» » “Якщо у вас ціль зараз зірвати сесію, то у вас получається!” - Андрій Маліцький депутатам

“Якщо у вас ціль зараз зірвати сесію, то у вас получається!” - Андрій Маліцький депутатам

Навіть порядок денний чергової, 26 сесії Світловодської міської ради не змогли затвердити 25 січня. Пленарне засідання відкрили традиційно о 10:00 в сесійній залі адмінбудинку, але розпочати роботу так і не вдалося. Чому так сталося? Спробуємо проаналізувати. 

26 депутатів прибули на сесію, послухали Гімн України, хто співав тепер не видно, бо ж на обличчях у більшості народних обранців - маски. Розпочали з заяв і оголошень. Дали слово голові Громадської ради при виконкомі міськради Надії Мальцевій. Вона поінформувала народних обранців, що у дорадчий орган при виконавчому комітеті увійшли представники 17 громадських організацій. Сказала, що є потреба в обговоренні регуляторних актів і важливих рішень ради з громадськістю, тож після засідань ГР Надія Мальцева готова приходити на сесії, щоб інформувати депутатів про свої пропозиції і рекомендації.

Голова ГР також доповіла, що громадськість турбує доля недобудови навчально-виробничого комбінату на території ЗОШ №1, ГР вважає, що недоцільно витрачати кошти на її охорону, краще продати під розборку і кошти направити на щось корисне.

 Міський голова Андрій Маліцький взявся розлого коментувати заяву Надії Мальцевої і вже не відмовляв собі у бажанні поговорити протягом трьох годин. Якщо підсумувати, про що він говорив, підійдуть кілька слів:

 “Підтримую громадськість! Я - з вами!”  
Цей удаваний консенсус влади і громади дещо зіпсував депутат міської ради Роман Домбровський своєю заявою. Він обурився тим, що на засідання постіних депутатських комісій секретаря міськради Віталія Тетяниченка “на аркані не затягнеш”.


“Я не пам’ятаю засідання, де був присутній секретар міськради, хоча це його робота. Заступники заходять, але ненадовго - лише на ті питання, з яких вони доповідають на сесії,” - заявив депутат.


А далі звернувся до міського голови з вимогою забезпечити явку секретаря і заступників на усіх без виключення засіданнях комісій.

 “Не треба маніпулювати! “ - так зневажливо прокоментував заяву депутата міський голова. 


Продовжив тему Сергій Коваленко, член Громадської ради. Він заявив, що між міською владою і громадою відсутній діалог, жодне рішення, яке було ухвалене, не було реалізоване, у місті вакуум...

“Я пропонував би організувати круглі столи по цілому ряду питань, не тільки з централізованого опалення. Місто перебуває на межі екологічної катастрофи через закриття сміттєзвалища. На басейн дарма витрачені кошти з бюджету у минулому році. Жодного проєкту немає на розвиток спорту, освіти. Це вже мій крик душі”, - підсумував свій виступ Сергій Коваленко.


Він закликав консолідуватися навколо проблемних питань, служити громаді, а не боротися за крісла, за владу. Трохи викривленим назвав Андрій Маліцький головний месседж активіста про недостатню увагу громадськості і взявся доводити зворотнє. Коли ж заявив про те, що басейн - це дорого для громади, обурився Домбровський, мовляв на власні  “хотєлки” грошей вистачає.

“Прозвітуємо, правильно це зроблено, чи неправильно!” - пообіцяв міський голова.  


Дали слово Олександру Скотнікову, голові Світловодської спілки ветеранів  АТО. Низку претензій до влади висловив ветеран неоголошеної війни, зокрема про зменшення витрат з міського бюджету на соціальні програми (поліпшення житлових умов, харчування дітей у навчальних закладах, санаторне лікування, одноразова щорічна матеріальна допомога, тощо). Незадоволені ветерани і тим, як міська влада вирішує “земельні” питання для учасників АТО, як надає “смішні” відповіді на листи і звернення.

“А хто смішну відповідь дав, за чиїм підписом? – спитав Маліцький, і коли почув, що сам і підписав, почав з’ясовувати, хто ту відповідь готував.
 

І сесія таким чином перетворилася у робочу нараду чи прийом з особистих питань. До дискусії залучили начальниці управління соціального захисту Ірину Котенко. Треба ж було спростувати усе, що говорив Скотніков!


Тут пролунала слушна думка від депутатки Тетяни Красюк:

“У виконком треба включити громадськість, зокрема, воїнів АТО!”

 
Чому б і ні, але треба сформувати проєкт рішення на наступну сесію, адже це не є терміновим питанням - припустив міський голова.

 “Дайте мені 15 хвилин і я підготую проєкт рішення. Немає складності”, - заявив депутат Віталій Юшко і з дозволу Андрія Маліцького направився в апарат ради працювати над документом. 


А тим часом дали слово колишнім працівникам комунального підприємства «Житлосвіт 2012», яке наразі перебуває на стадії припинення. 11 звільнених  працівників протягом восьми місяців не можуть отримати своє, зароблене. Люди дійшли до краю, почали шукати правду в суді, а міська влада за допомогою трьох адвокатів намагається позбавити їх законних виплат.
 
Майже 600 тис. грн з грудня 2020 року завинило своїм працівникам  КП, засновником якого є Світловодська міська рада. Схоже на те, що ні голова ліквідаційної комісії Василь Кореняк, ні сам міський голова не розуміють, що гроші виплачувати доведеться, тільки з часом більше, ніж наразі. Це намагалися їм пояснити депутати Юрій Новак і Роман Шумейко, але їх ніхто не почув. І чим більше люди говорили на цю тему, тим більше Андрій Маліцький вигукував:

 “Та стоп, та стоп! Ви можете нормально себе поводити? Майте повагу! Та чо ви кричите, та заспокойтесь, будь ласка! Якщо у вас ціль зараз зірвати сесію, то у вас получається! Ви чуєте мене, чи ні?”

Врешті пообіцяв питання взяти на контроль... 

Заява депутатки Олени Жмуріної про втручання у роботу її депутатської фракції секретаря міськради Віталія Тетяниченка також викликала бурхливе обговорення. Для тих, хто не знається на регламенті міськради, скажу: заяву треба було вислухати і покласти текст у папочку для подальшого розгляду, але це не про Світловодську міську раду. Тут треба дати можливість продемонструвати свій особливий статус депутату Бакуменку, такому собі диригенту президії. Підскакує, коли вважає за потрібне, ставить питання Жмуриній, вимагає доказів по тексту звернення, його тези підхоплює міський голова і ... знову забули з якої причини прийшли до сесійної зали.

Нарешті, майже через 3 години балачок, взялися за обговорення порядку денного, а це не просто проголосувати за попередньо надрукований текст. Туди треба ще впхнути півсотні свіжих, додаткових питань! Вдалося, навіть голосували за включення більш-менш активно.

Аж тут повертається з апарату ради Віталій Юшко з проєктом рішення про розширення кількісного і персонального складу виконкому міськради. У тексті - Олена Коломоєць, учасниця АТО/ООС та Ігор Кирилов - заступник голови Громадської ради. Першу кандидатуру до проєкту Юшко включив за пропозицією Спілки, а другу - на власний розсуд, щоб кількість членів дорівнювала не 12, а 13 осіб. Так і пояснив. Тут не втримався Бакуменко: як можна до складу виконкому вводити Кирилова, який в суді з ним бореться та ще й у кримінальній справі! Цього він звісно, не сказав, мотивував своє обурення незаконністю рішення, бо воно не пройшло обговорення тощо.

Дивлячись на заперечення “диригента”, дав задню і Маліцький: не може він ось так, “з кондачка” прийняти таке важливе рішення! 
Юшко обурився, час витратив марно, заявив вголос:

 “Тепер я розумію, чому нас ніхто не чує в Кіровоградській області...”


О 12:45 оголосили перерву. О 14:00 зібралися, щоб продовжити пленарне засідання, але лише 15 депутатів проголосували за порядок денний в цілому. Рішення не прийнято.

“От і все, от і все, - сказав Маліцький. - Я не бачу ніяких причин продовжувати сесію. Оголошується перерва на невизначений термін”.
Фоторепортаж Богдана Дроздова

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
1 коментар
  1. Хвіча Дорошенківський
    "Квазимодьі русского мира ! "
    Даремно цей воїн Олександр Скотников . згаяв свій час перед отією бездушною чиновницею із соцжаху... Дивно. як це вона стрималася від свого коронного :--- Мой папа воевал !!! Її - давно вже час було гнати звідти.аж за край...а не переконувати.../переконувати можна людей та НЕ.../ Сам бачив . як знущалися над - АТО-шником/що стояв попереду мене у загальній черзі /до приймальні УСЗН ... Що15-хвилин зривався і біг. до вбиральні аж на автостанцію.../вірогідно давався взнаки окопний цистіт...а туалети клерки позачиняли .кожна своїм ключем... Врешті--решт він потрапив у приймальну та через кілька хвилин вискочив . як ошпарений. колотився у нервовій пропасниці... Це опісля цього випадку стіни УСЗН --Заквічали оголошеннями : " Воїни АТО-- приймаються .без черги ! " Аналогічну картину споглядав вже у громадській приймальні Світловодської Міськ Ради: Зайшов АТО-шник. видно. нещодавно із окопу /щоки. як кирзовий чобіт. прокопчені пороховими газами../.тихо так .сором*Язливо . запитав :---Я на счет землі ??? ---- И не повернув головьі качан и чувств никаких не изведав . секретарка видала.---Нет уже земли!!! Воїн отак : задки--задки . до дверей і вже закриваючи оті . барські. двері видихнув : ---Що ж поїду шукати правду . до Києва... Від себе лишень хочу додати : життя прожив але отаких принижень .як жебрання отієї .клятенної. СУБСИДІ у нашім СОЦЖАСІ--- не доводилося!
    Соцзахисницям зичу одного : Щоб дітки ваші .у старості вашій ---водичку так подавали вам, як ви нам оту субсидію віддаєте!!!
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!