» » Сміттєзвалище – у полі зору Світловодської РДА

Сміттєзвалище – у полі зору Світловодської РДА


У понеділок, 3 вересня, відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання проводив Сергій Твердовський, голова районної державної адміністрації. 

Окрім членів робочої комісії, на захід були запрошені Олена Балюк – перший заступник Світловодського міського голови, Микола Панасенко – Павлівський сільський голова, Олександр Плахотній – директор Світловодського міського комунального підприємства "Комбінат комунальних послуг", Володимир Мотуз – депутат Павлівської сільської ради, громадський діяч, Ігор Кирилов – депутат районної ради, Ігор Авраменко – арбітражний керуючий, ліквідатор ДП «СКТС і ТМ», Володимир Письменний – член ліквідаційної комісії, представник трудового колективу ДП «СКТС і ТМ».

Першим питанням порядку денного було таке «Про вжиття дієвих заходів щодо забезпечення належного рівня функціонування діючого Світловодського сміттєзвалища та можливих шляхів вирішення питання щодо його впорядкування».

Вислухавши доповідачів – Миколу Панасенка та Олександра Плахотного, зробивши чимало зауважень на адресу КП «ККП», комісія вирішила інформацію взяти до відома та доручити директору КП «ККП» вжити заходів щодо повного припинення горіння відходів на сміттєзвалищі, а саме: упорядкувати санітарно-захисну зону вздовж під’їзної дороги з боку міста; облаштувати контрольно-дезінфікуючу зону (дезбар'єр); дотримуватися технологічного видалення відходів; облаштувати виробничі шляхи до карт складування відходів – з твердого покриття; обладнати майданчик для миття та дезінфекції сміттєвозів; провести лабораторні аналізи води, ґрунту, атмосферного повітря у межах санітарно-захисних зон; надати копію сертифіката відповідності закінчення будівництва об’єкту (міське сміттєзвалище) або паспорт видалення відходів Світловодській районній державній адміністрації. Термін виконання доручень – до 30 вересня 2018 року і надалі – постійно. 

Також комбінату комунальних послуг доручено постійно проводити сортування відходів, що створюють підвищену пожежну небезпеку, можуть спричинити самозагорання відходів та мають ресурсну цінність (відходи виробництва деревного шпону, лушпиння соняшнику, деревна тирса). 

У термін до 30 вересня КП «ККП» доручається отримати дозвіл на забір ґрунту для пошарової ізоляції твердих побутових відходів. Про виконані роботи надати інформацію Світловодській районній державній адміністрації у відповідні терміни.

Крім цього, КП «ККП» доручили терміново підготувати і направити екологічний запит та попередній кошторис витрат для виконання робіт на міському сміттєзвалищі щодо пошарової ізоляції твердих побутових відходів до департаменту житлово-комунального господарства Кіровоградської обласної державної адміністрації. 

Постійний контроль за санітарним та екологічним станом міського сміттєзвалища доручили Миколі Панасенку, Володимиру Мотузу та Ігорю Кирилову. У разі горіння фіксувати цей факт та з підтверджуючими фотоматеріалами надавати інформацію до райдержадміністрації.       

Світловодському районному відділу Держпродспоживслужби доручили забезпечити контроль за дотриманням санітарного законодавства згідно з «Правилами експлуатації полігонів побутових відходів» та надати інформацію Світловодській районній державній адміністрації відповідно до 30 вересня, надалі – постійно.   

Світловодському МРВ УДСНС доручено вжити заходів відповідного реагування до міського комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг» в частині дотримання підприємством протипожежних норм і правил при експлуатації міського сміттєзвалища. Надати інформацію Світловодській районній державній адміністрації відповідно до вказаних термінів.

У разі отримання інформації про факти виявлення небезпечних матеріалів та екологічних злочинів на території міського сміттєзвалища та несанкціонованих смітниках Світловодському відділу поліції доручено здійснити заходи оперативно-розшукової діяльністі з метою притягнення до відповідальності винних осіб.

Другим питанням порядку денного було «Про незадовільний стан   двоколової лінії електропередач ПЛ-150 Кв «КремГЕС-Сплав» та загрозу знеструмлення Світловодського, Онуфріївського районів, м. Світловодськ, каналу Дніпро-Інгулець. Доповідав Михайло Розпутній – начальник Світловодського РЕМ ПрАТ «Кіровоградобленерго» та Володимир Письменний. В обговоренні питання виступили Наталія Гаврилюк та Ігор Кирилов

Вирішили взяти до відома інформацію Михайла Розпутнього та доручити: арбітражному керуючому, ліквідатору ДП «СКТС і ТМ» терміново вжити дієві   заходи щодо забезпечення охорони ліній електропередач 150 кВ «КремГЕС-Сплав» та недопущення розкрадання енергетичного майна ДП «СКТС і ТМ», усунення вже виявлених пошкоджень на металевих опорах, а також відповідного експлуатаційного обслуговування повітряних ліній.

Терміново звернутися до ПрАТ «Кіровоградобленерго» з пропозицією щодо розгляду питання про укладання договору на технічне обслуговування   лінії електропередач 150-кВ «КремГЕС-Сплав», а також виконання відновлювальних робіт на пошкоджених електричних опорах.

Світловодській поліції доручено невідкладно та своєчасно розслідувати злочини, пов’язані з розкраданням енергетичного майна ДП «СКТС і ТМ» (металевих кутників на електричних опорах), вживати дієві заходи щодо профілактики та розкриття злочинів, які стосуються протиправних посягань на лінії електропередач ПЛ-150 кВ «КремГЕС-Сплав».

Комісія вирішила взяти участь у засіданні комітету кредиторів ДП «СКТС і ТМ», що відбудеться 14 вересня 2018 року о 14:00 у приміщенні ПФУ.

«СВ»
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!