Проєкт «Добради»: самореалізація, взаємодопомога, активність жінок
Десятого грудня, саме в День прав людини, стартував захід за проєктом Центру активної соціально-психологічної реабілітації людей з інвалідністю «Добрада», який має назву «Посилення впливу жінок на процеси прийняття рішень шляхом створення гендерноорієнтованого «відкритого простору» для діалогу в Світловодській міській територіальній громаді».
Світловодська громада раніше вже була поінформована щодо цього проєкту, метою якого є підвищення громадської активності, соціальної адаптації та згуртованості жінок, в тому числі осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб. На першу ознайомчу зустріч групи самодопомоги в приміщенні «Добради» зібралися чимало жінок, які і належать до цих категорій.
Фасилітаторка групи Марина Летюка коротко розповіла присутнім про сам проєкт, його мету, шляхи реалізації. Психолог Тетяна Крилова провела низку міні-тренінгів, під час яких жінки мали змогу познайомитися, розповісти свої історії. А всі ці історії, без винятку, просто-таки вражаючі. Досвід учасниць захоплював здатністю людини долати зовнішні та внутрішні перешкоди, всупереч обставинам та стану здоров’я зберігати цілісність, прагнення до мети. Жінки, які приїхали з Бахмута, Попасної, Харкова (і яким здебільшого вже немає куди повертатися) розповідали, що в нашому місті люди їх зустріли дуже добреі від влади сподіваються на подальші кроки назустріч. Та попри всі труднощі сьогодення ці жінки – матері, берегині – готові до взаємодопомоги, до активної участі у вирішенні проблем громади з тим, щоб змінити своє життя та життя оточуючих на краще.
Родзинкою зустрічі були міні-виступи Людмили Пугачової, переселенки з Нікополя, яка читала свої поезії на морально-етичні теми.
Створенню неформальної атмосфери, дружньому спілкуванню, обміну враженнями сприяла ще й кава зі смачними тістечками.
Насамкінець зустрічі її учасники зазначили, що проєкт, реалізація якого важлива саме сьогодні, під час війни, коли особливо загострюються всі проблеми в суспільстві, сприятиме згуртованості жінок та їхній активності у вирішенні цих проблем.
В рамках реалізації проєкту цей своєрідний жіночий клуб збиратиметься двічі на місяць. У планах – організація круглого столу з гендерної рівності; проведення моніторингу доступності «Пунктів незламності» та укриттів для маломобільної категорії населення; розгляд інших важливих питань.
За чудову організацію зустрічі жінки дякували організаторам і висловлювали сподівання, що й після закінчення проєкту будуть зустрічатися та разом вирішувати нагальні проблеми.
Наступне засідання відбудеться 24 грудня, з усіх питань щодо участі та точного часу звертайтеся на контактні номери телефонів «Добради»: 0973867576, 0974650951.
Заходи проєкту «Посилення впливу жінок на процеси прийняття рішень шляхом створення гендерно орієнтованого «відкритого простору» для діалогу в Світловодській міській територіальній громаді» реалізовуються Центром «Добрада» завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в межах проєкту «Жінки. Мир. Безпека»: відповіді на виклики війни», який виконується Українським Жіночим Фондом у партнерстві з ГО «Ла Страда - Україна», Асоціацією жінок-юристок України «Юрфем», Інформаційно-консультаційним жіночим центром, Українською фундацією громадського здоров’я та Центром «Жіночі перспективи» за сприяння Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Апарату Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики.
Прес-служба ЦАСПРІ «Добрада»