» » Понад п’ять тисяч саджанців сосни звичайної висадили у Крилівському лісництві

Понад п’ять тисяч саджанців сосни звичайної висадили у Крилівському лісництві


Акцію під промовистою назвою «Створюємо ліси разом», яка проходить в рамках програми Президента України «Зелена країна», 8 листопада провело державне підприємство «Світловодське лісове господарство». 

До Крилівського лісництва, неподалік міста Світловодська, приїхали десятки небайдужих людей, які хотіли особисто взяти участь у відновленні ділянки лісу, площею 0,9 га, що минулого року згоріла. Погода сприяла роботі і за пару годин учасникам акції вдалося висадити понад 5 тисяч саджанців сосни звичайної. 

Віктор Ковтун, інженер лісових культур за дорученням т.в.о. директора ДП Михайла Косенка, який був у відрядженні, пояснив учасникам акції як правильно саджати маленькі рослинки сосни, щоб вони прижилися і згодом перетворилися на дерева, і робота закипіла. Працювали парами – одна людина копала лунки на відстані 60-70 см одна від одної, інша рівненько вставляла саджанець і притоптувала. 

Дуже швидко вирвалася уперед Ольга Коріненко, голова Олександрійської районної державної адміністрації, яка працювала разом зі своїм водієм.


«Я люблю саджати дерева. Це найприємніша місія, яка може бути на землі. Залюбки відгукнулася на запрошення Світловодського лісгоспу!», сказала голова РДА. 


Роман Домбровський, заступник голови Олександрійської РДА працював разом з Ігорем Кириловим, заступником голови Громадської ради при виконкомі міськради. Зо 200 саджанців сосни вони посадили цього разу! 


Віктор Ковтун взяв собі у напарники Світловодського міського голову Андрія Маліцького і його роботою залишився задоволеним: «Можна сміливо зараховувати до сім’ї лісівників!».  


Дружно працювали на ділянці інженер з охорони праці ДП Володимир Щербатко з онукою Веронікою.

 «Їй 12 років, а вона вже  6 років саджає зі мною ліс!» - пишається дідусь, який 40 років свого життя присвятив лісовому господарству. Педагог-організатор ЗОШ №1 Ольга Яковенко приїхала на захід з шістьма десятикласниками – які займаються у шкільному лісництві «Еко-люди», допомагала їм на полі і слідкувала за роботою. Похвалилася успіхом – навесні  біля школи вони разом з усім колективом посадили понад 100 фруктових дерев. 
Працювали тут і учасники шкільного лісництва «Паросток» зі школи №7.  Я познайомилася з п’ятикласнецею Дашею Арделян, яка вже відпочивала, бо дуже втомилася. Вона і її однокласники вперше брали участь у подібній акції і дуже раділи смачній польовій каші, якою нагодували лісівники і дітей, і дорослих. 

Начальник 17 ДПРЧ Олександр Берест саджав сосну разом з Ігорем Лісовим, старшиною підрозділу, а його заступник Михайло Хохода подавав їм саджанці з відра. Ця трійка учасників акції пригадала, як горів ліс на ділянці, як намагалися його врятувати, але не вийшло, тож із задоволенням долучилися до відновлення лісу.  

Учасники АТО Максим Ткач та Костянтин Дівін працювали активно і злагоджено, хоч це було фізично непросто. Максим тільки у квітні цього року повернувся з війни, вважає, що йому треба підлікуватися після чотирьох років в окопах. Костянтин минулого року переніс операцію після поранення, каже, залізо вставляли в ногу, тепер він військовий пенсіонер, має інвалідність 2 групи. Але ж як не взяти участь у такій благородній справі! 

Олександр Скотніков організував шістьох побратимів на цю акцію, оскільки Спілка ветеранів АТО давно співпрацює з лісгоспом і щороку висаджує ліси. 

Олександр Запорожець, лісничий Крилівського лісництва залюбки погодився на фото з «Вечіркою»  і нагадав, що за проєктом президента України треба висадити 3 млрд дерев. Сьогодні він особисто посадив близько 400 сосен, а усі разом - понад 5 тисяч. Тож роботи попереду ще багато! Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Срібна нагорода на «Дніпровських хвилях» — у світловодських волейболісток
Мультiмедиа
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!
Не забудемо. Не пробачимо. Переможемо!
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)