» » СОVID-19 перевіряє Світловодську ЦРЛ на міцність

СОVID-19 перевіряє Світловодську ЦРЛ на міцність


Для нашого закладу, як і для більшості медичних закладів України, минулий рік  був випробувальним на міцність через пандемію СОVID-19.  В умовах перевантаження ліжкового фонду лікарень, визначених опорними, у Світловодській ЦРЛ теж лікували хворих на СОVID-19. 

Для цього інфекційне відділення було переміщено в окрему будівлю, закуплено кисневі концентратори, персонал забезпечено засобами індивідуального захисту. Через невідповідність умовам закупівлі медичних послуг і в поточному році КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР не має договору з Національною службою здоров’я України на стаціонарну допомогу пацієнтам з СОVID-19. Пацієнтів стаціонару, хворих на СОVID-19 (з позитивним результатом ПЛР) за показаннями направляють спеціалізованим транспортом в лікарні Кіровоградської області, які мають відповідний пакет медичних послуг, що оплачуються НСЗУ.

За 2020 рік у пацієнтів стаціонару з підозрою на коронавірусну хворобу взято 339 назо-фарінгіальних мазків, які були направлені для безкоштовного дослідження методом ПЛР на SARS-CoV-2 до ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр», з них 50 (14,7%) – позитивні. 12 хворих на  СОVID-19 було направлено до лікарень м. Кропивницький (1 особа.) та м. Олександрія (11осіб.), решта проліковано в інфекційному відділенні КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР або, враховуючи легкий перебіг захворювання, переведено на самоізоляцію під нагляд сімейного лікаря.

За поточний період 2021 року на дослідження методом ПЛР направлено 85 мазків, з них 14 (16,5%) – позитивні. З 14 пацієнтів стаціонару, з лабораторно підтвердженим захворюванням на коронавірусну інфекцію, 8 переведено до лікарень м. Кропивницький (2 особи.) та м. Олександрія (6 осіб.), решта пролікована вдома.

На жаль, за період ускладення епідситуації від СОVID-19 у нашій лікарні померло 4 хворих, в т.ч. 1 – у поточному році.

З 1 грудня 2020 року в КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР  проводиться тестування на COVID-19 методом імуноферментного аналізу (ІФА) з визначенням ІgМ та ІgG. В поточному році проведено 1198  тестувань  на СОVІД-19, з них  362 (30,2%) позитивні.

Лідія Омельченко, 
заступник головного лікаря
з медичної частини КНП
 «Світловодська ЦРЛ» СМР
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
ЦВПВ інформує: «Нові старти і нові перемоги!»
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Два «золота» і одну «бронзу» привезли вихованці ЦВПВ з Кропивницького!
Світловодські «Зухвалі» – чемпіонки області з волейболу!
Світловодські «Комети» не дали суперникам жодного шансу на перемогу!
Мультiмедиа
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Вокалісти радували комунальників піснями, а міський голова грамотами
Володимир Петров порадував жителів Ревівки на щедру Масляну!
Весело і змістовно проводжали зиму у Світловодську
Приймальне відділення Світловодської ЦРЛ на стадії завершення