» » Олесь Довгий: «Люди шукають нових підходів у політиці, а не нових облич»

Олесь Довгий: «Люди шукають нових підходів у політиці, а не нових облич»


Під час президентських виборів українці показали, що вони хочуть змін, нових облич у владі, нової якості життя. Україна довела, що здатна змінити главу держави через демократичні вибори, а не лише революційним шляхом. 21 липня громадяни знову обиратимуть, цього разу – депутатів, тих, хто має представляти в парламенті інтереси людей, а не власні. Про підтримку Президента, дострокові парламентські вибори та плани розвитку Кіровоградщини говорили з народним депутатом України Олесем Довгим.

– Олесю, якою, на вашу думку, повинна бути виборча система?

– Єдиною позитивною еволюцією виборчої системи має стати новий Виборчий кодекс, який передбачає відкриті списки. Відкриті списки – це по своїй суті є стовідсоткова мажоритарка.

Мажоритарна система діє у більшості розвинутих країн світу. Кожен депутат – це представник певної політичної сили, чию ідеологію сповідує. Однак при цьому всі парламентарі мають регіон, за який відповідають. У такій системі не партійні боси вирішують, кому йти в депутати, а люди обирають своїх представників. Якщо ми ухвалимо новий Виборчий кодекс, то вже партії будуть зацікавлені в сильних мажоритарниках.

Нещодавно була спроба змінити виборче законодавство – у парламенті запропонували проект із системою закритих списків. Я голосував проти. Чому? Тому що ми це вже проходили 5 років тому. Це система, за якою партії формують списки в кабінеті лідера. Так у списках опиняються водії, перукарі політиків – хто завгодно. Якщо люди хочуть голосувати за політичні сили – будь ласка, їх багато. Але ж депутат, який проходить за партійними списками, не має особистого зобов’язання перед людьми, які живуть у певній місцевості. Він також не знає їхніх проблем, ситуації в регіоні. А ось той, хто обирається в одномандатному окрузі, персонально відповідає за добробут і якість життя своїх виборців.

– Які основні завдання депутата, який працює, як кажуть, «у полях»?

– Передусім, він особисто відповідає перед людьми. Чесно скажу, що працювати одночасно в сесійній залі, комітетах і серед людей – дуже нелегко. Але мені це дуже подобається, бо я щодня чую людей, бачу їхні очі, надію і задоволення від зроблених разом справ. Це просто неймовірно!

Для мені важливо, щоб усі започатковані проекти були реалізовані, а сподівання і довіра людей – виправдані. Знаходити ресурси для розв’язання проблем – це непросте завдання. Проте, за бажання, цілком реальне. Ми це бачимо тут, на Кіровоградщині. Коли я починав тут працювати, рівень розрухи нагадував післявоєнний.

Ми змінилися. Будуємо та ремонтуємо школи, спортивні майданчики, садочки, будинки культури, освітлюємо вулиці, прокладаємо дороги, відкриваємо фельдшерсько-акушерські пункти. Господарчі питання взагалі-то має розв’язувати місцеве самоврядування, але в нього нема можливостей. Тому деколи доводиться виконувати функції інших гілок влади, бо, окрім «свого депутата», людям ніхто не може допомогти. Попри великий обсяг зробленої роботи, проблем в окрузі ще багато. Ми все зробимо, головне – зворотний зв’язок з людьми.

– Олесю, як ви сприйняли рішення новообраного Президента про розпуск Верховної Ради?

– Рішення Президента про розпуск парламенту я підтримую. Це вже давно треба було зробити, бо якщо посадовці втрачають довіру суспільства, вони мають відійти і тим самим дати людям змогу перезавантажити владу. Політика – це відповідальність, мистецтво компромісів. Чим швидше буде переобрана влада, тим швидше буде сформована нова модель особистої відповідальності. Для країни це зараз як ніколи важливо.

– Кого бачите своїми політичними союзниками?

– Ми маємо згуртуватися навколо єдиної мети – покращення добробуту українців і перетворення країни на сучасну, заможну державу. Я готовий об’єднуватися з будь-ким, хто декларує такі ж цінності і працює для людей, а не виконує вказівки партійного біг-боса.

– Ті, хто не підтримує чинного Президента, критикують вибір українців, кажуть, що люди голосували із «заплаканими» очима, інакше як можна пояснити, що до влади привели людей, які не мають досвіду управління країною. Як особисто ви ставитесь до такого вибору українців?

– Подобається комусь чи ні, але українці зробили свій вибір – обрали Президента України – надали йому мандат своєї довіри на управління країною. І я як народний обранець, який представляє інтереси людей, підтримую цей вибір. Я завжди згадую, що колись я теж був новою людиною в політиці, не мав політичного досвіду. Та всі ми проходили цей шлях. Тоді мені допомагали люди, які були фахівцями у своїй роботі, вони підставляли мені своє плече. Зараз я готовий зробити те саме.

Новий Президент хоче змінити країну. Для цього потрібна команда й однодумці. Я готовий співпрацювати і допомагати змінювати країну, надати підтримку і своїми знаннями, і своїм досвідом. Є безліч питань, які потрібно розв’язувати швидко і професійно. Новим людям буде важко розібратися, і пройде не один рік, доки вони розберуться. Це так само, як на будь-якій новій роботі. Кожен проходив це не раз. А ось громади у цей час можуть втратити темпи свого розвитку і зростання, втратити можливості. Часу на розкачування, дійсно, немає. Ми повинні забезпечити людям якісне життя, повернути на наші землі мир, пришвидшити темпи розвитку нашої Кіровоградщини.

– Яким ви бачите розвиток інфраструктури Кіровоградщини?

– Найбільша проблема нашого краю – дороги.  Колись їх тут просто не було. Я не один рік шукав ресурси на ремонти автошляхів. І ось нарешті дороги Кіровоградщини внесені в перспективний план розвитку. З десяток основних магістралей ми маємо капітально відремонтувати в найближчі 2–3 роки. Планую зробити дамбу, новий стадіон із сучасним покриттям, окружну дорогу у Світловодську. Ще одне завдання – капітальний ремонт десятка шкіл і двох великих медичних установ. Хочу зробити якісні футбольні поля у Знам’янці та Олександрівці. Потрібно побудувати 7–8 нових амбулаторій. Планів дуже багато. У нас є чітка стратегія розвитку і ми будемо дотримуватися цього плану. Будемо крок за кроком йти вперед і робити Кіровоградщину місцем, де люди житимуть щасливо.

Розміщено на правах політичної реклами
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
З Днем фізичної культури і спорту України!
Два «срібла» виборов Михайло Берчук на Всеукраїнській спартакіаді
Чотириденний футбольний турнір до Дня Незалежності України
Товариська зустріч з футболу відбулася у День села Андрусівки
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Мультiмедиа
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Налаштовували вітрила та підкорювали вітер вихованці Школи вітрильного спорту!