» » Кйоджа – маленька Венеція

Кйоджа – маленька Венеція


У невеликому італійському місті Кйоджа (Chioggia), яке називають Маленькою Венецією,  населення трохи менше, ніж у Світловодську: близько 50 тисяч. Кйоджа знаходиться за 27 кілометрів від головного міста регіону Венето – Венеції і дуже її нагадує. Чим? Тим, що знаходиться у Венеціанській лагуні Адріатичного моря, а також каналами та мостами. Їх тут, звичайно, значно менше, ніж у Венеції, але подивитися є на що. Приблизно через кожні 100 метрів по обидва боки каналу Вена (Vena) з'єднують девять викладених з червоної цегли місточків, по яких можна і пройти, і проїхати велосипедом. Вздовж каналу привязано чимало човнів, господарі яких – рибалки, бо риболовля – їх головне занняття у цій частині Адріатичного моря, багатій на рибу та морепродукти.

Вузьким  тротуаром прямувала вперед, до свіжого подиху морського повітря, фотографуючи будиночки, що, мов у дзеркалі, відбивалися у воді. Праворуч від цього каналу, у проствітку будинків, мов в казці, з'явився чималий пароплав, і не змогла перебороти цікавість, пішла туди. Виявилося, що це паралельний канал, значно глибший, де швартуються глибоководні рибальські та торгові пароплави і баркаси, а на суші, на вузькій дорозі, повільно курсують авто. Тому повернулася знову на пішохідний тротуар над головним каналом. А коли добралася до Лагуни, з найбільшого і найвеличнішого мосту Віго (Vigo), прикрашеного  білим мармуром (до речі, подібний бачила  у Венеції), відкрився захоплюючий краєвид: підходили і відходили різнокольорові морські трамвайчики вапоретто (vaporetto), хоч і далеченько від берега, але можна було побачити рибальські сітки, літали чайки та інші птахи, інколи ліниво виловлюючи з води рибу чи хліб, яким їх пригощали люди. На широкій одноіменній площі Віго стоїть висока колона, на вершечку якої «примостився» лев, але менший своїх родичів, через що його з легкою іронією називають котом (il gatto). До речі, барельєф подібного лева є на арці з південного входу в місто.Тут-таки, на березі, із задоволенням випила чашечку кави за одним із численних столиків біля ресторану і попрямувала назад вже не берегом каналу, а широкою центральною вулицею Корсо дель Пополо (Corso del Popolo), що у перекладі звучить Проспект Народу, або Народний проспект. До речі, вулиці з подібною назвою є і в інших італійських містах, в яких довелося побувати. 

На Корсо дель Пополо, кожний біля своєї банкарелли (торгового місця), італійці торгують сувенірами: різноманітними прикрасами та поробками з морських ракушок, морських зірок, скриньками для прикрас тощо. Щоб довго тут не затримуватися, бо це своєрідний музей під відкритим небом, купила якусь дрібничку, що сподобалася, та попрямувала далі.

У Кйоджі є архітектурні споруди, монументи, варті уваги. Зокрема, церкви Сант Андреа, Сан Джакомо Апостоло (Sant’Andrea, San Giacomo Apostolo), собор Санта Марія Ассунта (Santa Maria Assunta), будиночок батька італійської комедії Карло Голдоні (Carlo Goldoni), храм Сан Мартіно (San Martino). Помилувалася деякими з них зовні, але ні часу, ні можливості зайти всередину не було. Втім, затрималася біля вежі церкви Сант Андреа, прикрашеної одним з найстаріших у світі баштовим годинником, що відмірює час, дні, роки з ХІ століття.

Сонячна погода кликала далі – на пляж Соттомаріна (Sottomarina), між портом Кйоджа і гирлом річки Брента (Brenta). Початок березня, звичайно, не пляжний сезон, але це не стало на заваді і дітям, і дорослим ходити берегом Адріатичного моря, сидіти чи навіть лежати на піску, який вже пригрівало сонечко, збирати дари моря. Я також знайшла декілька ракушок і навіть на згадку привезла їх в Україну. Ще й кинула монетку у хвилі, що наздоганяли одна одну, а раптом пощастить приїхати сюди ще. Адже є таке повір’я.

Вікторія Архипова
[img]

[/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!