» » Тариф на тепло у Світловодську: хто переміг?

Тариф на тепло у Світловодську: хто переміг?


Засідання міськвиконкому останнього липневого дня позначилося тарифним питанням на послуги СП ТОВ «Світловодськпобут». За підсумками розгляду Сапянов може написати заяву на звільнення… 

Аби тримати до кінця інтригу, результат обговорення залишимо на десерт. Розпочнемо з озвучення питання начальниці управління економіки і ресурсів міста Марії Дмитренко. 25 травня поточного року, розпочала вона, до її управління звернулося СП ТОВ «Світловодськпобут» із розрахунками тарифів на послуги в опалювальному періоді 2020/21 р.р. Тариф сей, за словами економістки, відштовхувався від зарплати 315,5 працівників, яка склала, у середньому, 2270 гривень. Хоча, зазначила доповідачка, на засіданні Міністерства регіонального розвитку, яке вона відвідала особисто, таку кількість працівників було визнано надмірною. «Світловодськпобут» таке зауваження не посмів проігнорувати і, зменшивши чисельність своїх працюючих до 164,5, надав на розгляд свої остаточні розрахунки. 

Згідно них вартість гігакалорії тепла, наприклад, для населення (з ПДВ) має становити 2034 грн 78 коп. (нинішній тариф – 1763 грн 86 коп.). Управління ж економіки, вела далі його начальниця, зробивши свої обрахунки, винесло на оце засідання такі тарифні величини: 1755 грн 90 коп. – населення; 1992 грн 37 коп. – бюджетні установи. Зниження торкнулося й інших споживачів.

Свою незгоду, як завжди, у різкій та гучній формі, висловив член виконкому  Микола Сопільняк, мовляв, ми тут, оперуючи середньою зарплатою по підприємству, поняття не маємо, скільки отримує його гендиректор – за його даними, вона сьогодні складає 45 тисяч гривень. Відтак оратор закликав колег не підтримувати запропоноване Дмитренко. 

На відміну від галасливого пана Миколи, його колега Ірина Козак говорила ледь чутно. Та все ж, можна було розібрати, що висловлює свою незгоду з управлінням економіки, вважаючи, що воно (управління) свої розрахунки утаємничило, виконуючи усі забаганки теплопостачального монополіста... 

Цим самим вона вступила у протиріччя із своїм «свободівським» соратником та головуючим, секретарем міськради Юрієм Сапяновим, який пропонував підтримати проєкт управління економіки – щоб своєю пасивністю не розписуватися у власній безпорадності. Адже у такому випадку, прислуговуючись висловом біблійного Понтія Пілата, «Світловодськпобут» просто «умиє руки».

Та найбільше усім дісталося на горіхи від голови ГО «ГроЗа» Людмили Павловської – вона наводячи свої вбивчі аргументи рознесла тарифні розрахунки управління економіки в пух і прах. За «побутовські» розрахунки – й говорити нічого. Самому ж Сапянову пані Людмила і деякі інші дорікнули, що той не спроможний організувати роботу виконавчого комітету і не надто суворо карає підлеглих йому посадовців. 

Ну, якщо вам усім не вистачає залізної руки, можу вже на сесії у вівторок написати заяву на звільнення – щось подібне до цього відповів Сапянов... І хоча оплесків оцей його пасаж ні у кого не викликав, тарифний проєкт управління економіки не підтримав жоден із десяти урядників, що були присутні на цьому засіданні.

Автор: Віталій Асауленко

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Мультiмедиа
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську