» » Наявність у Світловодської міської ради 50% у статутному капіталі підприємства не є технічною помилкою!

Наявність у Світловодської міської ради 50% у статутному капіталі підприємства не є технічною помилкою!


На сорок третій сесії Світловодської районної ради сьомого скликання, що відбулася сьогодні, 16 серпня, з інформацію про роботу у першому півріччі 2019 року виступив перший заступник начальника  Знам’янської місцевої прокуратури Володимир Рубан. З поміж іншого посадовець розповів, яким чином здійснюється протидія рейдерству у сфері комунальної власності. 
  • Знам’янською місцевою прокуратурою забезпечується процесуальне керівництво досудовим розслідуванням кримінального провадження за ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 206-2, ч. 2 ст. 366, ч. 4 ст. 358 КК України за фактами зловживання повноваженнями державним реєстратором та протиправного заволодіння часткою Світловодської міської ради у статутному капіталі одного зі спільних підприємств у м. Світловодську, службового підроблення, використання завідомо підробленого документу. 
Встановлено, що рішенням Світловодської міської ради від 29.08.2001 надано згоду міської ради на створення вказаного спільного підприємства, затверджено його статут і установчий договір.

Відповідно до установчого договору про створення та діяльність спільного підприємства Світловодська міська рада в рахунок своєї частки внесла майно та обладнання 5 (п’яти) котелень (цілісних майнових комплексів), транспортні засоби, парові котли, верстати та інше обладнання усього на загальну суму 3,9 млн грн, що становить 50% статутного капіталу.

У липні поточного року державний реєстратор однієї із селищних рад Кіровоградщини на підставі заяви про виправлення технічної помилки та документів, поданих генеральним директором вказаного спільного підприємства, здійснив запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо коригування відомостей останньої реєстраційної дії, проведеної у серпні минулого року, про зміну складу засновників (учасників) юридичної особи зазначеного спільного підприємства, виключивши з переліку засновників (учасників) вказаної юридичної особи Світловодську міську раду із часткою 50%  (3,9 млн.грн.) у статутному капіталі та визначивши єдиним засновником (учасником) зазначеного товариства іншого з учасників – мешканця Полтавської області з безпідставно збільшеним розміром внеску до статутного капіталу 100% (7,8 млн грн).

Разом з тим, відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» технічна помилка - описка, друкарська, граматична, арифметична помилка, допущена державним реєстратором під час проведення ним реєстраційних дій.

Водночас, у вказаній заяві генеральним директором підприємства не зазначено, яку саме технічну помилку в частині складу засновників допущено при здійсненні реєстраційної дії та, які саме дані потрібно коригувати. У реєстраційній дії, проведеній у серпні минулого року, технічних помилок не допущено, документи, додані до вказаної заяви, поданої державному реєстратору у липні поточного року, не містили жодних даних про допущення технічної помилки, наявність у Світловодської міської ради 50% частки у статутному капіталі даного спільного підприємства не є технічною помилкою. 

Згідно з рішенням Світловодської міської ради від 08.07.2016 року міська рада вирішила вийти зі складу учасників спільного підприємства, внесок Світловодської міської ради в статутному капіталі в сумі 3,9 млн грн, у кількості однієї частки, що складає 50% статутного капіталу, необхідно було повернути Світловодській міській раді у вигляді вищеперерахованого майна, що було передано до статутного капіталу, проте майновий внесок не повернуто. 

Завдяки скоординованим діям правоохоронних органів упереджено внесення державним реєстратором іншої сільської ради Кіровоградщини до державного реєстру даних про заміну керівника, зміну статутного капіталу, затвердження статуту в новій редакції стосовно вказаного спільного підприємства.

У ході досудового розслідування за клопотанням прокуратури ухвалою слідчого судді накладено арешт на 50% корпоративних прав, внесків до статутного капіталу спільного підприємства із забороною вчинення будь-якого роду змін до статуту, статутного капіталу, даних про керівництво юридичної особи, забороною проведення державними реєстраторами будь-яких реєстраційних дій та коригування раніше проведених.

Досудове розслідування триває та перебуває на контролі Знам’янської місцевої прокуратури. 

«СВ»

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Мультiмедиа
Бажаємо відродження Світловодську!
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям
Сміттєвоз прибув до ККП – є на що глянути! (ДОПОВНЕНО)
Марину Салабутіну надихнув захід сонця над Кременчуцьким водосховищем
Нові сміттєві контейнери «не захотіли» брати участь у саботажі