалом, вже третя за останні два тижні. Цього разу – з перекриттям дороги державного значення з боку Власівки, включно із греблею Кременчуцької ГЕС.

Бо тепла немає, а якщо і є деінде – у мізерній кількості. Цього разу збурені світловодці масово зібрались не на площі перед «білим домом», як зазвичай, а біля автостанції – зручному місці для виконання одного з пунктів резолюції, затвердженої одностайно під час останнього мітингу 13 листопада. А саме: «у разі зволікання з обігрівом міста, містяни залишають за собою право блокувати автомагістралі державного значення». Але ж, як положено, для початку – помітингували. 

Депутати міської ради Андрій Малицький, Марк Сіромаха, громадський активіст та колишній начальник юрвідділу СП ТОВ «Світловодськпобут» Іван Летюка, окремі громадяни у своїх виступах доносили присутнім свій гнів, який ретельно фіксували спецкори провідних українських телеканалів. Вони, здається вже прописалися у нашому, ледь не єдиному на всю Україну місті, де люди потерпають через відсутність централізованого опалення. Та не лише спецкори – заступник голови ОДА Сергій Коваленко, який у ці важкі для Світловодська дні сюди майже перебрався. 

А днем раніше сюди нагрянув з Києва нардеп Олесь Довгий і влаштував справжній наганяй відповідальним як посадовцям, так і теплопостачальникам, запевнивши – винні будуть покарані суворо… 

Виступив і Юрій Сапянов, секретар міськради та виконуючий повноваження міського голови (міський голова, як відомо, знаходиться під слідством через свої «договорняки» зі «Світловодськпобутом»). Посадовець коротко розповів про те, як просуваються суди з даного питання та ошелешив новиною: сьогодні о шостій ранку вахтер, що чергує у «білому домі», виявив під його дверима справжнісіньку труну, на якій «красувався» напис російською: 

«Сапянов, отдай теплосеть!».

Помітне пожвавлення у перебіг мітингу вніс і перфоманс у виконанні юних силових атлетів й атлеток зі спортклубу «Леґіон» – їхня колона з українськими прапорами та фотографіями власника «Світловодськпобуту» Олександра Яременка з написом «Вкрав тепло у людей» та опудалом з такою ж світлиною, стрімко вклинилася у мітингове коло і «потягла» за собою натовп здійснювати це саме перекриття. 

… Тут слід віддати належне коректним діям правоохоронців, які й завертали автотранспорт, і були максимально стриманими у спілкування як із знервованими автомобілістами, так із містянами та їхніми організаторами. А сам начальник міськвідділу поліції Андрій Гулий перебував особисто у найбільш напружених локаціях. Тим більше, як нескладно було помітити, що єдиного «командування» у мітингарів не спостерігалося – після того, як у повітрі «запахло» новим переділом влади у Світловодську та вірогідним поверненням 50% власності СП ТОВ «Світловодськпобут» під, начебто, контроль громади (а то й – усіх ста відсотків, а начальником хто буде?), на міській політичній авансцені помітно активізувалися окремі групки, для яких використовування безхитрісного праведного гніву світловодців – саме той момент для швидкого просування до влади… 

Одна колона подалася аж до кінця греблі ГЕС, інша закупорила цю греблю біля шлюзу. Ще одна залишилася на перехресті біля автостанції – палити у бочках різний мотлох та оте опудало з фотографією Яременка. А вже опісля до вже прийнятої раніше резолюції мітингу було одноголосно додано пункт – звернутися громадою до Прем’єра Олексія Гончаренка та до Офісу Президента України безпосередньо. Може толок більшим буде…

Віталій Асауленко, 
фото автора
[img]

[/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)
Бажаємо відродження Світловодську!