» » Соціально-економічний розвиток Світловодщини – у центрі уваги районної влади

Соціально-економічний розвиток Світловодщини – у центрі уваги районної влади


16 серпня за участю 19 депутатів у сесійній залі адмінбудинку відбулася сорок третя сесія Світловодської районної ради сьомого скликання. Під час пленарного засідання оперативно розглянули 15 питань порядку денного. Про ті, що мають суспільний інтерес, – коротко. 

Зі звітом районної державної адміністрації про виконання програми економічного і соціального розвитку Світловодського району за січень-березень 2019 року виступила Наталія Гаврилюк, перший заступник голови Світловодської райдержадміністрації. У звіті, зокрема, відзначалося, що за результатами проведеного Кіровоградською ОДА моніторингу соціально-економічного розвитку міст і районів області Світловодський район у січні-березні займав VIII місце. На кожного мешканця району в середньому припало 10494 грн реалізованої промислової продукції, а це III місце серед районів області. Доходи місцевого бюджету у розрахунку на 1 мешканця району становили 1211 грн, це V місце серед районів області. Середньомісячна номінальна заробітна плата зросла на 32,3% і становила 7904 грн, що в 1,9 рази вище рівня мінімальної зарплати, IV місце серед районів області. 

Наталія Гаврилюк доповіла про 7 інвестиційних проектів, які реалізовуються на території району, а саме: будівництво за межами села Велика Скельова та обслуговування сонячної електростанції (СЕС) потужністю 15 МВт, кошторисною вартістю 450 млн грн; будівництво СЕС потужністю 30МВт за межами Павлівки, кошторисною вартістю 600,0 млн грн, ще однієї СЕС за межами Павлівки потужністю 30 МВт, 720,0 млн грн; будівництво СЕС потужністю 20 МВт за межами села Озера, кошторисною вартістю 600,0 млн грн; модернізація і оновлення машино-тракторного парку сільськогосподарськими підприємствами району, 10 млн грн; будівництво тепличного комплексу у селі Велика Скельова, 3,6 млн грн. 

Серед реалізованих проектів Наталія Гаврилюк назвала сільську лікарську амбулаторію на території села Велика Скельова; пам’ятник Борцям за волю та незалежність України, побудований в адміністративних межах міста Світловодська; спортивний майданчик для міні-футболу у ліцеї «Надія» в селі Григорівці.    

Доповідач також підкреслила, що за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам залучено 6010,0 тис. грн, які будуть спрямовані на проведення комплексних заходів з покращення матеріально-технічного стану закладів соціальної сфери району. 

Окремим рішенням депутати внесли зміни до програми економічного і соціального розвитку Світловодського району. Зокрема, виділили 211 тис. грн з районного бюджету на капітальний ремонт ФАП у Захарівці. На території сільської ради, що складається з трьох сіл – Аудиторівки, Серебряного і Захарівки, діючий ФАП міститься у пристосованому приміщенні, яке перебуває в аварійному стані. 1 млн 200 тис. грн надійде від держави на ці цілі. Крім цього, планується здійснити капітальний ремонт дахів шкіл в Озерах та Григорівці, на що держава виділила по півтора млн грн; буде зроблено реконструкцію системи опалення у Глинському НВО, на що виділяється 730 тис. грн. Заплановано утеплення фасаду Будинку культури Глинської сільради, кошторисна вартість робіт становить 40 тис. (додаткове фінансування до 155 тис. грн, які були отримані у липні 2019 року). По 120 тис. грн отримають Озерська школа та Ліцей «Надія» на придбання вуличних тренажерів або спортивно-ігрового майданчика; 100 тис. грн – Світловодський районний Будинок культури на придбання музичного та звукового обладнання. 700 тис. грн буде спрямовано на капітальні видатки відділу освіти. 

Коментуючи прийняті рішення, голова районної ради Роман Домбровський сказав: 

«Депутати райради пішли на зустріч освітянам і виділили кошти на все, що вони просили. Це ремонт шкільних автобусів, електрики, протипожежні заходи. Тепер справа за директорами навчальних закладів. До 1 вересня усі підготовчі роботи до початку нового навчального року треба завершити».

Насамкінець, депутати райради за ініціативою депутата обласної ради Володимира Кириченка звернулися до Кабінету Міністрів України, Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області щодо ремонту дороги Т-12-11 Знам’янка – Подорожнє, загальною протяжністю 51 км, яка є важливим транспортним сполученням з обласним центром. Депутати просять включити до плану ремонтних робіт на 2020 рік капітальний ремонт дороги, незадовільний стан якої є серйозною причиною для зменшення інвестиційної привабливості району.
[img]


[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Дитячо-юнацька спортивна школа №1 підвищила свій статус
Харківська бронза Олександра Бендюка
Басейн у міському спорткомплексі відкриється на Миколая!
Мультiмедиа
А у Світловодську – волейбол!
У Світловодську вшанували Героїв Небесної сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ. ДОПОВНЕНО)
У Світловодську вшанували учасників бойових дій на території інших держав (ФОТОРЕПОРТАЖ. ДОПОВНЕНО)
Світловодськ. Вадим Бойко. Роковини біля обдертої стіни
«Незвичайна історія» заради порятунку Лізи Брусенцевої