» » Нарколог припускає, що Світловодську понад 4000 наркозалежних

Нарколог припускає, що Світловодську понад 4000 наркозалежних


Між судом і 10-ю школою їдять „Карбамазепин”, а у лічених метрах від поліклініки – колються „Димедролом”...

Поштовхом візиту вашого кореспондента до лікаря-нарколога Світловодської ЦРЛ Тетяни Донець стала його знахідка минулої п’ятниці на галявині поміж міськрайсудом і 10-ю школою у вигляді з десятка порожніх упаковок медикаментозного препарату „Карбамазепин”. Але тоді, посилаючись на зайнятість, наркологиня попросила розмову з нею про нарко-справи у Світловодську перенести на неділю, 6 серпня.

... Ви що і по неділях працюєте, запитав ваш кореспондент, щойно переступивши поріг кабінету Тетяни Донець. Аякже, відповіла вона – до обіду надаємо допомогу пацієнтам, які користуються замісною терапією. Це, коли наркозалежні, що перебувають на обліку (а таких у місті 70 чоловік) і які бажають покінчити із своєю хибною пристрастю, приходять за спеціальними пігулками. Кайфу, як від справжнього наркотику, вони, щоправда, не викликають, але й ломки наркотичної від них немає.

Чи багатьом таблетки допомогли позбутися цієї шкідливої звички?

–  Чесно? Одиницям. І річ не у неефективності цього препарату. Головне – це бажання самого наркозалежного позбутися своєї звички. От якраз з цим у них найбільша проблема.

70 „присіли” у вас на замісну терапію. А скільки взагалі у вас на обліку наркозалежних і скільки років наймолодшому і найстаршому? І чи існує у цьому середовищі „гендерна рівність”, тобто, скільки жінок і чоловіків? 

– На обліку близько чотирьох сотень. А це означає, що кількість можна сміливо множити на десять... От виходить, що у нашому невеличкому місті проживає не менше чотирьох тисяч наркозалежних. Це жахливо! Щодо вікової градації, наймолодша – так-так, це жінка – 1995 року народження, а найстаршому – 58 років. Жінок-наркозалежних набагато менше, ніж чоловіків. 

Поступово ми повернулися до того, що власне стало причиною нашої розмови – до „Карбамазепину”. Взагалі-то повідомила Тетяна Донець, це препарат протиепілептичної і протисудомної дії. Особливої популярності серед місцевих наркоманів він не має – здебільшого він знаходить застосування у місцях позбавлення волі. І чого ціла „розсип” із порожніх коробочок цього препарату валялася між судом і школою і для наркологині було дивним. У наших же наркоманів, кількість яких, у порівнянні з минулим роком, суттєво збільшилася, попитом користуються опіати, зокрема кристалічний метадон. Набагато побільшало і так званих аптечних наркоманів – у чому можна пересвідчитися, відійшовши від поліклініки у глиб парка Шевченка на якісь півсотні метрів... Там цілі купи упаковок від „Димедролу” і використані шприци! 

„А це означає, що аптеки не надто суворо дотримуються обмежень у реалізації подібних препаратів. Тут є над чим задуматися правоохоронцям”, – підкреслила наша співрозмовниця.

А як розпізнати наркотичну пристрасть на її ранніх стадіях – поки не пізно?

Якщо батьки помічають у своїх дітях не вельми адекватну поведінку, відповіла Тетяна Донець – це вже має їх насторожити. А щоби пересвідчитися... Сьогодні аптечні мережі пропонують спеціальні тести, які дозволяють виявити через занурення їх у сечу наявність в організмі наркотиків. Щоправда, універсального тесту немає – кожен розрахований на той чи інший наркотик. Тобто, щоб мати конкретну відповідь, доведеться викласти близько трьох сотень гривень.

Тож, будьмо обережні і не втрачаємо пильність!
[img]
[/img]

Автор: Віталій Асауленко

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Мультiмедиа
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську