» » Свято дитинства і юності випускників та учнів Павлівської школи

Свято дитинства і юності випускників та учнів Павлівської школи


Минулої суботи голосистий передзвін дзвоника  скликав до Павлівського навчально-виховного об’єднання  випускників різних років. Ось уже шість десятиліть  учні здобувають знання  в новому корпусі, де навчаються і зараз, а ще раніше жителі села ходили до церковно-приходської школи, вчилися у пристосованих  приміщеннях .  По-різному склалася  доля хлопців та дівчат, а шляхи-дороги нерідко пролягли за багато сотень кілометрів   від рідного порогу.  Та все ж чимало з них прийшли та приїхали на свято… 

У  незабутній випускний вечір їх переніс «Віденський вальс»  у виконанні вихованців ансамблю «Славутянка». А вокальна група дівчаток виконала пісню-гімн школи, яку до її 50-річного ювілею написала вчителька хімії «Заслужений вчитель України» Галина Свиридівна Шевченко. 

Директор школи Микола Середенко  звернувся з вітальним  словом   до усіх учасників свята. Їх також привітали трохи збентежені першокласники. Потім ведучі надали слово почесним гостям. Голова Світловодської райдержадміністрації Сергій  Твердовський,  заступник голови районної ради Олексій Шаповал відзначили особливий внесок в розбудову школи Петра Івановича Шевченка,  який понад три десятиліття був  директором школи.  Директорові нинішньому,  Миколі Середенку,  вручили   сертифікат на персональний комп’ютер. Почесні грамоти Світловодської РДА та районної ради під оплески присутніх отримали заступник директора з навчально-виховної роботи Тетяна Іванівна Горєвая і  вчителька початкових класів Тетяна Миколаївна  Бузейчук.

Ведучі  Катерина Бутенко (художній керівник РБК) та Богдан Середенко (учень ЗОШ №5) з гордістю назвали батьками школи   її  адміністрацію, а хрещеними батьками - Павлівську сільську раду і відділ освіти молоді та спорту Світловодської районної державної адміністрації. Випускник школи, голова Павлівської сільської ради Микола Панасенко  і слова щирі говорив, і від імені депутатського корпусу подарував сертифікат на придбання музичної апаратури.  Іменинників вітали  начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА  Сергій Скопич, депутати районної ради Віталій Німець, Олег Медяник.  Багато  корисних і потрібних подарунків отримала школа: помічник-консультант  народного депутата Олеся Довгого Анна Трубаченко вручила сертифікат на придбання меблів для шкільної  їдальні. Депутат обласної ради Володимир Кириченко - сертифікат на  придбання меблів для роздягальні шкільного спортзалу, електродриль і набір м’ячів.  

Запрошений до слова  випускник Петро Шевченко  закінчив Павлівську школу із золотою медаллю, пропрацював   тут директором  33 роки, а його  загальний педагогічний стаж  53 роки! І зараз працює, викладає фізику. Петро Іванович пригадав перших переможців обласних та Всеукраїнських олімпіад: Василь Плахотний захищав честь школи з географії, Микола Славінський  з української мови та літератури (зараз поет, критик, публіцист), творчу роботу якого   тоді помітив голова конкурсної комісії   поет Павло Тичина. Випускник школи – це і космонавт Юрій Маленченко,  державні діячі, науковці, професори, міністри…

Заступник директора школи з навчально-виховної роботи Тетяна Горєвая   присвятила   школі 33 роки свого життя. Тетяна Іванівна підкреслила, що за 60 років у стінах школи відшуміло  55 балів, путівку в життя отримали понад 1700 випускників, 56 з них закінчили школу із золотою медаллю, 23 – зі срібною! На початку 60-их років виробнича бригада школи була занесена на Дошку пошани ВДНГ СРСР. Далеко за межами області були відомі хоровий та художній колективи «Чаєчка» і «Аеліта». Діяли гуртки фотокіно, ракетомоделювальний, карбування (до речі, єдиний в області).  У 1985  році за ефективну роботу  школа була занесена на обласну Дошку пошани, а у 1987 році хор вчителів став лауреатом обласного  огляду. Минулого року шкільна агітбригада  посіла третє місце в області. Переможцями та лауреатами обласних і Всеукраїнських олімпіад  були Валентина Коваленко (з хімії та української мови),  Катерина Гавриш (з біології), Олена Котельницька (з німецької мови),   Альона Стояновська (з біології), вона ж набрала 194 бали з української мови та літератури та 187 балів з математики у ЗНО- 2016. Дар’я Москальова (з біології, української мови та літератури), з трудового навчання – Олексій Полтавець, Віталій Боровський, Назар Погрібний. Анастасія Лесько набрала 178 балів з біології у ЗНО-2018.

Показовий той факт, що понад 150 випускників школи   вирішили, що вона, колиска їхнього дитинства, є їх долею, і стали педагогами. Зокрема, директор школи-гімназії №4 Надія Іванівна Прасол,   вчителька біології ЗОШ №10 Наталія Олександрівна Романенко (Світловодськ). У Кременчуці працює на освітянській ниві  Валентина Миколаївна Коваленко, в Павлівській  школі – Людмила Іванівна Калініченко, Майя Василівна Животовська, Валентина Олександрівна Сідненко, Наталія Василівна Стояновська, Марина Олександрівна Пономаренко.

Від імені випускників, що присвятили своє життя навчанню та вихованню дітей, виступила завідуюча дошкільно-навчальним закладом «Веселка» Людмила Борисівна Хлівна і зачитала вірш-вітання школі також її випускниці Олени Миколаївни Булаєнко, яка зараз працює у  «Веселці» вихователем.

Завжди приємно навчатися і відпочивати в рідній школі, підкреслили ведучі, бо про це піклуються технічні працівники, а кухарі їдальні дбають, щоб  діти могли смачно поїсти.

Наприкінці свята директор Павлівського навчально-виховного об’єднання М.В.Середенко від усіх жителів села і колективу школи висловив подяку керівникам підприємств, на яких трудяться і павлівчани. Під мелодію «Шкільного вальсу» Микола Володимирович  вручив подяки начальнику компресорної станції «Задніпровська» Григорію Вікторовичу Олійнику та місцевим  фермерам Анатолію Миколайовичу Сербину, Олександру Петровичу Веселому, Сергію Миколайовичу Осиці, Юрію  Миколайовичу Булаєнку. Вчителям Катерині Миколаївні Осіченко,   Борису Борисовичу Денисенку.

Коли вже гості розходилися, попросила сказати декілька слів, що для них ювілей школи директора із солідним стажем Петра Івановича Шевченка і нового директора Миколу Володимировича Середенка.

Петро Іванович ШЕВЧЕНКО

Разом зі школою переживав різні моменти її життя, і дуже хороші, і складні. Я радий з того, що наші випускники отримали своє місце в житті, що творчо працюють, а деякі стали видатними людьми не тільки в нашій державі, а й у світі. Та хоч, як в пісні співається, у скронях уже сивина, в стінах школи почуваю себе молодим і впевненим.


Микола Володимирович СЕРЕДЕНКО:

Нинішнє свято  - це прекрасна можливість зустрітися усім, хто протягом 60 років творили історію цього закладу, історію славну, величну.  Очолювати його – почесно і відповідально. А традиції школи дозволяють сказати, що її колектив, один з  кращих навчальних закладів Світловодщини, впевнено  дивиться в майбутнє. Важливий штрих: сьогодні було. персонально вшановано десятки людей, але за ними  стоять сотні тих, хто примножував і продовжує здобутки  школи, і це дуже приємно.

Для ювілярів і гостей свята чудовий концерт підготували колективи художньої самодіяльності районного Будинку культури, колективи Павлівського НВК та юна солістка, шестикласниця Діана Боклажук.

Колишні учні школи, багато хто з внуками, а то й правнуками, після свята поспішали до школи, адже така нагода зустрітися зі своїм дитинством і юністю!  Вдивлялися в стенди з фотографіями, хтось впізнавав у дівчинці з бантами свою маму, тещу чи дружину, в сором’язливому юнакові - свого  чоловіка. Згадували своїх вчителів та кумедні історії в далекому дитинстві. А осінь кружляла і кружляла зелені,  жовті та багряні листочки в шкільному вальсі.
Вікторія Архипова
[img]





[/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!