» » Тож 108 ВІЛ-інфікованих у Світловодську, чи втричі більше?

Тож 108 ВІЛ-інфікованих у Світловодську, чи втричі більше?


У Світловодську та Світловодському районі число ВІЛ-інфікованих, які офіційно перебувають на обліку, досягло 108 осіб, лікування отримують 73 особи (67,6%). У Кіровоградському обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом на диспансерному обліку перебуває 3407 осіб, з них отримують лікування 2419 ( 71% ).

Однак насправді ця цифра у 2-3 рази більша, оскільки більшість із них навіть не здогадуються про свій статус, бо ніколи не проходили відповідного обстеження – стверджує лікар-інфекціоніст Світловодської ЦРЛ Галина Талалаєва і радить як уберегтися від хвороби.

– Людина, заражена вірусом імунодефіциту, може прожити довгі роки, перш ніж з’являться якісь клінічні прояви. Однак вірус поступово знижує захисні сили організму, що призводить до захворювань на ряд інших інфекцій, кінцевою стадією чого є СНІД (синдром набутого імунодефіциту).

Щодня в Україні виявляють 50 нових випадків ВІЛ – інфекції. Більшість із них на пізніх стадіях, зокрема на стадії СНІДу, коли зі здоров’ям пацієнта відбуваються незворотні зміни. Ситуацію може змінити просте і доступне тестування на ВІЛ.

Коли рекомендовано тестуватися?

За наявності зараз або в минулому ризикованої поведінки: вживання наркотиків ін’єкційно; статевого партнера, який вживає наркотики інєкційно; икористання презервативів не з усіма статевими партнерами; незахищених статевих контактів із ВІЛ позитивним партнером, що не отримує лікування (АРТ).

За наявності проблем зі здоров’ям: безпричинне зниження ваги; тривалі підвищення температури тіла (більше 1 місяця); повторних бактеріальних, герпетичних або грибкових захворювань; після переливання крові або її компонентів – через 3 та 6 місяців.

Не треба думати, що проблема ВІЛ/СНІДу стосується лише так званих груп ризику – наркозалежних, гомосексуалістів, повій. Якщо на початку епідемії це так і було, то зараз ситуація змінилася: ВІЛ вийшов за їх межі у широкий загал і вражає цілком позитивних людей, тож почувати себе у безпеці не може ніхто. Ви чи ваша кохана людина можете не знати про своє інфікування до тих пір, поки не пройдете відповідне обстеження. Багато хто вважає, що може розпізнати прояви інфікованості за зовнішніми проявами, або що ризикує заразитися через перебування у одному приміщенні з ВІЛ-інфікованим через чхання, використання спільного посуду, туалету, постільну білизну тощо. Дехто взагалі вважає СНІД вигадкою. Всі ці уявлення є міфами. Існування ВІЛ переконливо доведено, за що навіть отримано Нобелівську премію. У переважної більшості ВІЛ-позитивних їхній статус ніяк не проявляється ні зовні, ні скаргами, а інфікуватися можна лише при незахищених статевих стосунках, через кров та її сліди на інструментах при їх багаторазовому використанні та відсутності стерилізації. Також можливе зараження від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності, пологів або годування грудним молоком.

За роки вивчення цієї хвороби було розроблено чимало препаратів, які перешкоджають розмноженню вірусу та значно покращують стан інфікованих, дозволяючи їм вести повноцінне життя, також ці медикаменти використовуються для профілактики зараження. Такі ліки закуповуються за державний рахунок та є безплатними для хворих. Однак повністю вилікувати ВІЛ-інфекцію на даний час неможливо, хоча попередити її достатньо просто – захищайте себе упорядкованим статевим життям, використанням якісних презервативів та стерильних інструментів.

Охочі обстежитись на ВІЛ можуть звернутись до кабінету «Довіра» (м. Світловодськ, вул. Павлова,16, поліклініка ЦРЛ, кабінет №80). Всі результати є конфіденційними.
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)