» » Житлові будинки у Світловодську розвалюються – міська влада обмежується відписками

Житлові будинки у Світловодську розвалюються – міська влада обмежується відпискамиМешканці  будинку №1 по вулиці Гоголя та будинку №2 по вулиці Конька звернулися до редакції газети «Світловодськ вечірній» майже одночасно 27 липня.  Вони не тільки принесли листи з підписами сусідів, а й намагалися розповісти про свої біди з великим бажанням за допомогою газети достукатися до начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрія Райковича, направивши йому відкритий лист. А натхненником їхньої активності став підполковник міліції у відставці Алім Васильович Пономаренко. Він не тільки підтримав Євдокію Єгорівну Данильченко та Тамару Володимирівну Аскольську, а й сам виказав готовність відстоювати право на достойне життя людей поважного віку. 

Ось дві історії багаторічної боротьби з міською владою, яка, на жаль, не дала ніяких позитивних результатів. Але, сподіваємося, що начальник ОВА Андрій Райкович виступить арбітром у нерівному поєдинку відчайдушних громадян і бездушних чиновників. 

«По моїй квартирі бігають велетенські криси!» - Євдокія Данильченко- Про аварійний стан нашого будинку №1 по вулиці Гоголя міська влада знає давно, але ніяких заходів для порятунку нас,  його мешканців, не вживає. Покрівля протікає, фундамент руйнується, у підвалі розмножуються щури, які легко перебираються на перший поверх, асфальтове покриття двору зруйноване «Світловодськпобутом», у під’їзді 50 років не було ремонту, а в сусідньому, другому, зовнішня стіна відійшла від внутрішньої на ширину долоні…  


21 липня я була на особистому прийомі у першого заступника начальника обласної адміністрації Павла Конопка, розповідала йому про бездіяльність комунального підприємства «Житлосервіс 2012», яке повинно обслуговувати наш будинок, адже ми платимо йому гроші, але нічого абсолютно не робить. Керує підприємством Анатолій Кучугурний, який зневажливо ставиться до відвідувачів, не приймає заяви. На моє запитання, коли ж зроблять ремонт покрівлі, відповідає:

«Ви у черзі за номером 17!»

Намагалася добитися, щоб показали план роботи на квартал, не вийшло, не показали. А мені ж треба знати, чи є наш будинок у тому плані, бо ж якщо немає, я піду далі… 

Фундамент нашого будинку руйнується, це ж аварійна ситуація! Треба щось негайно робити! Звертаюся до Кучугурного. Кажу, ми розуміємо, що війна, що немає грошей, ви скажіть які матеріали треба купити, ми зберемо гроші, а ви пришліть людей, разом відремонтуємо. І це не підходить! Я особисто зібрали по 300 грн з пенсіонерів, які переважно живуть у нашому 32-квартирному будинку, ми закупили матеріали, а роботу своїми силами зараз виконує наш сусід Андрюша, комісований після Бахмуту чоловік, разом з двома помічниками… 

Щури розвелися у тепловузлі у підвалі, ходять по під’їзду, сидять на підвіконні, заходять у квартиру через отвори в підлозі, які вони ж і прогризли. У мене на ліжку лежить палка, я їх відганяю. То хто повинен хоч цю роботу виконати? 

Козирьок при вході в під’їзд давно зруйнований, він може впасти на голову… 

Впродовж кількох зим ми мерзнемо! Спочатку не могли розібратися, хто повинен поміняти засувку на вході в будинок – «Світловодськпобут» чи КП «Житлосервіс 2012». Розібралися. Через рік «Житлосервіс 2012» купив і поміняв. Так тепер  «розвоздушувати» систему не дозволяє хвора жінка, яка живе на верхньому поверсі і наш ЖЕК з нею впоратися не може. 

Старий дитячій майданчик теж викликає тривогу. Колись буде біда! Треба негайно обстежити його і зламані конструкції вивезти.
Біля нашого будинку ростуть 16 старих напівсухих тополь. Нещодавно під час буревію, сухі гілки впали і машину переселенцям розбили. Я написала 3 заяви на ім’я міського голови Маліцького, а вони як стояли, так і стоять. До його заступника  Ільченка звернулася, цей хоч вислухав і пообіцяв знайти бензин і попиляти. Я повірила й розтанула…  Що ви хочете, бабі 80 років!

«Світловодськпобут» розрив у дворі траншею,  загорнув так-сяк, через місяць знову розрив, знову загорнув… Старший за мене сусід Олексій Михайлович Калатуша, іноді хоче вийти на вулицю, сонечко побачити, але не може повернутися назад, рачки вилазить, через яму біля під’їзду. З цього приводу писала «Слузі народу», до депутата Кукси зверталася. Пообіцяли щось зробити… 

Коли міський голова йшов до своєї посади, дуже багато обіцяв народу на площі, а як сів у крісло,  забув про таких,  як ми. Тринькає гроші з бюджету на виплати незаконно звільненим працівникам сотнями тисяч, а на добрі справи грошей немає… 

Від імені усіх мешканців нашого будинку дуже прошу начальника Кіровоградської ОВА Андрія Райковича розібратися у нашій складній ситуації. Може статися, що наш аварійний будинок просто розвалиться і тоді проблем буде значно більше. Сьогодні ще є шанс усе виправити. 

 «Цинізму міської влади немає меж!» - Тамара Аскольська


- Збудований у 60-х роках минулого століття наш 8-квартирний будинок №2 по вулиці Конька давно є застарілим і за своїм технічним станом не відповідає сучасним вимогам до будівель і споруд, визначених нормативними документами, і втратив свої техніко-економічні показники (міцність, стійкість, надійність). Продовження експлуатації такого будинку несе в собі не тільки некомфортне існування його мешканців, а й пряму загрозу їхньому життю. Ми перебуваємо у постійній небезпеці, але міська влада чомусь не хоче цього визнавати. 


Історія нашої боротьби з міською владою триває з 2016 року. Тоді мешканці будинку звернулися до УЖКГ, виконкому міської ради,  з проханням обстежити стан будинку, визнати його аварійним, виділити кошти з міського бюджету для проведення відновлювальних робіт. Ніяких робіт не було проведено, а у відповіді за підписом в.о. начальника УЖКГ Боровського В.В. зазначено, що 12.10.2016 року УЖКГ спільно з представниками СП ТОВ «Світловодськпобут», КП «Житлосервіс 2012» провели огляд будинку та прибудинкової території. При огляді виявлено незначний провал на бетонованій ділянці перед входом в під’їзд. Працівниками СП ТОВ «Світловодськпобут» по можливості буде проведено підсипку провалу та часткове вирівнювання дорожнього покриття біля будинку. Можливості так і не знайшлося. З того часу пройшло майже 7 років. Десятки звернень у різні інстанції не дали ніякого результату. 

Відповідний лист був направлений і до нинішнього міського голови Андрія Маліцького, на який він дав таку відповідь: «Для визнання будинку аварійним, необхідно провести будівельну експертизу фахівцями, які мають відповідний сертифікат. На проведення капітальних ремонтів житлових будинків в бюджеті міста кошти відсутні». Стосовно ж ями в бетонному покритті у дворі будинку, перед входом у під’їзд, порекомендував звернутися з заявою до СП ТОВ «Світловодськпобут». Цинізму влади немає меж!

Сьогоднішні проблеми накопичувалися роками, оскільки ЖЕК, а пізніше КП «Житлосервіс 2012» тільки збирали кошти з жителів будинку і нічого не робили для його утримання. Зараз наш будинок став тягарем і в травні 2023 року КП «Житлосервіс 2012» попередило його мешканців про те, що послуги з утримання будинку з 01.07.2023 року надаватися не будуть, посилаючись на заборгованість, а співвласникам радять визначитися з управителем. 

З цього питання 15 червня цього року відбулася зустріч мешканців будинку із заступником міського голови Ільченком М.О., начальником КП «Житлосервіс 2012» Кучугурним А.Г., депутатами міськради Самоляком В.А., Тетяниченком В.А. Відповідь в усіх одна – коштів у міському бюджеті немає, допомогти нічим не можемо, створюйте ОСББ і вирішуйте свої проблеми самі. 

Яким чином люди поважного віку, інваліди і малозабезпечені зможуть реалізувати такі рекомендації? Що на них чекає у недалекому майбутньому? Владу це не цікавить! 

Ми знову вдалися до листування з міським головою, депутатами міськради щодо продовження дії договору з КП «Житлосервіс 2012», про проведення будівельної експертизи, про проведення відновлювальних робіт. Жоден з адресатів не надіслав нам відповідь! 
Якщо наш будинок буде списаний з балансу комунального підприємства і не переданий іншому чи ОСББ (ми ж нікому не потрібні!), ніякі комунальні послуги надаватися не будуть. Ми вже кинуті напризволяще, а попереду зима! 

Враховуючи усе сказане і те, що сьогодні біля будинку утворилося велике провалля, яке загрожує руйнації будинку і травмуванню людей, звертаємося до начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрія Райковича з проханням вплинути на міську владу щодо негайного утворення комісії, проведення об’єктивного обстеження, встановлення ступеню придатності будинку для проживання людей, вжиття конкретних заходів, доки не трапилось біди та не постраждали люди. 

Повний текст звернення з додатковими документами, за підписами семи мешканців будинку ми передали Павлу Конопку під час особистого прийому громадян у Світловодську. Сподіваємося на підтримку.
[img]
[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!