» » Прийшов Ілля. Чи прислухатися до відомого повір’я – ваша справа

Прийшов Ілля. Чи прислухатися до відомого повір’я – ваша справа


Але жодного потопельника 2 серпня  у небезпечний для перебування на воді день    ані на Світловодщині, ані на Онуфріївщині не зафіксовано.

Другого серпня відзначається кілька дат: День пророка Іллі, День, коли десантники купаються у фонтанах і День, коли праслав’янський бог Перун, ганяючись за нечистю, загнав її у воду...

З християнством Перун став Іллею, але дохристиянське повір’я, що цього дня не можна купатися – бо, бачте, Ілля у воду напісяв, дійшло на наших днів. І дійсно, 2 серпня, рівно, як і Трійця, вважається небезпечним днем для перебування на воді.

Тож ми, звернувшись до лікаря-судмедексперта Світловодського відділення судово-медичних експертиз Володимира Максюти, поцікавились: як цього року цей день на воді минув?.. 

Жодного потопельника 2 серпня ані на Світловодщині, ані на Онуфріївщині не зафіксовано, відповів пан Володимир. А от з початку цього літа, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, коли на Світловодщині обійшлося без жодного потопельника, потонуло двоє людей. Один з них – 14-річний хлопець. 

Щоправда, з води від початку літа 2020 року, окрім цих двох, витягли ще два трупи. Та, як встановила експертиза, у воді вони опинилися вже після смерті: один рибалка, який під час свого промислу, захлинувся власними блювотними масами, ще один чоловік помер на березі водойми через раптову зупинку серця. Внаслідок чого обидва опинилися у воді. 

Автор: Віталій Асауленко

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Мультiмедиа
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?