» » Новий Кабмін: монобільшість, менше урядовців, гендерний баланс

Новий Кабмін: монобільшість, менше урядовців, гендерний баланс

Верховна Рада ІХ скликання розпочала роботу і разом із президентом Володимиром Зеленським представила новий Кабінет міністрів України. Його очолив юрист і заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук. Чим прикметний новий Кабмін, проаналізував Центр громадського моніторингу та контролю. Монобільшість. До Кабміну не потрапили представники опозиції. Раніше в інтерв’ю лідер партії «Слуга народу» Дмитро Разумков заявляв, що уряд не буде сформований за квотним принципом. 

«Ми вважаємо, що повинен бути принцип професіоналізму. Я вважаю, що це абсолютно правильна і коректна позиція», – сказав Разумков.


Менше урядовців. У новому Кабміні працюватиме лише 17 міністрів, тим часом як у попередньому було аж 25 посадовців. Зникла посада першого віце-прем’єр-міністра. Віце-прем’єр-міністрів призначено лише двох – Дмитра Кулебу та Михайла Федорова. Перший є віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, а другий – віце-прем'єр-міністром – міністром цифрової трансформації України.

Переформатування міністерств. У новому уряді кількість міністерств скоротилась на 4: з 19 до 15 відомств. Як окрема інституція зникло Міністерство аграрної політики та продовольства, натомість з’явилось міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Міністерство екології об’єднали із енергетичним відомством й утворили Міністерство енергетики та захисту довкілля України. Також з’явилось об’єднане  Міністерство культури, молоді та спорту.  Замість двох відомств, присвячених  питанням ветеранів й окупованих територій, постало єдине Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Натомість з’явилось абсолютно нове Міністерство цифрової трансформації.

Два міністри з уряду Гройсмана. Оксана Маркарова, яка 2018 року обійняла посаду міністра фінансів, буде очолювати це відомство і в новому уряді. Також у міністерському кріслі залишився Арсен Аваков. Він і далі керуватиме Міністерством внутрішніх справ. За словами Олексія Гончарука, це рішення було ухвалене, зважаючи на умови війни, але процесом реформування МВС новий прем’єр не задоволений. 

«Одна з реформ, яка не відбулася, – реформа поліції. Була реформа патрульної служби і далі вона не пішла. Реформу кримінальної поліції треба продовжувати», – зазначив він.


Ґендерний баланс. З-поміж 17 членів Кабміну 35% становлять жінки. Вони очолили 6 міністерств. У попередньому уряді також було 6 жінок. Середній вік нових міністрів – 39 років. 
 
Експерти звертають увагу на те, що монобільшість нового Кабміну може створити в Україні президентську форму правління. Водночас пропрезидентська більшість у всіх гілках влади   дозволяє впроваджувати реформи без жодних перешкод. Чи скористається влада цією можливістю, покаже час.
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Мультiмедиа
Бажаємо відродження Світловодську!
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям
Сміттєвоз прибув до ККП – є на що глянути! (ДОПОВНЕНО)
Марину Салабутіну надихнув захід сонця над Кременчуцьким водосховищем
Нові сміттєві контейнери «не захотіли» брати участь у саботажі