» » Теплопостачання, міське сміттєзвалище, Власівські очисні споруди – у центрі уваги Громадської ради

Теплопостачання, міське сміттєзвалище, Власівські очисні споруди – у центрі уваги Громадської ради


Громадська рада (ГР) при виконкомі міськради 12 жовтня на своєму черговому засіданні розглянула кілька важливих питань життєдіяльності міста. Нагадаємо, що вона створена з представників громадських організацій міста як дорадчий орган, тож її рішення мають допомагати міській владі почути голос народу. Чи зважать посадовці на підказки громадськості, побачимо згодом, а зараз слово Надії Мальцевій – голові ГР. 

– З 18 членів громадської ради були на засіданні були присутні 12 осіб, а крім них, у  роботі  ГР взяли участь: Максим Ільченко – заступник міського голови з питань ЖКГ, Вікторія Атамась – начальниця  відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю, Наталія Піскова – депутатка міської ради, Андрій Зінченко – перший заступник генерального директора СП ТОВ «Світловодськпобут» та  Уляна Бакута – директорка  з економіки цього ж підприємства, Любов Жарікова – староста смт Власівки, Роман Пересічанський – директор КП «Водограй», представники ЗМІ. 

Середенко вибув з ГР до облдержадміністрації, Кривобок пішов, Шаповал прийшов

На початку засідання розглянули організаційні питання, а саме: припинили повноваження члена ГР від ГО «Асоціація молоді Кіровоградщини «Златопілля» Миколи Середенка через призначення його на посаду в Кіровоградській обласній державній адміністрації, набуття статусу державного службовця та відкликали  Артема Кривобока (ГО «Світло майбутнього») через його віддалену роботу та делегували від цієї ж ГО Анатолія Шаповала, який і набув повноважень члена ГР.

Максим Ільченко  про готовність до опалювального сезону

Про готовність ОТГ до опалювального сезону 2021-2022рр та перехід на індивідуальне опалення комунальних закладів розповідав на засіданні ГР головний комунальник міста Максим Ільченко.  Посадовець зазначив, що місто завершує підготовку до опалювального сезону 2021-2022р.р., але школи району ще перебувають в процесі підготовки. В планах   міської влади – переведення на індивідуальне опалення комунальних закладів. Зокрема, завершується влаштування модульної котельні ЦРЛ по Героїв України,110. Вона поки що працюватиме в тестовому режимі, тож у цьому опалювальному сезоні не буде повного відключення від централізованого опалення. Планує влада також  відключення школи  №5 та усього мікрорайону Нового міста. Максим Ільченко також поінформував присутніх про те, що виконком ухвалив рішення про початок опалювального періоду при середній температурі повітря протягом 3-х днів нижче +8 градусів.

Андрій Зінченко та Уляна Бакута – про неготовність більшості будинків та ймовірну надзвичайну ситуацію у наступному році

Продовжив тему Андрій Зінченко – представник теплопостачальника. Він доповів, що СП ТОВ «Світловодськпобут»  отримало акти енергонагляду про готовність котельних до опалювального періоду,  замінило труби на  двох кілометрах теплотрас, наразі проводить гідравлічні випробування. Щодо підписання актів готовності комунальних закладів: після усунення зауважень підписано акт Світловодській ЦРЛ. Частині закладів освіти акти підписали, решта усуває зауваження. Також підписали 11 актів готовності бюджетним установам. По житлових будинках: 45 актів підписано,  не підписано – 113 через неготовність будинків до приймання тепла, 48 будинків до цього часу не зверталися.

Доповнила колегу Уляна Бакута. Головна економістка підприємства розповіла, що  розрахунки тарифу на тепло вчасно подані до управління економіки виконкому, але питання не виносяться на затвердження, бо невідомо, яка буде ціна газу. Існують версії, що  для населення  буде тариф 7420 грн за 1000 куб. м, для бюджетних установ – 16800 грн /1000 куб. м, для інших –  «плаваюча» ціна, зокрема, у вересні – 25000грн/1000 куб. м. Чекаємо постанову Кабміну, щоб знати, яку ціну закладати в тариф і який  буде механізм відшкодування різниці. Управління економіки  не приймає розрахунки з інвестиційною складовою на обладнання будинків приладами  комерційного обліку. З 01.08.2022 року відповідно до вимог чинного законодавства буде неможливо  здійснювати постачання теплової енергії в будинки без теплових лічильників, тож у наступному році через це можлива  надзвичайна ситуація.  

Після обговорення інформації громадська рада вирішила: вивчити питання та з’ясувати можливості  транспортування газу в смт Власівку та м. Світловодськ з «Кременчукгаз»; прискорити підготовку об’єктів бюджетної сфери до опалювального періоду 2021-2022; для забезпечення   100% комерційного обліку теплової енергії та запобігання в опалювальному періоді 2022-2023 надзвичайної ситуації, що може виникнути в зв’язку з не подачею теплового носія в будинки, що не обладнані приладами обліку, погодити інвестиційну програму СП ТОВ «Світловодськпобут».

Влада вживає заходів щодо відкриття сміттєзвалища – касаційна скарга вже у суді!

Інформацією про стан  сміттєзвалища та вжиття заходів по його безпечній роботі з Громадською радою поділився Максим Ільченко. За рішенням  суду сміттєзвалище закрито, –  нагадав посадовець, але влада вживає заходів.  Зокрема, подали  касаційну скаргу на рішення суду, направили листи і ведуться переговори з містами, в   радіусі 30 км від Світловодська щодо спільного будівництва сміттєпереробного, або сміттєспалювального заводу;  усунули зауваження, здійснили пошарову засипку. Інформацію взяли до відома.

Застаріла технологія роботи Власівських очисних споруд,  потрібна модернізація! 

Член ГР Юрій Смірнов розповів про стан очисних споруд у Власівці: «Очисні споруди зведені в 1957 році, їх стан жахливий. Каналізаційні стоки  усіх підприємств потрапляють у Дніпро майже не очищеними». Але Любов Жарікова уточнила, що очисні споруди реконструювалися у 60-х та 80-х роках. Підприємство «Віктор і К» побудувало свої очисні споруди і вже очищені стоки потрапляють до загальної мережі. Їнформацію старости доповнив Роман Пересічанський: «Очисні споруди   працюють  з 1957 року по застарілій технології, мають відстійні камери, тож лист в обласну раду для включення до плану модернізації на 2021-2025р.р. для виділення коштів направили». 

Наталія Піскова зауважила, що тариф на водопостачання та водовідведення у Власівкці становить 34,08 грн, а у Світловодську – 44, 50грн. Тож для модернізації своїх очисних споруд порадила включити в тариф інвестиційну програму. Підбиваючи підсумок обговорення питання, Громадська рада вирішила тримати на контролі питання включення модернізації очисних споруд Власівки до обласної програми модернізації на 2021– 2025 роки.


Фото Наталії Піскової
[img][/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!