» » У світловодських бібліотек багато друзів і прихильників

У світловодських бібліотек багато друзів і прихильників


Всеукраїнський день бібліотек традиційно відзначили 30 вересня у Центральній бібліотеці міста, що на вулиці Приморській. Цього року фасад бібліотеки оновили за рахунок міського бюджету, замість старих металевих вітражів поставили металопластикові вікна, утеплили стіни. Тож це був додатковий привід для радості – цієї зими у приміщенні буде тепліше.

Свято усіх людей, хто любить книгу, як завжди було насичене цікавою інформацією, фото- і відео роботами талановитого колективу, які можна було переглянути на великому екрані. Додали святковості заходу учні та педагоги Дитячої школи мистецтв, які продемонстрували свої таланти тут же, у читальній залі бібліотеки, виконавши кілька музичних композицій на фортепіано, домрах і саксофоні. А учасники колективу сучасного танцю «Едвенс» принесли з собою енергію молодості і краси.

Впродовж чотирьох років ЦМБС очолює Тетяна Головачова, яка від самого початку роботи заявила про себе голосно і впевнено, разом з колективом почала робити перші кроки на шляху до сучасної бібліотеки. Тож їй було про що розповідати гостям, команді ентузіастів і професіоналів,   ветеранам бібліотечної справи. Насамперед, про інтелектуальні та творчі здобутки – як результат невтомної роботи працівників Світловодської централізованої бібліотечної системи.

Вітали працівників бібліотек міський голова Валентин Козярчук, його заступник Ірина Щербина, начальник управління культури і туризму Надія Клокар, депутат міськради Надія Мальцева, директор дитячої школи мистецтв Ірина Темнова, інженер заводу залізобетонних виробів Олена Стрючкова, директор філії обласного Центру зайнятості Олександр Сиромятнов та інші. Усі гості висловлювали захоплення активною роботою колективу ЦМБС, креативним підходом до справи, безліччю ідей і проектів. Говорили і про те, що сучасна бібліотека давно вийшла за межі банального поняття, як пункт видачі книг. Бібліотеки перетворюються на центри комунікацій, інтелектуального і соціального розвитку. 

Вітальне слово Віталія Коваленка, протоієрея Свято-Покровського кафедрального собору, керівника просвітницького центру, автора багатьох ідей, втілених у життя, виділялося серед інших глибиною почуттів і мудрістю. 

«Для мене бібліотека завжди була особливим місцем, де можна навчитися новому і поглибити свої знання, – сказав священик. –  Пам’ятаю ту хвилюючу мить, коли всі перейшли на цифровий варіант інформації... Коли виникало питання: «А як же бібліотеки»? І вам вдалося зробити необхідне, щоб незалежно від викликів сучасності, ця зала і сьогодні наповнювалася і була справжнім осередком розвитку особистості, без обмежень за віком. З вами завжди цікаво і корисно спілкуватися. Не даремно ваше свято співпадає з вшануванням пам`яті святих Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії, адже, якщо символічно подивитися, то насправді без мудрості не буде справжніх і «чистих» ані любові, ані надії, ані віри. А мудрість неможлива без знання та розсудливості. І ваш інноваційний та конструктивний підхід дає можливість досягати цього рівня. До речі, нещодавно на зустрічі почув фразу: «Люблю читати живу книгу», гадаю, що це правильне твердження, адже у нашому житті стало забагато замінників, але живе та справжнє ніколи не втратить своєї сили, як і ваша професія…» 


Десятки грамот і подяк отримали працівники системи – від керівника до прибиральниці. І хоча цю традицію можна було б давно забути, як пережиток радянського минулого, але ж не придумали до цього часу нічого іншого у якості негрошового заохочення людей. Тим не менше, усі нагороджені раділи, посміхалися і дякували…

Коментуючи на наше прохання святковий захід, Тетяна Головачова сказала: 

«На мою думку, головною складовою успішності наших бібліотек і прекрасної атмосфери на святі зокрема є колектив Світловодської ЦМБС. Це дивовижні люди, які втілюють у собі силу-силенну якостей: вони водночас сильні духом і  надзвичайно цілеспрямовані, вони і психологи, і вчителі, і вихователі, і дійсно справжні професіонали своєї справи. Люди, які не просто ходять на роботу, а залишають тут частинку свого тепла, частинку своєї душі і любові. А це і є те головне, завдяки чому наша  молодь стає розумною та ерудованою, старше покоління – почувається комфортно у сучасному світі – світі комп’ютерних технологій. Свято ще раз продемонструвало – у світловодських бібліотек багато друзів і прихильників, вони  мають високий і заслужений авторитет в місті і дійсно стали комфортним місцем для міської громади, де кожен її представник може реалізувати свої права на вільний доступ до інформаційних ресурсів, освіту, розвиток творчого потенціалу, спілкування, відпочинку».

Важко не погодитися з керівником ЦМБС, адже колектив зміг створити особливу ауру творчої наснаги і відчуття, що ми – учасники заходу – стали частиною команди. Це я говорю для тих, хто іноді дивується: 

«Ти ходиш до бібліотеки?»

Тетяна Дроздова, фото автора
 та Володимира Живицького 
[img][/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!