» » Нові тарифи на платні послуги Світловодської ЦРЛ затвердив виконком

Нові тарифи на платні послуги Світловодської ЦРЛ затвердив виконком


Тарифи на медичні платні послуги, уведені в дію тарифи з 3 липня, одразу викликали чимало невдоволень у жителів міста через відсутність достовірної інформації. Щоб прояснити  ситуацію, ми звернулися до Тамари Чередніченко, заступниці головного лікаря ЦРЛ з економічних питань та Світлани Охріменко, завідувачки   клініко-діагностичною лабораторією ЦРЛ. 

Тамара Чередніченко пояснила, що виконавчий комітет Світловодської міської ради 25 червня, рішенням № 309 затвердив нові тарифи на платні медичні послуги, що надаються комунальним некомерційним підприємством «Світловодська ЦРЛ». 

Прейскурант на платні послуги існував і раніше, але новий значно розширив перелік послуг. У попередньому, затвердженому у 2016 році, тарифи на профогляд були нижчими, але  з того часу і мінімальна заробітна плата, і енергоносії значно збільшилися. У новому прейскуранті розписали усі послуги клінічно-діагностичної лабораторії, УЗД та рентген -досліджень. Якщо людина звертається до спеціалістів ЦРЛ за направленням сімейного лікаря, то вона отримує послугу безкоштовно, а центр сімейної медицини повинен відшкодувати витрати ЦРЛ. З цією метою і на підставі цього прейскуранту ЦРЛ наразі укладає договори з Центрами первинної медико-санітарної допомоги. Чи відміняються відтепер благодійні внески? Ні, ніхто не забороняє збирати благодійні внески, але якщо послуга є у прейскуранті, то її і оплачують як послугу, а не як благодійний внесок. 

Світлана Охріменко розповіла, що лише 30% клінічних досліджень входять у перелік програми медичних гарантій Національної служби здоров’я України, а за 70% треба платити пацієнту. Навіть коли людина перебуває на стаціонарному лікуванні у відділеннях ЦРЛ. 

Звісно, таких високих тарифів за дослідження крові, як писали у соціальних мережах (понад 800 грн) у прейскуранті немає. Але якщо лікар у направленні на біохімічний аналіз крові вказав 10 пунктів показників, то всі тарифи складаються до купи і сума буде значною. Тож тепер і лікарю, і пацієнту треба думати, чи потрібні усі показники, чи можна обмежитися двома, трьома. Але є й приємна новина. Задекларовані раніше безкоштовні аналізи крові на цукор, загальний та сечі безоплатними і залишаються. Але Світлана зауважила, що усі ці аналізи повинні робити у центрах сімейної медицини. Якщо ж з якихось причин цього не відбувається, центри направляють пацієнтів до лабораторії ЦРЛ і повинні відшкодовувати витрати. Поки що нічого такого не спостерігається, усе як і раніше, за рахунок ЦРЛ. 

Дивіться повний прейскурант тут:  Переглянути онлайн: prejskurant.pdf

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)