» » Нові тарифи на платні послуги Світловодської ЦРЛ затвердив виконком

Нові тарифи на платні послуги Світловодської ЦРЛ затвердив виконком


Тарифи на медичні платні послуги, уведені в дію тарифи з 3 липня, одразу викликали чимало невдоволень у жителів міста через відсутність достовірної інформації. Щоб прояснити  ситуацію, ми звернулися до Тамари Чередніченко, заступниці головного лікаря ЦРЛ з економічних питань та Світлани Охріменко, завідувачки   клініко-діагностичною лабораторією ЦРЛ. 

Тамара Чередніченко пояснила, що виконавчий комітет Світловодської міської ради 25 червня, рішенням № 309 затвердив нові тарифи на платні медичні послуги, що надаються комунальним некомерційним підприємством «Світловодська ЦРЛ». 

Прейскурант на платні послуги існував і раніше, але новий значно розширив перелік послуг. У попередньому, затвердженому у 2016 році, тарифи на профогляд були нижчими, але  з того часу і мінімальна заробітна плата, і енергоносії значно збільшилися. У новому прейскуранті розписали усі послуги клінічно-діагностичної лабораторії, УЗД та рентген -досліджень. Якщо людина звертається до спеціалістів ЦРЛ за направленням сімейного лікаря, то вона отримує послугу безкоштовно, а центр сімейної медицини повинен відшкодувати витрати ЦРЛ. З цією метою і на підставі цього прейскуранту ЦРЛ наразі укладає договори з Центрами первинної медико-санітарної допомоги. Чи відміняються відтепер благодійні внески? Ні, ніхто не забороняє збирати благодійні внески, але якщо послуга є у прейскуранті, то її і оплачують як послугу, а не як благодійний внесок. 

Світлана Охріменко розповіла, що лише 30% клінічних досліджень входять у перелік програми медичних гарантій Національної служби здоров’я України, а за 70% треба платити пацієнту. Навіть коли людина перебуває на стаціонарному лікуванні у відділеннях ЦРЛ. 

Звісно, таких високих тарифів за дослідження крові, як писали у соціальних мережах (понад 800 грн) у прейскуранті немає. Але якщо лікар у направленні на біохімічний аналіз крові вказав 10 пунктів показників, то всі тарифи складаються до купи і сума буде значною. Тож тепер і лікарю, і пацієнту треба думати, чи потрібні усі показники, чи можна обмежитися двома, трьома. Але є й приємна новина. Задекларовані раніше безкоштовні аналізи крові на цукор, загальний та сечі безоплатними і залишаються. Але Світлана зауважила, що усі ці аналізи повинні робити у центрах сімейної медицини. Якщо ж з якихось причин цього не відбувається, центри направляють пацієнтів до лабораторії ЦРЛ і повинні відшкодовувати витрати. Поки що нічого такого не спостерігається, усе як і раніше, за рахунок ЦРЛ. 

Дивіться повний прейскурант тут:  Переглянути онлайн: prejskurant.pdf

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Мультiмедиа
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську