» » Єдиний приватний лікар на Кіровоградщині висловлює підтримку у протидії епідемії ВІЛ

Єдиний приватний лікар на Кіровоградщині висловлює підтримку у протидії епідемії ВІЛ


Сергій Сергєєв – єдиний лікар приватної практики на Кіровоградщині, який співпрацює з Національною службою здоров’я України станом на квітень 2019 року.  Працює він у Світловодську, орендуючи приватні кабінети в одному з медичних центрів. У нього четверо найманих лікарів, декларації з якими підписали 6,5 тисяч пацієнтів.

–  Я сімейний лікар і одночасно фізична особа-підприємець, яка здійснює господарську діяльність із медичної практики сімейної медицини. Маю ліценцію Міністерства охорони здоров'я на це впровадження. У нас зараз працює чотири сімейні лікарі і ми надаємо медичну допомогу за державними гарантіями. Тобто безоплатно для населення. Ми маємо наразі 6,5 тисяч пацієнтів. Це більше тисячі на кожного лікаря, –  розповідає Сергій Сергєєв, додаючи, що його практика у медичній сфері розпочалася із 2003 року на швидкій медичній допомозі, опісля змінювалися посади та лікувальні заклади. З 2014 року працює в рамках сімейної медицини.

Сергій Сергєєв разом зі своїми колегами здійснює медичну діяльність в окремих кабінетах, орендуючи їх у приватному медичному центрі. Кабінети оснащенні спеціалізованим обладнанням, яке стосується надання первинної медичної допомоги відповідно до спеціального наказу Міністерства охорони здоров’я. А саме – автоматичний гематологічний аналізатор крові, напівавтоматичний аналізатор для загального аналізу сечі, мікроскоп, центрифуга, глюкометр. Серед обстежень, які здійснюють у приватних кабінетах, швидка діагностика пацієнтів на гепатити, ранню діагностику інфаркту, ВІЛ-інфекцію.

Власне, рання діагностика соціально-небезпечних захворювань – це можливість вчасно отримати лікування, подовжити життя та загалом зупинити поширюваність хвороб серед населення. Про це представники БО «100 відсотків життя. Кропивницький» під час візиту до Світловодська і спілкувалися з приватним практикуючим лікарем. Така спільна співпраця посилить зусилля неурядової організації та медичних працівників у протидії епідемії ВІЛ. 

– Епідемія ВІЛ охопила не лише маргінальне населення, людей, які вживають наркотики, гомосексуалістів та інші групи ризику. Але, на жаль, інфекція ВІЛ виявляється і серед медичних працівників, і серед людей, які працюють у різних сферах, не підозрюючи, що у них є ВІЛ-інфекція. Ми виявляємо ВІЛ, на жаль, запізно. Вважаю, що простий скринінг населення швидкими тестами на ВІЛ для нас дуже актуальний. У разі виявлення ВІЛ-інфекції пацієнт може вчасно отримати лікування – АРВ-терапію, яка видається безкоштовно, – зауважив Сергій. 

–  Ми оцінюємо, що це буде ефективна співпраця з метою якнайбільшої кількості виявлених пацієнтів на ВІЛ, які вчасно дізнаються про свій статус і розпочнуть лікування. Відтак, в рамках проекту HealthLink: «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), ми передали практикуючому лікареві експрес-тести для діагностики ВІЛ у кількості 100 штук. Завдяки цьому пацієнти безкоштовно та анонімно зможуть пройти обстеження, –  відзначає виконавчий директор БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Костянтин Данильченко. 

Така співпраця дозволить посилити роботу в цьому напрямку, відзначає практикуючий лікар.

–  Ми зможемо зробити тестування на ВІЛ всьому населенню міста Світловодська на безоплатній основі. В свою чергу, будемо проводити роз’яснювальну інформаційну роботу щодо того, кому необхідно пройти тестування, як проходить обстеження. До того ж, наша лікарка Наталія В’ячеславівна Васільєва має досвід роботи лікарем-інфекціоністом у Київському міському  ВІЛ-центрі. Вона відвідала чимало тематичних тренінгів. І разом ми посилимо нашу роботу в напрямку зупинення епідемії ВІЛ, – зауважив під час зустрічі Сергій Сергєєв. 

Матеріал підготувала Вікторія Семененко, 
PR-менеджер БО «100 відсотків життя. Кропивницький»
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)
Бажаємо відродження Світловодську!
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям