» » Нотаріат в умовах карантину

Нотаріат в умовах карантину


На сьогоднішній день державні нотаріальні контори та приватні нотаріуси працюють з дотриманням рекомендацій Міністерства юстиції України та Міністерства охорони здоров’я України.


Органи нотаріату продовжують працювати у період карантину, хоча із обмеженнями, встановленими для запобігання поширенню корона вірусу.


В деякій мірі прийом громадян зменшений та обмежений. Однак це не означає, що взагалі не можна звернутися до нотаріуса. На сайті Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції розміщений перелік державних нотаріальних контор та приватних нотаріусів Кіровоградської області, вказані їх адреси та номери телефонів, щоб громадяни мали можливість зателефонувати нотаріусу та в телефонному режимі отримати консультацію чи погодити час особистого прийому. За необхідності особистого прийому відвідувачі зобов’язані заходити до приміщення нотаріальної контори з дотриманням санітарних вимог, а саме по одному, в медичних масках.


Більшість нотаріальних дій можна відтермінувати. Але це не стосується спадщини. Одним із найбільш поширеним питанням, з якими громадяни завжди зверталися до нотаріуса, є прийняття (відмова від) спадщини, адже законодавством встановлено строк шість місяців з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця.


Щоб прийняти спадщину, законодавець встановлює громадянину строк у шість місяців. Щоб його не пропустити та потім не звертатися до суду для встановлення додаткового строку, людина має вчасно звернутися до нотаріуса та подати заяву для прийняття спадщини.


Законодавець встановлює кілька шляхів прийняття спадщини, як це можна зробити в умовах карантину. Зокрема, пропонується такий зручний спосіб, як направити заяву поштою. Нотаріус зобов’язаний прийняти цю заяву та завести спадкову справу, щоб особа не пропустила строк для прийняття спадщини. Потім запрошується до нотаріуса, щоб належним чином оформити заяву. Це можна зробити вже після того, як закінчиться дія карантину. Заяву можна відправити поштою або залишити її в поштовій скриньці, яка знаходиться на вході до приміщення кожної нотаріальної контори, та впевнитися, що заяву візьмуть у роботу, спадкова справа буде заведена, та будуть вчинені всі нотаріальні дії, необхідні для того, щоб унеможливити пропущення строку та порушення прав громадянина на отримання спадщини.


Будь-які інші нотаріальні дії можна відкласти та відтермінувати.


Повідомляємо, що нотаріуси Кіровоградської області наразі використовують в роботі так званий бек-офіс – це, коли громадяни можуть направити документи, на підставі яких буде вчинятися та чи інша нотаріальна дія, електронною поштою. Нотаріус бере в роботу ці документи, готує проект того чи іншого нотаріального документа. І людина звертається одноразово, коли вже готовий документ, щоб ознайомитися та поставити свій підпис.


Якщо у громадян в період карантину виникають запитання щодо організації роботи державних нотаріальних контор та приватних нотаріусів, вони можуть звернутися до відділу з питань нотаріату за номером телефону (0522) 35-66-41.


Життя та здоров’я найбільша людська цінність! Бережіть себе і своє здоров'я. Залишайтесь вдома.


Відділ з питань нотаріату у 

Кіровоградській області 

Управління нотаріату 

Південно-Східного 

міжрегіонального управління

Міністерства юстиції (м. Дніпро)

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Мультiмедиа
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська