» » На повноцінну середню освіту у міському бюджеті Світловодська коштів немає?

На повноцінну середню освіту у міському бюджеті Світловодська коштів немає?

«Школа моєї мрії» - таке гасло міститься на фасаді Світловодської школи №3 з поглибленим вивченням англійської мови. І якщо раніше воно надихало на плідну співпрацю вчителів, учнів та їхніх батьків, то сьогодні звучить, як насмішка. Тут не можна буде отримати середню освіту, школа за рішенням міськради перетворюється на дев’ятирічку. Ініціативна група батьків виступає проти таких новацій і з цього приводу 26 серпня зібрала збори, на які запросила міського голову, начальника управління освіти та депутатів міськради, яким не байдужа доля дітей. Про те, що там було, пишуть самі батьки. 

- На наше запрошення відгукнулися начальник управління освіти молоді і спорту Кореняк В., головний спеціаліст Подусова А., депутати міської ради Івасюк М., Пазоненко С., Жмуріна О. Перед присутніми виступив пан Кореняк і довів до відома присутніх хронологію подій, які призвели до сьогоднішньої ситуації. 

З його слів, 31 травня  відбулося засідання депутатської комісії при заступникові міського голови з питань діяльності виконавчих органі ради з гуманітарних питань; на початку червня у  кабінеті мера, в присутності директорів шкіл  "заключили  джентельменську угоду" (на той момент СЗШ № 3 мала в.о. директора, яка  не мала бажання брати на себе відповідальність). За цією угодою заяви до 10 класу мали право приймати школи №4 та №7, а всі інші директори повинні були відмовляти своїм випускникам у реєстрації заяв. 

Обурені батьки випускників СЗШ № 3 створили ініціативну групу і почали звертатися в усі інстанції: до начальника управління освіти, молоді та спорту, до управління освіти, до заступника керівника департаменту освіти в Кіровоградській області, на «гарячі лінії» Кіровоградської ОДА і Уряду України. 

22 серпня у школи направили наказ начальника управління освіти, яким визначено право набирати учнів в 10-й  клас тільки школі №7. 
 
24 серпня у бомбосховищі міськрадиї з 11:00 до 13:30 тривали гарячі дебати між представниками шкіл міста №3, 4, 5, міським головою, начальником управління освіти, депутатами міськради  Івасюком М. та Петровим В.  Депутат Петров вніс пропозицію не залишати місто з одним ліцеєм, який буде набирати 10 - й клас, а створити хоча б два, а краще три ліцеї. На що міський голова категорично не погодився, заявивши: «Громадо, почуйте! Відсутні кошти!» Тобто на наше майбутнє грошей у міському бюджеті немає!  

У цьому році вже багато дітей віком 15-16 років виїхали в інші міста, області і за кордон шукати гідної освіти. У цей час наша влада не дає право СЗШ № 3, яка займає 9 місце в рейтингу шкіл області; перше по місту в 2021 році, відкривати 10-й клас з поглибленим  вивченням іноземних мов.  

На зборах виступила депутатка Олена Жмуріна, яка розповіла присутнім, що на засіданні комісії 31 травня, на яке посилається в наказі №132 від 22.08.22 р. начальник управління освіти,  був проголосований проект поступової трансформації шкіл міста до кінця 2023-2024 навчального року. Той план трансформації який зараз впроваджує влада був відхилений, протоколи цього засідання депутати не підписували. Влада за спиною депутатів робить те, що вважає за доцільне.  Депутатка обурена свавіллям місцевих керівників і планує піднімати це питання на сесії міської ради, яка відбудеться 29 серпня о 10:00

Ми теж прийдемо на сесію і будемо наполягати на розгляді нашого питання. Якщо нас не почують, ми подамо позов до адміністративного суду про визнання незаконним та скасування наказу від 22.08.2022 року  "Про припинення набору учнів до 10 класу в закладах загальної середньої освіти на 2022-2023 навчальний рік». Крім того, до правоохоронних органів буде подана заява про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 183 КК України (Порушення права на отримання освіти), що вчинене посадовими особами Управління освіти, молоді та спорту.

Іванна Данова, представниця ініціативної групи
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Мультiмедиа
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!
«Виходьте бігом! Виходьте бігом!» – волав і виштовхував за двері журналістку Світловодський міський голова (ДОПОВНЕНО)
На розвалинах ЗЧМ, якому могло би виповнитися 60 років
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!
Не забудемо. Не пробачимо. Переможемо!