» » Чи будемо з теплом?

Чи будемо з теплом?


Відповідь на це запитання очільники міста шукали 10 вересня на нараді, присвяченій підготовці до зими, разом з керівниками комунальних підприємств, ОСББ та СП ТОВ «Світловодськпобут».

«У жовтні, сподіваюсь, ми розпочнемо опалювальний сезон!» – на такій оптимістичній ноті розпочав нараду міський голова Валентин Козярчук і передав слово Сергію Московському, гендиректору СП ТОВ «Світловодськпобут». 
 
«Підприємство продовжує готуватися до опалювального сезону. Ми маємо 6 котельних, деякі вже готові до нового опалювального сезону», – продовжив випромінювати оптимізм керівник теплогенеруючого підприємства. 

Детально розповів про виконану роботу на усіх котельних, як то заміну двигунів, встановлення нових котлів, ремонт старих, повірку лічильників тощо. Якщо коротко, то не викликає сумніву, що маленька котельня на вулиці Павлова, котельні № 5 і № 6 майже готові до сезону, ремонтуються лише теплотраси. На котельні №3   готові повністю 3 котли, гідравлічні випробування плануються у 20-х числах вересня. Наразі ремонтується теплотраса на вулиці Грушевського. Котельня №2 залишається проблематичною, як і минулого сезону. Загалом гендиректор згадав про 36 поривів теплотрас, є серед них проблемні ділянки, 10 відкрили, зварники працюють на місцях.

Проблемою, з якою підприємство самотужки не впорається, Сергій Московський назвав тарифи на опалення 2019-2020 р.р., які потрібно привести у відповідність з реальними цінами на газ тощо. На що отримав рекомендацію негайно готувати необхідний пакет документів і подавати їх до управління економіки виконкому міськради. 

Що стосується боргів перед НАК «Нафтогаз України» гендиректор доповів таке: 

«Ми маємо 85% сплати «Нафтогазу». Загальна сума боргу становить 91 млн зі штрафними санкціями, борг населення за спожиту теплову енергію – 51 млн 927 тис. грн. 23 млн ми винні через рішення виконкому про зменшення норми споживання, ця сума накопичувалася протягом 3-х років».  
 
«Через цю заборгованість ми не зможемо отримати газ і розпочати опалювальний сезон… У нас не комунізм…  Послуги надані, за них  треба розрахуватися!» – звертаючись до уявних глядачів телетрансляції засідання, сказав міський голова.
 
«З приводу необгрунтованого тарифу ви повинні були звертатися до суду, скасовувати рішення виконкому! – це вже Валентин Козярчук до керівництва «Світловодськпобуту». 

Начальник управління економіки виконкому Марія Дмитренко підкреслила, що підприємству необхідно надати розрахунки для економічно обгрунтованого тарифу. Це потрібно було зробити ще до 1 червня, оскільки коригування старого тарифу не передбачено законом, змінилося і  визначення послуги з централізованого опалення на постачання теплової енергії, а діючі договори укладені з централізованого опалення. Тож начальник управління рекомендувала зробити все у відповідності з Постановою КМУ № 869. Потрібні і виробнича програма, і річний план з урахуванням того, що обсяги виробництва зменшилися. 

Олена Балюк, перший заступник міського голови доповіла про проведення дев’яти нарад (2 з них пройшли за участю Сергія Коваленка, першого заступника голови Кіровоградської ОДА), про те, що освіта, медицина, культура і спорт до прийняття теплоносія готові ще з 21 серпня. Робоча група, яку вона очолює, контролює підготовку до зими і житлового фонду, який складається з 274-х будинків та 83 –х ОСББ. У підпорядкуванні 4-х управителів перебувають 191 будинкок. 

«На сьогодні 10 будинків подали підписані акти готовності», –  сказала Олена Балюк. Тож можна зробити висновок, що левова частка роботи – попереду. 

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)