» » 9 Травня – день, який ніколи не зітреться з нашої пам’яті
Всі новини

9 Травня – день, який ніколи не зітреться з нашої пам’яті


Саме так про 9 травня говорили на засіданні клубу «Серця назустріч», яке відбулося 8 травня у Світловодському міському Палаці культури. Таку тематичну зустріч з нагоди Дня Перемоги із запрошенням ветеранів війни, які живуть у Світловодську, традиційно організовує громадська організація «Наше місто» та її голова Костянтин Каспров. 

У залі міського Палацу культури зібралося близько 150 світловодців, серед яких члени клубу «Серця назустріч», найшанованіші гості – ветерани війни та військові у відставці: Любов Кисельова, Надія Пономарьова, Таміла Шевченко, Катерина Лавриненко, Іван Пальоний, Іван Попов, Клавдія Герасименко, Федір Пугач, Віталій Мельохін, Валерій Какуркин. Щоб літні люди не мали проблем з дорогою до Палацу культури, члени громадської організації забезпечили їхнє підвезення в обох напрямках. Для гостей накрили солодкий стіл з тортами, цукерками, соками, ветерани отримали квіти та подарунки. 

Зустріч розпочалася з хвилини мовчання у пам'ять тих, хто загинув у роки Другої світової війни. 

«Хвилина мовчання – найдовша, найтихіша і найсильніша хвилина, адже якби кожного з тих, хто загинув в роки Другої світової війни, вшанувати лише однією хвилиною мовчання, людство б мовчало 55 років. 74 роки минуло з тієї переможної весни. Ми раді з того, що серед нас і досі живуть ті, кому вдалося пройти горнило війни, дійти до світлого Дня Перемоги і бути з нами зараз», – після цих слів, від яких щемить серце, ведуча Наталія Сандрак поіменно назвала кожного з 29 ветеранів, які живуть у Світловодську сьогодні, присутні зустрічали кожне з них оплесками. Усе менше їх залишається з нами. 

Усіх присутніх у залі, а особливо шановних ветеранів з Днем Перемоги привітав депутат обласної ради Костянтин Каспров, подякувавши за їхню силу і мужність та проявлену силу духу. Пригадав, як його маленького на парад завжди брав із собою дідусь, і це свято для  нього   було надзвичайно урочистим і вагомим, таким залишається і донині. Від жіноцтва міста усіх присутніх з Днем Перемоги привітала Валентина Павленко і побажала доброго здоров’я, дзвінких голосів діточок у кожній оселі, щоб усі ставилися з любов’ю і повагою одне до одного і берегли мир. Домашній букет, ще у краплинах дощу, від імені старшого покоління як символ збереження миру подарувала представнику молодшого покоління – Костянтину Каспрову. До присутніх звернувся депутат міської ради Марк Сіромаха та подякував ветеранам за можливість жити на цій землі. Слова привітань виголосила і Тамара Кравченко.

Творчий колектив Палацу культури готував концертну програму, серед виступаючих були колективи «Кришталеві роси» і «Сударушка», солістка Наталія Сандрак. 

9 травня о 9:00 команда Костянтина Каспрова провела мітинг, на який запросили ветеранів війни. Із словами вдячності за відвойовану землю, за мирне небо, звернулись до ветеранів Костянтин Каспров, Марк Сіромаха, Сергій Мисько, діти війни та небайдужі громадяни. Пам'ять за полеглими воїнами вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до обеліску «Вічний вогонь». Потім  вирушили на урочистості в смт Власівка, де крокували у складі святкової колони.

Костянтин Каспров звернувся до власівчан з промовою і закликав не забувати подвиг своїх дідів та переповідати про події тих часів своїм дітям та онукам. На прохання селищної ради депутат організував приготування польової каші на 2000 порцій, якою пригощали біля Будинку культури. Люди смакували та дякували за турботу. 

Потім Костянтин Каспров з помічниками вирушив привітати і вручити подарунки тим, хто через стан здоров’я вже не може відвідувати  урочистості. Ветеранам була приємна увага, але вони дивувалися, що про них пам’ятають і приходять вітати. Так, коли у Світловодську привітали Василя Маховського (1923 року народження), той зустрів гостей зі сльозами радості на очах.

Розповів про своє життя гостям й Іван Пальоний, 1926 року народження: 

«Я жив у глухому селі, де єдине джерело світла – каганець, паспортів сільським жителям тоді не видавали, здобувати вищу освіту не було можливості. Працював ще з п’яти років – збирав колоски. Пережив два голодомори. На війну пішов я і двоє моїх братів та наш батько, повернулися усі. Війни захопив два роки, закінчував її в Німеччині та Угорщині. Після закінчення війни пішов на роботу на моторно-тракторну станцію (МТС) помічником комбайнера. У Хоролі Полтавської області закінчив курси комбайнера. У цей період познайомився з майбутньою  дружиною Катериною Яківною,  ми разом з 1955 року. У Світловодськ переселилися у 1956 році, оскільки наші села за Градизьком Полтавської області пішли під воду. Я брав участь і в будівництві Кременчуцької ГЕС. Дякую вам за увагу і чуйне ставлення».

Громадська організація "Наше місто" на чолі з Костянтином Каспровим  вважають своїм обов’язком проявляти увагу до ветеранів, адже це потрібно не мертвим, це потрібно живим.

Олена Требунських
[img]

[/img]

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Турнір з футболу триває у Світловодську
На «гіку», як на довгій ниві, або У квача на серфах з чемпіонкою Анжелікою Гарькавою
Спорт наповнює життя новим змістом!
З Іспанії – з перемогами!
Наталія Сєрая здобула чергову медаль для Світловодська!
Мультiмедиа
У День прапора нашого…
Велична картина Анатолія Татарова посіла головне місце в експозиції
Жіночий фестиваль «Я най…» відбувся у Світловодську!
«Богатирські ігри» у Світловодську – видовищно, сильно, емоційно! (ДОПОВНЕНО)
«Поліція з народом!» – оголосив Андрій Гулий на центральній площі міста