» » Парк культури у День міста: презентації, виставки, конкурси і «Оксамитові зустрічі»

Парк культури у День міста: презентації, виставки, конкурси і «Оксамитові зустрічі»


Шостого червня парк культури та відпочинку ім. Тараса Шевченка приваблював багатьма різноманітними локаціями. Дорослим, підліткам, дітям було де розважитися, проявити ерудицію і навіть повчитися.  Отож, повернімося на декілька хвилин в парк, поки читатимете про те, шановні читачі, що вдалося подивитися, в чому взяти участь і вам, і нам минулої неділі, сонячної, але не спекотної.

Сучасними експонатами,   фундаментальними розробками того, які професії можна здобути, які гуртки відвідувати, привертав увагу Світловодський політехнічний фаховий коледж. Про один з найдавніших навчальних закладів нашого міста, про те, які професії тут можна здобути, у яких вишах продовжити навчання розповідали викладачі Оксана Гуцаленко (комп’ютерні дисципліни), Ольга Пігіда (економічні дисципліни), Віталій Воронін (радіотехнічні дисципліни). 

Про високий рівень підготовки в коледжі фахівців різних галузей виробництва свідчили розроблені студентами проєкти. Керівник гуртка робототехніки, голова циклової комісії радіотехнічних дисциплін Віталій Воронін разом  зі студентами підготували  технічні розробки: міні-аналог промислового маніпулятора, що використовується у виробництві; лазерний гравер, з допомогою якого можна гравіювати по дереву, по картону, по пластику;  автономні роботи для вивчення програмування на базі мікроконтролера arduino; роботизовану руку, що повторює людські рухи.

Студенти комп’ютерних дисциплін демонстрували розроблені ними ігри, мобільні додатки, робочі програми, що використовуються для бухгалтерії та в роботі з базами даних тощо.

Юнаки цікавилися, як довго робив свій квадроцикл  викладач коледжу Ярослав Шевченко.

Школярі, а, можливо, в майбутньому студенти коледжу, довго юрмилися біля експонатів, спілкувалися з викладачами і студентами, брали участь у конкурсах і вікторинах, які підготували викладачі та студенти економічних дисциплін, а за правильні відповіді отримували солодкі призи.

Кондитерськими виробами, освіжаючими напоями привертали увагу до своїх столиків учні професійно-технічного училища №5.  Люди охоче купували  свіжі та апетитні тістечка. А майстер виробничого навчання Тетяна Білякова проводила майстер-клас: вправно показувала, що булочкам можна надати 15 різних форм і жодного разу не повторитися. Жінки та дівчата ще й цікавилися рецептами. 

Училище готує не лише кондитерів. Багато інших професій можна отримати тут юнакам і дівчатам, про що можна було дізнатися і в безпосередньому спілкуванні, і вивчаючи експонати, підготовлені учнями та викладачами, майстрами виробничого навчання.

«Мелодія бібліотечних сердець – рідному місту»  – локація бібліотечної системи та її філій (в.о. директора Олена Рибачук) приваблювала і дорослих, і дітей.  Вони могли перевірити свої знання з краєзнавчої тематики; долучитися до оформлення плакату з побажаннями; познайомитися з книжковою виставкою «Місто над Дніпром»; взяти участь у вікторині «І світу не впізнаєш, не знаючи свій край»; складати пазли «Нові вулиці Світловодська»; познайомитися з краєзнавчим екскурсом «Сім чудес  Світловодщини», до якого відноситься і гора Пивиха – ландшафтний заказник місцевого значення. Переможцям конкурсів і вікторин бібліотекар філії №2 Лариса Пономаренко вручала невеличкі сувеніри. Бібліотекарі прикрасили  свою локацію вишиваними рушниками, сорочками. Ще один подарунок від них – чималий казан запашного «Козацького кулішу», який приготувала бібліотекар філії №8 Олена Лимар за оригінальним рецептом, та смачний пиріг  від Ніни Шмакової, завідуючої відділом інформаційних технологій та проєктної діяльності ЦМБС. Кому дісталося – їли  з насолодою.

Гуляючи парком, багато хто зупинявся біля майданчика, де було весело і гамірно, лунала музика та пісні. То дитяча розважальна програма «Місто дитячих мрій» збирала все більше глядачів. Для дітей дорослі підготували багато ігор та розваг. А діти демонстрували свої таланти. Співали маленькі солісти Світловодська та Власівки Аліна Грабовська, Давид Лободянко, Уляна Кочеткова, Полінка Наконечна, Анжеліна та пісенні колективи «Веселі промінці» і «Карамель», танцювальна студія «Едвенс», молодша група сучасного хореографічного колективу «Тандем». Ведучій свята Аліні Невінчаній довелося добряче попрацювати,  тож його учасники сповна насолоджувалися  цікавими конкурсами та номерами художньої самодіяльності.   

Їм на зміну вже поспішали зі своїми господарями чотирилапі учасники свята: просто домашні улюбленці, здебільшого вишукано одягнені, або хоча б з квіточкою, і не обов’язково  породисті, бо ж не в цьому суть, як підкреслила Вікторія Атамась, начальник відділу з внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату виконавчого комітету Світловодської міської ради, ініціатор фестивалю-конкурсу домашніх собак «МІ МІ НЯШКА». Її активними помічниками стали кінолог Сергій Акішин, Каріна Крамер з ГО «Зоозахист». Господарі тварин розповіли про те, як вони опинилися у їхніх родинах. Собаки хвилювалися, бо ж багато людей, але поводилися чемно.

Ведуча Наталя Яцина, і сама заповзята собачатниця, на ура впоралася з нелегким завданням, знаходячи компліменти навіть для собак, всіляко підбадьорюючи їх, оперативно проводячи різноманітні конкурси: собаки долали перешкоди (інколи з допомогою господарів), виконували команди.  До раніше заявлених учасників конкурсу долучилися практично всі, хто гуляв зі своїми чотирилапими друзями в парку. Зокрема, Олександр Яструбов зі своєю дворічною німецькою вівчаркою Адель показав, як вправно і швидко вона виконує безліч команд, яким він її навчив.

За тими чи іншими собачими рисами  усім їм присвоїли різні звання – міс «Щастя», міс «Харизма», міс «Доброзичливість» тощо. За підсумками голосування серед глядачів звання «МІ МІ НЯШКА» отримали  дві собаки Сергія Михайленка, яких він підібрав на вулиці. Серед трьох призових місць, перше присвоїли  трьом собакам  породи кеесхонди (німецькі шпіци).

Дипломи, подарунки  – засоби гігієни, корми, іграшки  – Вікторія Атамась вручила господарям усіх заявлених учасників конкурсу, не залишилися без маленьких подарунків навіть позаконкурсні  чотирилапі. Спонсором заходу стала центральна ветеринарна аптека (директор Наталія Калинів). 

Дзвінкі пісні народного аматорського колективу «Дніпряночка» (керівник заслужений діяч культури Надія Татарнікова) зібрали гостей та жителів міста на «Оксамитові зустрічі». У великому родинному колі актори та глядачі разом співали і танцювали, веселилися від душі.

Для тих, хто зголоднів, на ятках з різними наїдками та напоями було що обрати до смаку. А діти наввипередки бігли до атракціонів, щоб накататися досхочу.

Вікторія Архипова
[img][/img]

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Дитяча школа велотуризму шукає мецената!
Це було захопливо, емоційно та весело!
Хочемо бачити міську владу на стадіоні. І це не жарт!
ЦВПВ інформує: «Нові старти і нові перемоги!»
Світловодські «Комети» – чемпіони України!
Мультiмедиа
Парк культури у День міста: презентації, виставки, конкурси і «Оксамитові зустрічі»
Фестивалю «Щаслива Я» у Світловодську сприяла навіть погода!
Меморіальну дошку на честь Віталія Короля відкрили на будівлі СПТУ №5
Акція «Вдягни серце у вишиванку» відбулася у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Рій «Укроп» з Павлівського НВО – переможець змагань