» » Холодний затяжний дощ не став на заваді святкування Дня селища Власівки

Холодний затяжний дощ не став на заваді святкування Дня селища Власівки

Найдорожче свято для жителів Власівки – День селища. Минулої суботи вони відзначали 462-у річницю з дня його заснування та 75-у річницю визволення від фашистських загарбників. І навіть примхлива осінь (по обіді почався холодний затяжний дощ) не внесла істотні корективи в програму свята, яке довелося перенести в приміщення селищного Будинку культури і трохи змістити в часі. Втім, погоді не під силу охолодити безмежну любов до свого селища його жителів,  головних учасників цього дійства.

Поки сіре небо лише погрожувало пролитися дощем, на майданчику перед БК працювали дитячі атракціони, торгували смаколиками для дітей та дорослих, смажили шашлики. Охочі фотографувалися на фоні мальовничо оформленого куточку – з прялкою, рублем, глиняним посудом, – минулим символом побуту українців, оформленого членами відділу дитячої творчості селищного Будинку культури і керівником студіі «Барвінок» Людмилою Суліновою. Розглядали книжково-ілюстративну виставку «Власівка – наш дім», яку підготували завідуюча Власівською селищною бібліотекою Людмила Соколовська та іі колеги Олена Комарова і Світлана Ісаєнко. Люди щиро раділи, побачивши своїх родичів, сусідів, знайомих на фото, знайшовши їхні імена в спогадах, друкованих книжках чи рукописних матеріалах, свідченнях давніх літ, аж від минулого століття і до нашого часу.

Любителі вишуканих авторських речей милувалися жіночими і дитячими прикрасами, картинами з бісеру, які майстерно робить Тетяна Лосюк, вихователька дитячого садочка №2 «Буратіно», в якому незмінно трудиться ось уже 30 років. Її донька – Тетяна – гідний продовжувач маминої справи та професії – теж працює вихователем у цьому ж дитячому садочку, чудово вишиває бісером ікони, поєднує бісер і фетр у виготовленні ялинкових іграшок тощо.

З дитинства почала малювати Галина Коваленко. Це захоплення удосконалює з року в рік. У її творчому доробку різнопланові картини олівцем, гуашшю, аквареллю. Своїм наставником молода жінка, вихователька дитсадка «Буратіно», з гордістю називає  світловодського художника Віктора Чаричанського. Він навчив робити підрамники, натягувати полотно, з його легкої руки Галина почати писати олійними фарбами. Від пейзажів, натюрмортів, анімалістичних сюжетів Галини Вікторівни не хочеться відходити, настільки вони реалістичні, душевні, пройняті якимсь особливим теплом.

Чотирнадцятирічна Аня Демчук, дев’ ятикласниця Власівської  ЗОШ №8, почала малювати п’ять років тому, вчиться у Кременчуцькій дитячій художній школі. Її улюблена тема – квіти, натюрморти, намальовані гуашшю, а заповітна мрія – стати мультиплікатором або ілюстратором. 

Наталія Дзюник, керівник гуртків Світловодської станції юннатів, привезла власноруч виготовлені прикраси та скриньки для них, ляльки на дроті; намальовані та надруковані листівки своєї доньки, харківського дизайнера Марічки Рубан.

У фондах міської галереї «Наше місто», засновником і меценатом якої є депутат обласної ради Костянтин Каспров, експонуються роботи світловодських художників, а також художників Кропивницького, Кривого Рогу, Харкова тощо. Частину картин того дня побачили й власівчани. А також різні вироби з газетних трубочок (замість лози). Це мистецтво досконало опанувала оператор насосних установок смт Власівки, мати-героїня Олена Нікітіна, яка в галереї проводить безкоштовний майстер-клас для всіх охочих.

Серця та душі жителів і гостей свята зігрівала музика муніципального духового оркестру Кременчука, пісні його солістки Олени Івлєвої.

А шлунок підкріпили гарячі варенички з різною начинкою, та ще й зі сметаною! Тісто місили, вареники ліпили працівниці дитячого садочка «Буратіно» (завідуюча – депутат Власівської селищної ради Тетяна Кочеткова); учасниці народного аматорського хору «Дніпровські зорі» Оксана Пхіденко і Ніна Дудник; працівниця БК Віра Заболотня; про продукти для вареників подбали підприємці Наталія Петрова і Микола Олійник (магазин «Командор»), Микола Білоус (кафе «Фаворит»), Тетяна Мараховка (ресторан «Явір»), підприємець Валентина Омелян. Смачної української страви вистачило всім!

Апаратуру довелося перенести в приміщення Будинку культури, вщерть заповнену глядачами. Вони оплесками зустріли  фразу ведучої свята, культорганізатора  Світлани Савченко:

 «Честь і хвала людям, що своєю працею прославили селище!». 

А голова Власівської селищної ради Анатолій  Бабаченко, звертаючись до односельців, підкреслив, що Власівка стала домівкою, об’єднала в одну велику родину 7600 жителів. І всі досягнення Власівки – це дійсно їхня праця і талант. Згадав славну історію селища, містечка вільних козаків і козачок, перші відомості про яке датовані ХVI століттям. Нова сторінка в його історії – 1 квітня 1961 року, коли Власівку передали з Полтавської до Кіровоградської області. Громада має свій прапор і герб, на якому зображенні символи,що спонукають до розвитку економіки та культури. Анатолій Герасимович висловив впевненість, що талановиті, добрі, щирі, працьовиті жителі Власівки створювали та надалі  створюватимуть матеріальне і духовне благополуччя селища.

І створюють. 22 вересня театральний колектив Власівського Будинку культури взяв участь в обласному огляді-конкурсі аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини». Повернулися з нагородами. Керівник і режисер колективу Олександр Комаревський отримав диплом І ступеню в номінації «Найкращий режисер», а в номінації «Кращий виконавець чоловічої ролі» перемогли учасники колективу Олександр Герасимович та Юрій Щур. Дипломи вручила директор Власівського селищного Будинку культури Еліна Яблокова

І знову лунали щирі вітання. Депутат обласної ради Костянтин Каспров підкреслив, що важливо всім гуртом відстоювати інтереси громад, тож на вигуки із зали про долю лікарні в селищі, повідомив, що займається цим питанням особисто, закликав допомогти в його вирішенні депутатів обласної та Верховної Ради. 

Помічник народного депутата Верховної Ради України Олеся Довгого Марина Саакян підкреслила, що Олесь Станіславович допомагає і надалі допомагатиме селищу. Зокрема, за його сприяння  за Будинком культури встановлюється спортивний майданчик, бо спорт – це здорове майбутнє нашої нації. 

Вшанували на святі власівчан, яким присвоєна найвища відзнака місцевої громади селища – звання «Почесний громадянин», і які вже відійшли у вічність:  І.Ф.Половий, який все життя працював начальником котельні, В.С.Красношапка, який понад 50 років трудився енергетиком на підприємстві, В.В.Пухальський – лікар швидкої допомоги, В.В.Король – власівський юнак, учасник АТО (звання було присвоєно посмертно)…

Учасники бойових дій у роки війни А. М. Якимець (за станом здоров’я не змогла прибути на свято) і В. О. Радченко водночас є найстарішими жителями селища. Анастасії Михайлівні 4 листопада минає 94 роки, Віктору Олександровичу 20 березня минуло 95! Сивого дідуся зустріли бурхливими оплесками, а голова селищної ради вручив йому подарунки від селищної ради та продуктові набори, надані ТМ «Королівсьий Смак» (генеральний директор Віктор Король), підприємцем Мирославом Івасюком.

У нинішньому році відзначають 50-річчя подружнього життя  Віктор Степанович і Олександра Петрівна Коваленки, Іван Терентійович та Ганна Олександрівна Стеценки. Ювіляри не змогли взяти участь у святі, тож їх вітали щирими оплесками глядачі. А подружню пару КоваленківМиколу Павловича і Ганну Якимівну, які одружилися 6 листопада 1968 року, виховали доньку і сина, мають чотирьох онуків запросили на сцену та до весільного танцю. До них з привітаннями звернулися спеціаліст у справах сім’ї, дітей та молоді Власівської селищної ради Алла  Тимошицька, голова селищної ради Анатолій Бабаченко, вручили їм запашний коровай, подарунки, а донька Наталія – квіти.

А на сцену вже піднімалися  щасливі батьки – мама Ельвіра і батько Артем – наймолодшої жительки Власівки Ариночки Коцюмахи, якій, як гордо повідомила ведуча, виповнилося 336 годин і 25 хвилин! Усього ж нинішнього року лелеки вже принесли в селищну родину 45 маленьких жителів! 

Цілий вечір глядачів звеселяли, на сцені співали, танцювали добре знані в селищі та за його межами творчі колективи та солісти Власівського селищного Будинку культури: жіночий ансамбль «Либідь» (керівник Ольга Суліга); танцювальний колектив «Світоч» (керівник Алла Педько), солісти-вокалісти Андрій Зубкін, Дар’я Кміт, Володимир Сорокін, Тетяна Кочеткова, дует Оксана Анісімова та Микола Муляр, гурт «Веселі ритми» під керівництвом Галини Савченко. Всіх зворушила пісня «Подаруйте братика» у виконанні чотирирічної Полінки Наконечної.

Зацікавив глядачів, особливо хлопців, показовий виступ Віталія Касаїнова і Євгена Федоруса, вихованців Власівського відділення Всеукраїнської федерації клубів кунфу «Лабіринт» (керівник Володимир Заяц).

Присутні із задоволенням подивилися виступ  заслуженої артистки України Наталії Май, її донечок Станіслави та Олени, співав навіть маленький онук Кіріл. Родина запросила з глядацької зали дітей заспівати разом з ними пісню «Мамині слова». Вийшло непогано, а хлопчики та дівчатка отримали від співочої родини невеличкі сувеніри. Наталія Михайлівна слова і музику до своїх пісень пише сама, прочитала вірш, присвячений жінкам. А нам співачка написала ось таке побажання: «Читачам газети «Світловодськ вечірній» та усім жителям Власівки, Світловодська добра, злагоди і миру!»

Директор селищного Власівського Будинку культури Еліна Яблокова від імені всієї громади вручила Наталії Май букет осінніх хризантем.

На той час і дощ скінчився.  Учасники свята (переважно діти) ласували солодощами і соком – подарунком депутата обласної ради Костянтина Каспрова. Дивилися фаєр-шоу, про що подбав народний депутат України Олесь Довгий. А ще була дискотека і святковий салют.

Ось так і підійшло до свого логічного завершення це цікаве та змістовне дійство, що розпочалося вранці на стадіоні «Салют» ім. Віталія Гончара, де у футбольному матчі зустрілися команди ветеранів Власівки та Світловодська, молодіжні команди Власівки, Григорівки, Світловодська. І яким би не був рахунок, перемогла дружба. Спортсмени після матчу підкріпилися солодощами, отримали подарунки (спонсори Олександр Перепелиця – мережа магазинів «Маркетопт», Віктор Король).

А протягом не дуже привітного осіннього дня власівчан зігрівало тепло їхніх сердець, їхня щирість і гостинність.

Вікторія Архипова,
фото: Вікторія Архипова, Альона Зозуля
[img]




















[/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
1 коментар
  1. Руслана
    Не "Мамині слова", а "Мамина сорочка"
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!