» » Феєричне свято талантів школи мистецтв відбулося у Палаці культури

Феєричне свято талантів школи мистецтв відбулося у Палаці культури


У квітні Світловодськ поринув у справжній вир мистецтва і творчості. Чергова подія, яка стала святом справді незабутнім – цьому яскраве підтвердження. Надвечір 19 квітня до міського Палацу культури прямували гості – і малеча, і дорослі, адже саме тут відбувся звітний концерт дитячої школи мистецтв. Цього року видовище було незвичайне, бо ж цей мистецький осередок відзначив свій ювілей – їм 25!

«Нам 25 – і серце молодо так б’ється! Нам 25 – пала вогонь очей! Нам 25 – навколо музика хай ллється для наших щирих й дорогих гостей!», –  на піднесеній ноті розпочали святковий концерт ведучі Ілля Бабенко та Ксенія Говорун.

Відкрив ювілейну програму зведений хор школи мистецтв «VIVO» (керівник Наталія Коваленко), який подарував глядачам кілька музичних композицій, серед яких колоритна пісня «Посадила стара баба», лірична «Львівський дощ», ніжна «Хай живе надія». А усім відому «Дважды два-четыре» гості свята почули від «VIVO» у тандемі із талановитою солісткою Крістіною Осиченко.

У концертній залі зібралося чимало гостей, які радо розділили святковий настрій з ювілярами. Серед них і ветерани школи, і її випускники, і звичайно ж самі учні школи мистецтв та їх батьки. Традиційно до вітань приєдналися і представники міської влади, зокрема міський голова Валентин Козярчук висловив гордість за можливість бути знайомим із роботою школи, їх працівниками протягом багатьох років. За високий рівень організації естетичного виховання дітей, вагомі досягнення учнів школи в різноманітних конкурсах та фестивалях із нагоди ювілею почесною грамотою виконавчого комітету Світловодської міської ради нагороджено колектив школи мистецтв в особі її директора Ірини Темнової та педагогів.

З нагородами та вітаннями на ювілейний концерт завітала і заступник начальника управління культури і туризму Наталія Крамаренко, яка наголосила на значимості мистецького закладу у творчому розвитку підростаючого покоління: 

«25 років тому школа відкрила свої двері для учнів і відтоді щодня там звучить музика, чути дитячий спів, щодня юні таланти навчаються танцям, грі на музичних інструментах та опановують образотворче мистецтво. На сьогодні школа мистецтв є потужним мистецьким закладом нашого міста завдяки своєму чудовому, професійному колективу на чолі з директором Іриною Темновою. Вони дійсно вболівають за свою справу, постійно підвищують рівень викладання, а як результат – чимало перемог на конкурсах обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня». 

Після вітальних слів заступник начальника продовжила церемонію нагороджень, вручивши працівникам та викладачам школи грамоти Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА та міського управління культури.

Помічник-консультант народного депутата України Олеся Довгого Марина Саакян розпочала свою вітальну промову словами давньогрецького філософа Платона: 

«Творцем може стати кожен, якщо у нього є те, що його надихає». «Я дякую, що ваша школа, ваші педагоги дають дітям можливість знайти свій талант, що їх буде надихати на творчість. Ви знаєте, що Олесь Станіславович завжди намагається підтримувати ваш заклад, підтримує сьогодні і надалі теж буде продовжувати у цьому ж напрямку», – запевнила присутніх Марина Саакян і принагідно передала подяку колективу школи від народного депутата. 

А ще подякувала і батькам учнів за підтримку своїх дітей у бажанні творчо розвиватися та досягати нових вершин, беручи участь у мистецьких змаганнях різного рівня.

По завершенню першої частини вітального марафону свято продовжилося. Хореографічний колектив «Водограй» (керівник Олена Макогон) подарував глядачам запальний український танець «Плескач», а талановита учениця класу фортепіано Іванна Михайленко (керівник Ірина Темнова) майстерно зіграла «Концертну фантазію на тему української колядки «Щедрик». Віртуозною грою на баяні вразив глядачів Арсеній Діденко (викладач Емма Літвінова). Його «Карамельний аукціон» зібрав шалені оплески слухачів, які, до речі, не шкодували аплодисментів для учнів та викладачів школи мистецтв. Справжній «клас» показали дует домристів – Єлизавета Воєвудська та її викладач Тетяна Демиденко, виконавши «Дві мелодії» з кінофільму «Вогні великого міста». Чудовими вокальними здібностями вкотре вразили присутніх Крістіна Осиченко та Єлизавета Македон (керівник Наталія Коваленко), які заспівали українську народну пісню «Два півники». Яскравими африканськими мотивами підняв настрій глядачам хореографічний колектив «Водограй» з композицією «Діти світла». Есфірь Нагула (викладач Людмила Авраменко) на фортепіано майстерно виконала «Токату», а тріо саксофоністів у складі Іллі Бабенка, Савелія Апанасенка та Стефана Коршенка (керівник Андрій Бондаренко) подарували гостям свята композицію «Чай удвох». Вокальна група молодших класів «Перлинки» також впевнено вийшла на сцену, аби виконати сучасний шкільний реп «Навіщо йдеш до школи?». Ансамбль баяністів та акордеоністів «Акорд» (керівник Емма Літвінова) підготували для гостей веселу композицію «Мавпа та окуляри», а згодом виконали емоційну композицію «Український танець». Під вигуки «Браво!» ансамбль «Музичний сувенір» (керівник Тетяна Демиденко) подарували композиції «Я щаслива з роду» та «Розпрягайте, хлопці, коней».

Дарували свою творчість гостям ювілейного концерту і випускники, які продовжують своє навчання у мистецьких вишах. Це, зокрема, Анастасія Шевель, яка вже є випускницею Харківського національного університету мистецтв ім.І. Котляревського та студентка Кіровоградського музичного коледжу Ламіта Хакім. Зі сцени вони дякували своїм наставникам за отримані знання та з посмішкою згадували роки навчання у школі мистецтв. Не обійшлося і без їхніх музичних вітань. Анастасія виконала «Угорську рапсодію № 11», а згодом акомпонувала Ламіті пісню «Два потоки з Чорногори». Учасники хореографічного колективу «Вогник» міського Палацу культури теж є випускниками школи мистецтв, а тому на 25-річний ювілей теж зробили зворушливий подарунок – хореографічну композицію «Dream».

Настрій у концертній залі панував піднесений, адже таке розмаїття музики та талантів побачити можна не скрізь. Як і годиться на такому святі, а особливо ювілейному, цього вечора згадували час за яких умов школа розпочинала своє існування та колишніх працівників, які стояли у витоків її створення. Деякі з них були присутні на заході, зокрема і перший директор школи Олексій Козлов

«Усе розпочалося у 1992 році з відкриття естетичних класів в навчально-виховному комплексі № 4. Діти, які навчались у цих класах, у вільний час мали можливість займатися улюбленим видом мистецтва – музикою, живописом театром або хореографією. Ця ідея настільки сподобалася батькам та учням, що згодом за підтримки начальника управління освіти Геннадія Френкеля та начальника управління культури Надії Клокар рішенням виконавчого комітету Світловодської міської ради від 11 листопада 1994 року у нашому місті було відкрито дитячу школу мистецтв», – нагадали присутнім історичні моменти ведучі заходу.

Символічно, що наступні слова привітань пролунали від директора НВК № 4 Надії Прасол, адже школа мистецтв нерозривно пов’язана з цим навчальним закладом: 

«25 років, здавалося б, дуже великий проміжок часу, але коли він проходить в радості та співпраці, він – непомітний. Я дуже рада, що Бог нас благословив такою креативною, чудовою співпрацею з Іриною Василівною. Бажаю вам нових злетів, творчих перемог, щастя, радості і великої любові від нашого міста, області та держави, адже ця школа варта того, аби її любили». 

Привітали з ювілейною датою школу мистецтв і заступник директора музичної школи № 1 Наталія Явдик та директор художньої школи Андрій Биков. «25 – це мало чи багато? З одного боку – це юність, це мрія та сподівання, з іншого боку – це молодість, впевненість у своїх власних силах, це досвід», – відзначила Наталія Явдик та побажала нових перемог на небосхилі творчості. Андрій Биков теж привітав винуватців свята та подарував свою картину. Від батьківського комітету колектив школи мистецтв привітала Лариса Сачевська: 

«Ми – батьки – вам дуже вдячні за щоденну нелегку працю. Ви кожного дня вкладаєте у душі наших дітей почуття прекрасного, відчуття насолоди. До себе ви приймаєте маленькі алмази, а завдяки вашому професіоналізму та невтомній праці вони стають справжніми діамантами».

«Ювілей – це дійсно свято спогадів, планів на майбутнє, усвідомлення нашого сьогодення. Мені дуже приємно, що наше свято об’єднало викладачів, які стояли у витоків становлення нашої школи, випускників, які сьогодні продовжують справу своїх вчителів, батьків, представників влади і звичайно наше талановите сьогодення – наших дітей. Сьогодні школа має високий суспільний рейтинг, вона знайшла своє особливе творче обличчя», – у зверненні до гостей зі словами подяки педагогічному колективу, учням та їхнім батькам відзначила директор школи Ірина Темнова

Вона нагородила учнів, які стали переможцями конкурсів та фестивалів різного рівня. Їх кількість просто вражала, а це говорить про те, що у дитячій школі мистецтв виховуються справжні таланти – діти, які по-справжньому закохані у мистецтво.
[img]



































































































































[/img]

Автор: Яна Боровська

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!