» » «Окраса твоя, Світловодську!» – виставка у міському краєзнавчому музеї

«Окраса твоя, Світловодську!» – виставка у міському краєзнавчому музеї


Як би не ставилися сьогодні до цього свята – Міжнародного жіночого дня, яке б його коріння не досліджували (прокомуністичне чи гендерне), але, погодьтеся, це все ж таки добра нагода поговорити про Жінку. Жінку-матір, жінку – кохану, жінку – громадського чи політичного діяча, жінку – керівника. Саме цим жінкам, які творили і творять сьогодні історію нашого міста, і присвячена виставка «Окраса твоя, Світловодську!»,що  експонується  у міському краєзнавчому музеї.

Відкривають виставку портрети жінок – учасниць Другої світової війни, наших землячок, які виборювали Перемогу як на фронті, так і в тилу ворога – Анастасії Бондаренко, Марії Жукової, Ганни Тарасової та інших.

Прославила наш край у світах і уродженка Новогеоргіївська  геолог Віра Зайцева. Саме вона відкрила найбільше в Закарпатті місцезнаходження ртуті – Боркут. Жінка – лауреат Державної премії УРСР в області  науки і техніки, нагороджена Золотим нагрудним знаком Спілки геологів України.

Далеко за межами України відоме ім’я і Тамари Капканець, художниці, викладача мистецького закладу на Сході України, теж уродженки Новогеоргіївська.

Захоплення і подив викликають жінки-героїні, які працювали на спорудженні Кременчуцької ГЕС. Ганна Стронова з першого дня будівництва  була мотористкою дробильного заводу, а потім стала першою в Радянському Союзі жінкою-машиністом каменедробарки. Вона – учасниця війни, мала численні нагороди, серед яких і орден «Знак Пошани».

За комсомольською путівкою приїхала на будівництво Кременчуцької ГЕС Ганна Чорномор. За самовіддану працю жінка нагороджена орденом «Знак Пошани» та орденом Трудового Червоного Прапора, була  депутатом міської ради чотирьох скликань.

Депутатами міської ради кількох скликань були і освітяни Белла Заріна та Любов Дехтяренко, вони чудово поєднували професійну і громадську діяльність на користь громаді. Втім, як і Любов Чекаленко, теж депутат міської ради, колишній перший заступник генерального директора ЗАТ «Об’єднання Дніпроенергобудпром». Жінка має численні подяки та грамоти Міністерства енергетики колишнього Союзу, є дипломантом «Людина року 2007» в номінації «Політик». Усі її нагороди і звання важко перелічити.

Гордістю нашого міста є і  заслужений працівник культури Надія Татарникова, і багаторічний  керівник хору ветеранів міста Майя Сарданова.

Ольга Аболмасова, почесний громадянин міста, Поліна Попова, Євгенія Кокоріна були одними з ініціаторів створення Світловодського міського краєзнавчого музею. Свого часу вони доклали чимало зусиль, ретельно збираючи експонати та зберігаючи історію краю.  Імена  ж майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Галини Чемадури, Тамари Клещової, Антоніни Зуєвської, Людмили Попруженко, Віталіни Кам’янович, роботи яких експонуються сьогодні у музеї, відомі далеко за межами міста.

Це лише короткі розповіді про деяких представниць прекрасної статі нашого міста, численні  ж матеріали виставки допоможуть вам ознайомитися з життям та професійною діяльністю наших землячок, які творили і творять історію Світловодська. На жаль, деякі з них вже пішли з життя, але залишилася пам’ять…

Органічно доповнює виставку про жінок і виставка сувенірів «Творіння рук жіночих». У музеї можна також придбати ексклюзивні речі ручної роботи.

Чекаємо на вас за адресою: вул. Гагаріна, 21, тел.72219.

Тетяна Ткачук, 
працівник Світловодського міського краєзнавчого музею
[img]


[/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)