Народ обурюється у соціальних мережах, викладає фото і відео, бо на перший погляд, дерева живі, а в місті стільки сухостою, до якого у міськвиконкому руки не доходять…
Щоб написати цю коротку інформацію, мені довелося поспілкуватися з п’ятьма посадовцями. На моє запитання: хто і з якою метою рубав дерева у сквері біля Палацу культури минулого тижня і продовжує рубати сьогодні, чиновники розповіли таке.
Віктор Самоляк, начальник УЖКГ:
«Мене немає у місті, спитайте у Клокар, бо це вона подавала заявку, або зверніться до Митич».
Надія Клокар, начальник культури і туризму:
«Я так і знала, що буду винною. Зараз піду і заберу свою заявку. Я її подала у другій половині дня 5 жовтня».
Аліна Митич, інспектор з технічного нагляду УЖКГ:
«Акт обстеження дерев за заявкою управління культури складено ще 11 травня 2018 року. Рішення виконкому за №357 ухвалено 10 липня 2018 року. За цими документами дозволяється вирубати 16 сухостійних, похилених, аварійних дерев. Нову заявку ми дійсно отримали у п’ятницю, але на знесення інших дерев. Цей документ ще проходить звичну процедуру. Ордер на вирубку отримав Палац культури і самостійно ці роботи виконує».
Лариса Ляшенко, директор Палацу культури:
«Ми дійсно подали заявку за знесення аварійних дерев у травні, а минулого тижня ще одну. Комісія визначила 16 аварійних дерев, зробила червоні помітки. Ми склали кошторис на знесення кожного дерева, вийшло 26 тис. грн, попросили гроші на ці цілі у міської ради, не отримали нічого. Мусили були звертатися до людей, які виконають ці роботи і заберуть деревину в рахунок оплати. Тож минулого тижня 2 дні працювали, а сьогодні закінчили пиляти одну акацію. Написали нову заявку на знесення аварійної тополі, що росте біля басейну і верби з того ж боку нашої території».
Світлана Єльчищева, завідувачка господарством Палацу культури уточнила, що всі документи вона отримувала особисто, у цьому плані повний порядок. Ордер-дозвіл на знесення дерев УЖКГ видав 4 жовтня і він діє до 31 жовтня 2018 року. Деякі з дерев зрубають власними силами, а високі тополі не зможуть, доведеться звертатися за допомогою до спеціалізованих підприємств. А на це потрібні гроші. На жаль, нікого не цікавлять тополі, як дрова…
Наталія Шемель (фото)