Станом на час, коли засутеніло, їх не стало менше, деінде горять зігрівальні «кастріки». Пообідали. Ходять і ходять пішохідним переходом. А по обидва від них боки скупчилося понад півсотні фур. Та розходитись вони й не збиралися…
Ранок 2 березня можна вважати ескалацією боротьби власників систем індивідуального опалення у своїх квартирах за узаконення цих самих систем, які покінчили «бити чолом» перед можновладцями різних інстанцій і перед «Світловодськпобутом», також і почали, як-то кажуть, брати бика за роги.
Цього дня ця ескалація позначилася початком пікетування траси державного значення на виїзді (чи в’їзді) зі Світловодська у бік Білецьківки (неподалік від «Крилівської застави»). Правоохоронці попереджені і стежать за порядком. А за спокоєм правоохоронців (та й пікетників) стежить Анатолій Кучугурний, депутат міськради – на жаль, єдиний представник міської влади, який присутній на акції.
… Як повідомила вашому кореспондентові одна з лідерок ініціативної групи індивідуальників, бойова і рішуча Інна Московченко, на сей акт громадської непокори їх змусила безпринципність виконавчої влади, яка, начебто, ощасливила громадян, які обзавелися індивідуальним опаленням для своїх квартир дозволами на відключення від централізованого опалення і непохитність постачальника цього самого централізованого опалення – СП ТОВ «Світловодськпобут», який успішно, через суди, скасовує ці самі дозволи на підстав однієї пріснопам’ятної Постанови Кабміну, яка наголошує: відключатися від централізованого опалення можна лиш усім будинком…
І куди тільки не зверталися (письмово та особисто) небораки – глухо: з усього сонму можновладців, лиш один нардеп Олесь Довгий запевнив їх, що ось-ось стане ініціатором розгляду Верховною Радою поданого ним законопроекту про скасування отої Постанови, яка, за великим рахунком, є значним подразником у суспільстві, що порушує права людини…
У лютому, продовжила пані Інна, ініціативна група індивідуальників намагалася звести до купи співзасновників спільного підприємства – Валентина Козярчука, як єдиного представника міської громади з правом голосу на загальних зборах, та Олександра Яременка, який віднедавна є власником 50% майна підприємства (у нього теж 1 голос), аби вони знайшли бодай-якийсь компроміс, що дозволив би індивідуальникам вирватися з пазурів централізованого теплопостачальника.
Обидва – і Валентин Козярчук (міський голова Світловодська), і Сергій Московський (гендиректор СП), за словами Московченко, запевнили шукачів правди, що вони ось-ось зберуться і «обкашляють» їхнє питання. Дарма чекали індивідуальники – ніхто й не «кашльонув» аби зібратися. Ба, більше, Козярчук, каже Московченко, вдався до брудних інсинуацій з метою дискредитувати благородний рух індивідуальників – днями він заявив, що їхні лідери вимагають по 200 гривень з пересічних «партнерів по нещастю» за включення у список на відключення від централізованого опалення. Обурені наклепницькою заявою, індивідуальники прийшли до мера – разабрацца.
«Але мер нас просто вигнав зі свого кабінету», – з сумом констатує пані Інна.
- «А до яких під ви маєте намір тут «гарцювати»? – запитав ваш кореспондент…
- Поки сюди не прибуде верхівка міста й «Світловодськпобуту». А наш мер, як так званий батько міста, має бути свідомий того, що перекриття протестним населенням траси державного значення – це вже надзвичайна пригода державного значення. І відсутність на місці цієї пригоди першої особи в місті лиш не зайве засвідчить: нашому мерові глибоко чхати і на місто, і на людей, – підсумувала бойова пані Інна.
На 18 годину, вже телефоном повідомила лідерка індивідуальників, протестуючим правоохоронці заборонили розпалювати «кастріки» як для обігріву, так і для приготування вечері. А ще, додала такий факт Московченко, до них своєю автівкою під’їхав секретар міськради Юрій Сапянов. Але з авта не виходив, за хвилину розвернувся і поїхав назад. Таки заворушилися, гади!
Пізніше приїхав не тільки секретар Сапянов, який повідомив, що мер негайно пішов у відпустку (!), а й гендиректор Побуту Сергій Московський. Поговорили з людьми, дещо їх заспокоїли, але нічого конкретного не пообіцяли.
Поліція, яка оточувала протестувальників з усіх боків від початку акції, просила про її завершення, а начальник відділу Андрій Гулий особисто звертався до Сапянова з Московським:
«Допоможіть людям!»
І станом на понеділковий ранок
Вже починаючи з вечора «пікетної» суботи, коли близько 23-ї години пікетники полишили «пікетний» перехід – бо стало геть холодно, а багаття поліція заборонила розпалювати – дискусія розгорілася у «Фейсбуці». Тон їй задав один із мешканців хатинок, розташованих у хащах Крилівського лісництва, мовляв, пікетники залишили по собі купи гілок, з яких вони збиралися палити «кастріки», і головне: багатотонні фури, «намацавши» об’їзд, поперли (в обхід пікету) «козячими тропами» – акурат повз оті самі хатинки – чим понівечили дорогу, яку крилівці облаштували власним коштом. Та інші «фейсбучники» парирували: оте поселення є незаконним, яке треба геть знести, бо це такий собі браконьєрський закуток.
Ось так з «шаф» кожної із сторін «вилазять свої скелети».
Віталій Асауленко,
фото автора