» » Цікаво і змістовно пройшло свято рідної мови у бібліотеці-філії №2

Цікаво і змістовно пройшло свято рідної мови у бібліотеці-філії №2


Цикл заходів,  присвячених   20 - річчю з дня святкування в усьому світі  Міжнародного дня рідної мови, у бібліотеці-філії №2 завершився святом рідної мови  «Ти жива і вічно нова, рідна українська мова» та мовним  тюнингом «В джерелах слова – душі криниця, а рідна мова, як чарівниця».

Учасниками заходу, що відбувся 20 лютого у читальній залі бібліотеки, стали учні 6 -х та 7- х  класів школи №1. За звання кращих знавців рідної мови змагалися дві команди шостого класу.  Юні мовознавці згадали історію виникнення мови, дізналися деякі цікаві факти про українську мову, а потім вся увага була прикута до конкурсів: «Розминка», «Що означає цей фразеологізм?», «Чарівна скриня», «Продовж прислів’я», «Відповіді – у словах». Конкурс скоромовок  виявив найспритніших, а інтелектуальні змагання найерудованіших. Кожен з учасників проявив себе як гарний знавець української мови.

З флешмобу  «Рідна мова й Україна – найдорожче, що в нас є» розпочався мовний тюнинг «В джерелах слова – душі криниця, а рідна мова, як чарівниця»  з учнями 7-го класу, на якому юнаки та дівчата виразно декламували віршовані рядки про мову, а потім  розділившись на  команди «Мовознавці» і «Словограй» взяли участь  у мовознавчих та інтелектуальних змаганнях, які і виявили найерудованіших. 

Виконуючи вправу «Я – редактор», молодь мала можливість спробувати себе у цій ролі, редагуючи речення, написане з помилками.  Вправа «Швидкісний експрес» показала вміння швидко відповідати на питання. Були й інші цікаві завдання. 
 
Вчитель української мови   Світлана Батарон оголосила переможців і побажала їм вдосконалення знань з української мови.

Дякуємо за співпрацю директору ЗОШ  №1  Ользі Климчук, вчителю української мови Світлані Батарон та бібліотекарю Ользі Чорновол.

Лариса Пономаренко,
фото надані автором. 
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Дитячо-юнацька спортивна школа №1 підвищила свій статус
Мультiмедиа
Про що розповіла Любомира Мандзій?
Вічна пам'ять полеглим і мирного неба живим!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
«Нехай в душі цвіте кохання» – так поетично назвали районне свято, присвячене 8 Березня
Музика – це мова душі!