» » «Наше місто – творче місто» – знайомство з талантами Світловодських майстрів

«Наше місто – творче місто» – знайомство з талантами Світловодських майстрів


У суботу, 15 червня, Арт галерея «Наше місто» знову приймала у своїх стінах поціновувачів мистецтва. Виставку, яка відкрилася цього разу, приурочили до 65-ї річниці з дня заснування міста. Символічно, що експозицію створили лише з робіт світловодських митців, а тому тут можна було впізнати наші краєвиди, помріяти, і просто насолодитися красою яскравих полотен…

Для усіх охочих були відчинені двері у залу з неймовірними роботами майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. До речі, як розповіла нашому виданню куратор галереї Ксенія Бондаренко, ця виставка оновлюється постійно, тож подивитися є на що, а тому пройти повз вишукані та оригінальні роботи майстрів – справа не з легких.

Сонячна та справді спекотна погода суботнього дня не зупинила тих, хто любить живопис та захоплюється прекрасним. Ще задовго до запланованого початку урочистого відкриття виставки, яка отримала символічну назву «Наше місто – творче місто», роботи світловодських художників вже ловили на собі зацікавлені погляди відвідувачів. Ксенія Бондаренко розповідає, що ця виставка є традиційною і проводиться щороку з нагоди Дня міста, а готуватись до неї довелося ще з грудня, аби усіх художників запросити до участі і ні про кого не забути.

Розмаїття технік, кольорів та масштабів робіт вражає! Тут, зустрівши на собі погляд зеленоокого «Василия Алексеевича», неможливо біля нього не зупинитись. Харизматичний кіт зі здивованим поглядом, який вийшов з-під пензля талановитого Олександра Охнальова, мабуть, глянувся кожному відвідувачу виставки. Піднявши погляд трохи вище, відчуваємо прохолоду від бурхливих хвиль на триптиху Оксани Ліперт. Повірте, надзвичайно розлогим виявиться матеріал, якщо розповідати про кожну роботу світловодських художників, але, думаємо, буде краще, якщо кожен виявить бажання особисто переглянути експозицію, бо ж подивитися тут дійсно є на що!

Ксенія Бондаренко та заступник голови ГО «Наше місто» Олена Требунських привітали кожного художника, який згодився презентувати свої роботи. Крім вже згаданих, ми побачили полотна ще 19-ти  неймовірно талановитих художників, зокрема  Анатолія Сіромахи, Анатолія Татарова, Юрія Цуканова, Андрія Бикова, Наталії Крячко, Володимира Зуєвського, Катерини Шевченко, Миколи Чубова, Наталії Яковенко, Олени Коваленко, Володимира Товкайла, Олександра Товкайла, Катерини Грабенко, Віктора Чумаченка, Миколи Чистякова, Вікторії Крутько, Олени Павлової, Наталії Чепурної, Лариси Охотної. 

Усім учасникам виставки від ГО «Наше місто» були вручені яскраві буклети, у якому зібрали матеріали про галерею, написані світловодськими журналістами. У свою чергу, Ксенія Бондаренко розмістила на сторінці закладу у Фейсбук подяку медійникам: «Висловлюємо подяку нашим інформаційним партнерам та усім журналістам, які невтомно висвітлюють заходи в галереї. Ви старанно працювали, ми вдячні вам за цю працю, адже основою буклету стала інформація яка розміщена на інтернет ресурсах svetlovodsk.com.uavk.kr.uasv-drozdova.com».

Користуючись нагодою, ми поспілкувалися з Анатолієм Татаровим, який на виставку презентував 5 своїх новеньких полотен – триптих «Симфония счастья», картини «На краю жизни» та «Цветок гибискуса». Художник розповідає, що намагається писати усе, що можна, бо ж в усьому можна знайти прекрасне. Неймовірно, але час на напинання картин художник знайшов лише вийшовши на пенсію (а це майже 7 років тому), і за цей час має чималі творчі здобутки. Чоловік зізнається, що потяг до прекрасного був завжди і навіть ще в армії йому вдалося здивувати усіх застосуванням свого таланту, коли кольорами, які дозволялись статутом,  побутова кімната була прикрашена берізками. На запитання: «Літо – яка пора для художника?» – наш співрозмовник впевнено відповідає: 

«Ой, страшна пора… Чекаєш, поки усе зазеленіє, зазеленіло – немає часу писати, все згоріло від сонця, а коли прийде осінь, усе починається знову», – сміється Анатолій Георгійович.

Постійна відвідувачка експозицій у Арт галереї Валентина Потецкул не приховує свого захвату від майстерності світловодських майстрів. Вона розповідає, що завжди намагається приходити трохи раніше відкриття, аби усе встигнути оглянути. «Відвідувала багато виставок у галереї, але ця – особлива, надзвичайно насичена,тому я прийду сюди ще не раз, аби у тиші ще раз переглянути картини і сприйняти їх по-новому», – ділиться своїми враженнями жінка. І хоч вона називає роботи кожного митця унікальними, все ж найбільшу симпатію викликала романтична картина Анатолія Сіромахи «Свидание под дождем»: 

«Це така загадкова картина, біля неї людина може помріяти. Я б хотіла, аби в моєму домі була ця робота, вона надихає».

Зважаючи на розмаїття робіт на насиченість експозиції, організатори вирішили продовжити її аж до серпня. Завітайте до Арт галереї і скористайтеся можливістю помріяти та поринути у світ неймовірного таланту світловодських митців.

Яна Боровська
[img]
[/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)