» » Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)

Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)


Думаємо, цілком можливо, якщо до загальнодержавної екологічної акції "Озеленення України" з осіннього висаджування одного мільйона дерев долучиться кожен з нас. У четвер, 15 жовтня, колектив державного підприємства «Світловодське лісове господарство» висадив 4300 саджанців сосни звичайної у Крилівському лісництві. І це тільки початок!

До заходу, організованого берегинею лісу, директоркою ДП «Світловодське лісове господарство» Валентиною Здебською долучилися співробітники Світловодської районної державної адміністрації та районної ради на чолі з Віктором Селичем та Романом Домбровським, працівники господарства з дітьми та онуками, журналісти.  

Погода сприяла плідній роботі учасників акції, було тепло і сонячно. Лісівники заздалегідь підготували посадковий матеріал, зробили трактором з плугом траншеї для висадки сосни, підготували спеціальні інструменти – мечі. Можна було б зразу ж ставати до роботи, але ж у нас акція Всеукраїнського масштабу! 

Валентина Здебська коротко нагадала про її організаторів – Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів та Державне агенство лісових ресурсів. Повідомила про те, що лісівники створюють щороку біля 30 га нових лісів, вирощують близько 400 тисяч саджанців, біля 8 тисяч декоративних рослин. А Світловодське лісове господарство є бюджетоутворюючим і про це красномовно свідчать цифри: за 9 місяців поточного року до бюджетів усіх рівнів сплачено 4 мільйони гривень платежів, з них – 2 млн грн – до державного бюджету, 1,5 млн – до місцевих бюджетів, 0,8 млн грн становить єдиний соціальний внесок.

Директорка підприємства висловила задоволення тим, що на її запрошення відгукнулися районна влада, редакції газет і кабельного телебачення, діти і онуки працівників. Звернулися до учасників акції і Роман Домбровський, і Віктор Селич. Головна думка така: кожне посаджене дерево – це наш внесок у наше майбутнє!

Далі був майстер-клас від Валентини Здебської: як правильно саджати сосну, після чого учасники акції розбилися на пари і почали створювати молодий ліс на площі 1 гектар. 

Інженер з охорони праці лісгоспу, лісівник з 40-річним стажем, 62-річний Володимир Щербатко прийшов на акцію з двома онуками – школярами – Веронікою та Дмитром. Діти завзято саджали маленькі рослинки, а ми поцікавилися, чи не планують вони пов’язати своє доросле життя з лісовим господарством. 

«Хіба що буду допомагати діду, – відповіла Вероніка. – Мене цікавить модельний бізнес, я вже відвідую школу моделей…» 

Дмитро ж сказав, що, можливо, продовжить справу діда, що не може не тішити Володимира Щербатка. 

Валентина Здебська щиро раділа результатам роботи і по її закінченню, як добра господиня, тут же, у лісі, влаштувала частування всіх учасників заходу.

[img]


[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Мультiмедиа
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська