» » В один день Ревівка святкувала аж три дати, одна з яких – кругла

В один день Ревівка святкувала аж три дати, одна з яких – кругла


Достеменно вже не встановити, у якому місяці року 1732-го реєстровий козак Рева оселився на землях, які були названі на його честь – Ревівкою…

А от коли у 1959 році Кіровоградський обком Компартії України відрапортував до Києва про те, що стара Ревівка повністю відселена до Ревівки нової, а потім, коли 1967-го року ця Ревівка набула статусу Заводського мікрорайону у складі Хрущова, перейменованого цього ж таки року на Світловодськ, то тут місяці збігаються – орієнтовно, серпень-вересень. Аж три дати! Не відзначити їх ревівці аж ніяк не могли. І суботнього погожого дня, 14 вересня, відзначили. Місце урочистостей – приміщення квартального комітету №1. 

Його голова Володимир Тягній, активістки Валентина Вєсєлова, Тетяна Стороженко, Єлизавета Погоріла та інші підготували жваву святкову програму. Домовитися без грошей з районним Будинком культури чи міським Палацом не вдалося, обмежилися двома чоловіками з гармошкою та бубном, душевними співами пані Погорілої, чиї рукодільні доробки, до того ж, прикрасили захід та зворушливими власними поезіями Надії Коваленко. І все це під конферанс ведучої – пані Стороженко. 

А перед цим – поки грянула концертно-розважальна програма – та після покладання вінка до монументу загиблим у Другій світовій війні односельцям, до присутніх звернувся міський голова Валентин Козярчук, який напередодні презентував винуватцям урочистостей продукти для кулішу та ящик горілки – дорослим і кілька коробок шоколадних цукерок – діткам. На самому ж заході градоначальник разом із своєю «гуманітарною» заступницею Іриною Щербиною дарували троянди і вручали Грамоти ревівцям, яких поділили на кілька номінацій: старожили, віком від 90 років – таких у мікрорайоні проживає аж п’ять осіб, ровесники нової Ревівки, тобто, народжені 1959 року – сім осіб, та кілька багатодітних родин (від трьох дітей). Хотіли ще нагородити мамочок, які народили цьогоріч, але, як не прикро, таких у квартальному комітеті №1 не виявилося. 

Ще з привітаннями та найкращими побажаннями виступили депутат облради Руслан Степура, настоятель церкви св. Петра і Павла Олег Тарахненко, активна громадська активістка Ольга Дубина і, безумовно, голова квартального комітету Володимир Тягній. 

А тут і куліш поспів. І святкування непомітно перейшло у народні гуляння з добрим столом, веселощами і танцями.  

Віталій Асауленко, 
фото надані Володимиром Тягнієм
[img]
[/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Чемпіонат України з волейболу «Дитяча ліга» відбудеться у Світловодську
Мультiмедиа
Бажаємо відродження Світловодську!
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям
Сміттєвоз прибув до ККП – є на що глянути! (ДОПОВНЕНО)
Марину Салабутіну надихнув захід сонця над Кременчуцьким водосховищем
Нові сміттєві контейнери «не захотіли» брати участь у саботажі