» » Спасіння потопаючих – справа рук самих потопаючих?

Спасіння потопаючих – справа рук самих потопаючих?

Дощ у квартирі – звична справа для жителів будинку № 38-а, що по вул. Приморській. Ще не пройшло і десяти років, як мешканці отримали ордери та ключі від квартир, а вже з кожним дощем та відлигою у квартирах– потоп. Як розповідають самі власники квартир, куди б вони не зверталися за допомогою – результату ніякого, а от лають їх, вживаючи ненормативну лексику, регулярно.

До нашої редакції звернулася стурбована пенсіонерка Валентина Ущаповська, яка проживає у будинку за згаданою адресою. Вона та ще чимало її сусідів з першого під’їзду впродовж кількох років не можуть достукатися до комунальників, аби знайти та виправити причину постійних потопів у квартирах та коридорах. 

Багатодітна мама Діана Риченкова проживає у квартирі на 9-му поверсі. Запросила нас до свого помешкання, аби ми на власні очі побачили, з чим доводиться боротися кожного разу, коли надворі йде дощ чи тане сніг. І дійсно, побачене просто вражає – стіна майже повністю волога від води, зі стелі сиплеться штукатурка. Жінка запевняє, що кілька днів тому не знала куди у першу чергу підставляти відра – так лилося, добре, що телевізор не замкнув.

«Пару днів тому вода стікала зверху донизу, боялися, щоб електропроводка не заіскрила», – розповідає Діана. – Сусід самотужки прибирає сніг з покрівлі, бо до «Житлосервіс 2012» звертатися марно. Там визнають, що звернень від жителів надходить чимало, але вони нічого зробити не можуть. Директор підприємства Тетяна Громова так і сказала мені: «Я що, ж..ою сяду, щоб воно не текло!». Були у нас сусіди,у яких вода просто з люстри витікала, тож не дочекавшись нічиєї допомоги, довелося самим вилазити на дах і латати дірки, аби хоч трохи виправити ситуацію».

Люди настільки звикли до такої проблеми, що коли вночі починає капати вода, вже й не дивуються, але потоп іноді сягає такої сили, що легко просочується до сусідів, які проживають поверхом нижче. Діана говорить, що вона проживає у цій квартирі 3 роки, і увесь цей час проблема залишається.

«Тетяна Громова пояснює, що немає коштів на ремонт, а дах латати треба не раніше весни, як він повністю просохне. Скільки тут живу – стільки це й чую, а дій ніяких, навіть з настанням літа», – бідкається багатодітна мама, боячись, що в під’їзді через постійне «затоплення» просто обвалиться на когось стеля.

Один з мешканців будинку, чия квартира також знаходиться на 9-му поверсі, Борис Попов розповідає, що влітку після дощу довелося звернутися до головного інженера КП «Житлосвіт 2012» через вже звичну для усіх проблему.

Зробив усну заявку, бо інших, як стверджує наш співрозмовник, вони приймати не хочуть. Пообіцяли, що зроблять.

«Проходить літо, зима – нічого не робиться. Пізніше прийшов, просив показати акт обстеження комісією даху будинку – також відмовили, обґрунтовуючи це тим, що вони нікому нічого не повинні показувати. Близько півтора місяці тому вдалося поговорити з Тетяною Громовою щодо протікання даху. Начебто, ситуація зрушилася з місця, адже були викликані люди, які займаються перекриттям дахів. Вони підтвердили той факт, що дійсно треба перекривати дах, адже видно, де підтікає вода. Я то розумію, що поки така погода, ніхто його перекривати та клеїти не буде, але ж вода по стінах ллється рікою…», – розмірковує чоловік. 

На вже іншу проблему скаржаться жителі нижніх поверхів. Віталій Дражко, який живе на 1-му поверсі розповідає, що у його квартирі температура повітря не піднімається вище 16 градусів і то за умови, що надворі тримається температура вище нуля. Говорить, що ця історія з теплом триває ще від заселення будинку, на деякий час цю проблему вдалося владнати, а нині – все як і було раніше. Здавалося б, у кого немає проблем із теплом у цьому році... Все б нічого, якби люди, що живуть на верхніх поверхах не потерпали…від тепла. На їхніх градусниках постійно + 22 і вище. У квартирі Марії Мегері, що на 4-у поверсі батареї напівгарячі і напівтеплі. За стінку, яка стоїть у коридорі жінка боїться навіть заглядати, бо має підозри, що «потоп» дістався і її помешкання. Чоловік Марії Олександр розповідає, що покладати надії на КП «Житлосвіт 2012» марно, а тому доводиться робити усе власними силами.

Аби почути коментар обслуговуючого будинок комунального підприємства, ми звернулися до директора КП «Житлосвіт 2012» Тетяни Громової. За її словами, тариф на квартплату не переглядався багато років, а тому коштів, які сплачують мешканці будинку, недостатньо для якісного обслуговування, а тим більше для капітального ремонту даху. Щодо ситуації, яка склалася зі значним перепадом температур у квартирах першого і дев’ятого поверхів, керівник КП пояснює, що у будинках нерівномірно розподіляється тепло через постійні пориви, які стаються на теплотрасах.

«Я, як керівник підприємства не даю ніяких обіцянок щодо можливих капітальних ремонтів, оскільки тариф не є економічно обґрунтованим, а коштів, що сплачують мешканці, не достатньо на покриття витрат. Жителі будинку можуть створити ОСББ і проводити капітальний ремонт власним коштом, це стосується і поточного ремонту. Тож або ОСББ, або жителі мають самі обрати управляючу компанію, укласти з нею договір, враховуючи економічно обґрунтований тариф, і вже тоді можна говорити про проведення поточного ремонту», – зазначила Тетяна Громова. 

Тож виходить, що грошей, які сплачують мешканці будинку, вистачає лише на заробітну плату працівників КП «Житлосвіт 2012», а спасіння потопаючих – справа рук самих потопаючих?
[img][/img]

Автор: Яна Боровська

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Дитячо-юнацька спортивна школа №1 підвищила свій статус
Харківська бронза Олександра Бендюка
Басейн у міському спорткомплексі відкриється на Миколая!
Мультiмедиа
А у Світловодську – волейбол!
У Світловодську вшанували Героїв Небесної сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ. ДОПОВНЕНО)
У Світловодську вшанували учасників бойових дій на території інших держав (ФОТОРЕПОРТАЖ. ДОПОВНЕНО)
Світловодськ. Вадим Бойко. Роковини біля обдертої стіни
«Незвичайна історія» заради порятунку Лізи Брусенцевої