» » У неї така місія – рятувати життя

У неї така місія – рятувати життя


Можна змінювати міста і місця роботи, але змінити своє покликання – неможливо, особливо, якщо мова йде про порятунок інших. 

Галина Миколаївна Талалаєва на Кіровоградщину приїхала п’ять років тому із Луганської області. У мирне життя – увірвалася війна, через яку жінка залишила все.

Почати спочатку, відкрити нову сторінку… Це вона мала зробити, щоб знову впустити у серце спокій, віру, зберегти цінності... І робила це повільними кроками, адже місія – рятувати людські життя, допомагати – з нею все життя.

Галина Талалаєва працює у медичній сфері. Наразі вона лікар-інфекціоніст Світловодської центральної районної лікарні. Двері її кабінету «Довіра» завжди відриті для пацієнтів, адже тут, дійсно, довіра між медиком і пацієнтом. 

З березня 2018 року Галина Миколаївна плідно співпрацює із проектом «HealthLink» в ролі медичного координатора проекту з закладі охорони здоров`я. Її завдання полягає в координації медичних працівників та пацієнта, та переадресації їх до соціального працівника. 

«Наприклад, прийшов до мене на обстеження Кирило, –  розповідає Галина Миколаївна. – За медичними показами йому було рекомендовано  пройти тест на ВІЛ, ми провели з ним дотестову консультацію. Пояснили навіщо проходити тестування на ВІЛ, чому так важливо знати про свій ВІЛ-статус, тобто турбуватися про власне здоров’я. Чоловіка обстежили і діагностували ВІЛ. У Кирила – шок, стрес. Він не знає, як бути і куди бігти. Звісно, ми проводимо післятестову консультацію, розповідаємо про наявне лікування. Однак чоловік потребує додаткової підтримки. У рамках проекту «HealthLink» ми пропонуємо послуги консультанта із соціального супроводу. Кирило погоджується, бере візитку, телефонує і домовляється про зустріч. І далі вони спілкуються півтори години. Чоловік повертається до життя» 

І таких історій у Галини Талалаєвої багато, коли соціальний працівник «підхоплює» пацієнта і вчасно виводить його із шокового стану, мотивує не полишати лікування, мотивує на життя.

Лікарка Талалаєва у медицині 38 років. І майже увесь цей час не просто діагностує захворювання, не просто призначає лікування, а й допомагає ВІЛ-позитивним людям, проводить консультування, розповідає про ВІЛ, вчить не жити за міфами, долає стереотипи, наголошує на важливості прийняття ВІЛ-статусу і лікуванні. 

Вікторія Семененко
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
ЦВПВ інформує: «Нові старти і нові перемоги!»
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Два «золота» і одну «бронзу» привезли вихованці ЦВПВ з Кропивницького!
Світловодські «Зухвалі» – чемпіонки області з волейболу!
Світловодські «Комети» не дали суперникам жодного шансу на перемогу!
Мультiмедиа
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Вокалісти радували комунальників піснями, а міський голова грамотами
Володимир Петров порадував жителів Ревівки на щедру Масляну!
Весело і змістовно проводжали зиму у Світловодську
Приймальне відділення Світловодської ЦРЛ на стадії завершення