» » Медреформа та ВІЛ/СНІД – як про це писати?

Медреформа та ВІЛ/СНІД – як про це писати?


Форум для регіональних медіа «Медреформа та ВІЛ/СНІД: як висвітлювати теми якісно, достовірно, цікаво?» відбувся у Києві 30-31 серпня. 45 журналістів, репортерів, редакторів усіх типів регіональних медіа з 12 областей України виявили інтерес до тем медичної реформи та соціально небезпечних захворювань. Без сумніву, цей форум стане поштовхом у створенні якісних матеріалів, адже впродовж двох динамічних робочих днів його учасники отримали змістовну і корисну інформацію від 15 досвідчених спікерів, направлену на те, щоб ми змогли розповсюдити серед читачів суспільно важливу інформацію і зробити наших співвітчизників більш поінформованими. 

Організатором форуму була БО «100 відсотків життя» (Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД). Всеукраїнська Мережа ЛЖВ – це найбільша пацієнтська організація в Україні, яка прагне до позитивних змін якості життя ВІЛ+ людей, всіляко сприяє реалізації прав та обов’язків людей, які живуть з ВІЛ. Форум проходив у просторі Izone на Набережній-Луговій,8. 

Першим перед учасниками виступив Павло Ковтонюк – заступник Міністра охорони здоров’я України, магістр менеджменту в охороні здоров’я, навчався в Києво-Могилянській Академії, пройшов ряд освітніх курсів у США , Іспанії, Швейцарії, Нідерландах, Австрії. Тема його презентації – «Конструктив VS Зрада. 5 тем про медреформу для журналістів». Оскільки Павло зняв капелюх заступника міністра і одягнув капелюх колишнього журналіста (він працював головним редактором журналу «PRO Менеджмент в охороні здоров’я), година промайнула непомітно. У доступній формі колега нам пояснив, що таке автономізація медичних закладів, як працює реформа первинної ланки; як оформляються декларації; яку роль у медичній реформі виконує Національна служба здоров’я України і як з нею співпрацювати; про нові зарплати для лікарів; про приватні заклади в реформі і що буде далі. 

Наступним спікером був Дмитро Шерембей – голова координаційної ради БО «100 відсотків життя». Він розповів, як зміниться після медреформи життя людей, які живуть з ВІЛ. Надзвичайно цікаво було слухати Дмитра, людину, котра 18 років живе з ВІЛ, має дружину і двох здорових дітей, є визнаним експертом у сфері громадського здоров’я, організатором численних публічних акцій, що висвітлювались у національних та закордонних ЗМІ, для привернення громадської уваги до проблем людей з важкими діагнозами та лобіювання урядових рішень для їх порятунку. Сам Дмитро виглядає цілком здоровою людиною, бо щодня вживає ліки, які надаються ВІЛ-позитивним людям безкоштовно. Маленьку таблетку, яка рятує його життя, він нам продемонстрував. 

Роман Ланський – керівник проекту модернізації оперативно-диспетчерської служби екстреної медичної допомоги, бізнес-аналітик та Христина Гуцалова – експертка з комунікацій Міністерства охорони здоров’я, реформи екстреної медичної допомоги презентували тему «Система екстреної медичної допомоги в Україні: яких змін варто очікувати і коли?» Працівники ЕМД зможуть навчитися сучасним світовим технікам порятунку, отримати нові навички і технології, аби врятувати більше життів і мати належну оплату своєї складної праці – це мета модернізації ЕМД. 

Досвідчений медіа-юрист і медіа-тренер Олександр Бурмагін навчав нас, як робити новини з інформаційних запитів, а також як захищатися в судах від позовів чиновників. Обіцяв навіть безкоштовну юридичну підтримку у разі чого. 

Без перебільшення безцінною була інформація Андрія Баштового – головного редактора сайту The Village. Андрій раніше працював керівником цифрової платформи «Громадське телебачення» та на радіо Свобода. Тож як працює український медіаринок: аудиторія, контентні підходи, монетизація, організація роботи редакції він викладав зі знанням справи. 

Про основні помилки щодо висвітлення проблем ВІЛ-інфекції, туберкульозу, гепатитів та ключових груп населення  нам розповідали Вікторія Семененко – журналістка і PR-менеджерка Кіровоградського обласного відділення «100 відсотків життя» та Юлія Злепко – головна редакторка інтернет-видання «Трибуна». 

Де шукати тему для розслідування та як перевіряти «медичні» факти – навчала Марія Землянська – кореспондентка бюро журналістських розслідувань «Свідомо». Тож тепер ми озброєні такою інформацією, яка допоможе журналістам діяти сміливіше. 

Однією з заключних презентацій була «Робота медіа з ЛЖВ: жінками, які живуть з ВІЛ, і представниками груп ризику», а зробила її Віра Варига – тренерка, членкиня правління БО «Позитивні жінки», лідерка спільноти ВІЛ-позитивних жінок «Киянка+». Особиста історія Віри здивувала і розчулила, здається, всю аудиторію. Колишня наркозалежна, ВІЛ-позитивна пацієнтка з відкритим обличчям, дружина, мама двох здорових дітей, активна громадська діячка, суперпозитивна і приваблива жінка – це все про Віру. До цієї зустрічі, гадаю, значна частина учасників форуму і гадки не мала, як можна писати про жінок, які живуть з ВІЛ.

На завершення заходу Марічка Паплаускайте – журналістка, редакторка відділу «Репортаж» The Ukrainians розповіла про сторітеллінг: як розповідати складні життєві історії просто? Кожен з нас має власний досвід з цього приводу, але поради Марічки стануть мені в нагоді вже сьогодні – я спробую просто розповісти життєву історію сім’ї Руденків, які два тижні тому приїхали до нашого міста з двома дітьми-школярами з Луганська, маючи в руках лише по одній валізі…

Захід відбувся в рамках проекту «Прискорення заходів з подолання ВІЛ-інфекції в Україні» за підтримкм Агенства США з міжнародного розвитку (USAID).

Тетяна Дроздова

[img]


[/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!