» » «Місту – тепло, майно – громаді!» – вимагали жителі Світловодська

«Місту – тепло, майно – громаді!» – вимагали жителі Світловодська


Свій рішучій протест проти свавілля СП ТОВ «Світловодськпобут» та бездіяльності міської влади щодо забезпечення міста теплом висловили кілька сотень жителів Світловодська. Мітинг з цього приводу відбувся на центральній площі міста 10 листопада. 

Майже дві з половиною години люди обурювалися безладом у міському господарстві, бездіяльністю міської влади, свавіллям монополіста – СП ТОВ «Світловодськпобут». Спроби власника підприємства Олександра Яременка схилити людей на свій бік, зваливши усю провину на міську владу і міського голову особисто, результату не дали. Його пояснення щодо подальших дій на імпровізованій сцені перед доведеними до відчаю людьми та у кулуарах міськради перед кількома журналістами дуже відрізняються тож і довіри не викликають. Зрозуміло одне – на місцевому рівні справа не зрушить з місця, місто вже опинилося перед техногенною катастрофою, є реальна можливість повторити сумний досвід  Алчевська.  

Тож за підсумками виступів люди одноголосно ухвалили резолюцію мітингу, яку вирішили направити до офісу Президента України, до Кіровоградської ОДА, до Світловодської міської ради. Про все, що хвилює жителів міста сьогодні – читайте у документі, який сьогодні, 11 листопада отримали і представник офісу  Президента України, і новопризначений губернатор. 

Резолюція мітингу протесту від 10 листопада 2019 року

Ми громадськість м. Світловодська Кіровоградської обл., депутати, учасники мітингу-протесту під гаслом «місту тепло – майно громаді» заявляємо свій рішучий протест проти свавілля незаконно створеного СП ТОВ «Світловодськпобут» та бездіяльності місцевої влади щодо забезпечення міста теплом.

   Ми не можемо закривати очі на соціальну небезпеку та можливі наслідки техногенної катастрофи. Надзвичайний стан, соціальна прірва, над якою опинилася громада міста змусила нашу громаду вийти на мітинг протесту щоб захистити свої права, гарантовані Конституцією України на належні умови проживання. 

    У м. Світловодську незаконно створене СП ТОВ «Світловодськпобут» протягом декількох років здійснює свавілля та наругу над значною кількістю мешканців міста, веде агресивну практику, судові репресії відносно великої кількості громадян, які відмовилися від неякісних послуг централізованого опалення (ЦО) шляхом відключення від мереж ЦО та встановити індивідуальні системи опалення, залякує людей нарахуванням штучних боргів за ненадані послуги, замість того, щоб покращувати надання послуг, реально доводити  споживачам перевагу ЦО над автономним.

    2019 рік ознаменувався позбавленням громади частки у цьому СП ТОВ «Світловодськпобут» (50%), кримінальними провадженнями, відстороненням міського голови від виконання обов’язків на період слідства до 10 грудня 2019 року, зривом опалювального сезону, надзвичайним станом у м. Світловодську Кіровоградської обл. та можливими наслідками техногенної катастрофи.

     На виконання рішення виконавчого комітету від 02 листопада 2019 року мав розпочатися опалювальний сезон 2019-2020 р. Станом на 10 листопада 2019 р. СП ТОВ «Світловодсьпобут» опалювальний сезон не розпочало. 02 листопада 2019 р. на засіданні міської комісії з питань техногенно екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Балюк О.В.  не приймалося рішення про надзвичайний стан у м. Світловодську.

     Варіанти вирішення отримання номінації на газ,  запропоновані заступником голови ОДА Коваленком  С.П. та іншими посадовими особами ОДА за рахунок коштів міського бюджету, не знайшли підтримки депутатів, оскільки запропоновані варіанти щодо резервного фонду та інші мали великі ризики та не відповідали вимогам бюджетного кодексу і носили явно корупційний характер на користь  СП ТОВ «Світловодськпобут» і знаходилися за межами правового поля.

    Особливу стурбованість викликає технічна готовність підприємства розпочати опалювальний сезон, відсутність будь-яких гарантій щодо сталого проходження опалювального сезону: стан мереж, попередження працівників СП ТОВ «Світловодськпобут» про звільнення з 01.01.2020 р. та позиція Кіровоградської ОДА, зокрема першого заступника голови ОДА Коваленка С.П., керівника обласного департаменту  ЖКГ Довжук О.В.  та першого заступника міського голови Балюк О.В., які на нашу думку лобіюють інтереси приватного монополіста та замовчують інформацію про надзвичайний стан у м. Світловодську.

    Керівництво та інші відповідальні посадові особи  виконавчого комітету Світловодської міської ради продовжують підтримувати та лобіювати діяльність незаконно створеного СП ТОВ «Світловодськпобут» незважаючи на те, що у судовому порядку постановою Світловодського міськрайсуду від 23.10.2014 р. та ухвалою Дніпропетровського  апеляційного адмінсуду від 19.02.2015 р. було скасовано рішення  Світловодської міської ради від  19.08.2001 р. № 519 та визнано незаконним передачу майна комунальної власності СП ТОВ «Світловодськпобут». Минув тривалий час, але міська влада нічого не робить  для того, щоб припинити діяльність незаконно створеного СП ТОВ «Світловодськпобут» та повернути майно комунальної власності територіальній громаді міста.

      Жодного реагування не було і від  Кіровоградської ОДА, територіального відділення антимонопольного комітету щодо зловживання монопольним становищем СП ТОВ «Світловодськпобут» при нарахуванні фіктивних боргів за ненадані та не використані послуги громадянам, які відключились від ЦО та встановили індивідуальне опалення.

     Також після створення СП ТОВ «Світловодськпобут» з боку місцевої влади ніякого контролю не здійснювалося, річні звіти ревізійними комісіями не затверджувалися, а аудит один раз у 3 роки, як того вимагає закон України «Про товариства», не проводився. Тому взагалі невідомо, де поділося передане майно комунальної власності та як розподіляється дохід. Все це призвело до фактичного банкрутства підприємства, втрати частки громади та надзвичайного стану.

     Фактично створені для людей печерні умови проживання без тепла, без гарячого водопостачання та захмарними тарифами. Соціальна напруга досягла критичної позначки, міський голова під слідством, тепломережа стовідсотково у приватних руках. Борги СП ТОВ «Світловодськпобут» перед Нафтогазом становлять понад 90 млн. грн. Де поділись наші гроші, які ми сплачували, ніхто не знає. Пане Президенте, почуйте нас і допоможіть!

    Учасники мітингу-протесту вимагають від Президента України Зеленського В.О., Прем’єр міністра України Гончарука О.В,  голови Кіровоградської ОДА Балоня А.Б., територіальних відділень АМКУ та Держпродспоживслужби у Кіровоградській обл., депутатів Світловодської міської ради, виконавчого комітету Світловодської міської ради: 

 • захистити громадян України, мешканців міста Світловодська Кіровоградської обл. від свавілля  приватного монополіста та забезпечити місто теплом, як того вимагає Конституція України,  ЗУ «Про захист прав споживачів» та ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»; 

 • забезпечити проведення урядовою комісією юридичного, фінансового, економічного, майнового, технічного аудиту СП ТОВ «Світловодськпобут» за участю представниківпрокуратури;


 • вирішити питання про повернення до комунальної власності міста або державної власності цілого майнового комплексу теплопостачання,  переданого  до статутного  фонду СП ТОВ «Світловодськпобут»; 

 • притягнути до кримінальної відповідальності  усіх причетних до зриву опалювального сезону посадових осіб;

 • висловити недовіру першому заступникові Світловодського міського голови  Балюк О.В., органам місцевого самоврядування, першому заступникові голови Кіровоградської ОДА Коваленку С.П. та керівнику департаменту УЖКГ Кіровоградської ОДА Довжук О.В.;

 • територіальному відділенню АМКУ  та Держпродспоживслужбі в Кіровоградській області припинити зловживання монопольним становищем СП ТОВ «Світловодськпобут» та зобов’язати зняти фіктивні нарахування за ненадані  послуги громадянам, які відмовилися від послуг централізованого опалення та влаштували індивідуальну систему опалення;

 • визнати територіальну громаду потерпілою стороною та оголосити надзвичайний стан у м. Світловодську, Кіровоградської області;

 • зобов’язати генерального директора СП ТОВ «Світловодськпобут» Московського С.В. терміново надати розрахунки  тарифів на послугу постачання теплової енергії до виконавчої комітету Світловодської міської ради для встановлення економічно обгрунтованого тарифу на опалювальний сезон 2019- 2020 р.р.;

 • делегувати Летюку І.І. до міста Кропивницького 11 листопада 2019 року для вручення резолюції мітингу протесту  новопризначеному голові Кіровоградської ОДА;

 • направити резолюцію мітингу-протесту Президенту України Зеленському В.О., Прем’єр міністру України Гончаруку О.В., голові Кіровоградської ОДА Балоню А.Б.  та  депутатам Світловодської міської ради. 

За резолюцію одностайно проголосували учасники мітингу-протесту  10.11.2019 року, що відбувся на центральній площі міста Світловодська.

Фото Богдана Дроздова

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
1 коментар
 1. par
  Простой вопрос....когда будет тепло в дома, садиках, школах, больницах?
Популярне
Осінь спортивна: корнхол, спартакіада та чемпіонат області з шахів і шашок
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Мультiмедиа
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!
«Виходьте бігом! Виходьте бігом!» – волав і виштовхував за двері журналістку Світловодський міський голова (ДОПОВНЕНО)
На розвалинах ЗЧМ, якому могло би виповнитися 60 років
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!