» » Підслідного міського голову відсторонено від повноважень

Підслідного міського голову відсторонено від повноважень


На другий судний день, 31 жовтня, Валентин Козярчук, якому інкримінуються 4 статті Кримінального кодексу України, перебував уже у компанії не трьох – як учора – одного захисника. З нього-то, як з підслідного, й розпочалося засідання.


Валентин Козярчук на досить тривалий час занурив слухання в історичний екскурс, пригадавши, як у 2006 році тодішні обранці знімали тодішнього міського голову Павла Солодова. Саме після цього, за його словами, громаді міста було нанесено найбільше шкоди: крадіжка багатокілометрового каналізаційного колектору, злочинна приватизація котелень абощо. А вже за його каденції настала чехарда з номінаціями на газ від «Нафтогазу» та з призначенням гендиректорів СП ТОВ «Світловодськпобут»: Михайлик, Дмитришин, Московський...  


Стосовно ж недоцільності позбавлення його повноважень, як аргумент, градоначальник навів минулорічний випадок, коли місто занесло снігом по саму маківку. А він у цей час повіз разом із своєю заступницею Іриною Щербиною допомогу «на передок» – для наших захисників. Там він і взнав про проблеми у Світловодську. І зателефонувавши своєму синові, підприємцеві, наказав вивести техніку, яка належить його фірмі – для розчищання вулиць міста. 


«Двадцять телефонних дзвінків. Це були подяки від громадян нашого міста. І шість телефонних дзвінків з проханням почистити вулиці приватного сектору. Я дав розпорядження – і ці вулиці були почищені», - доводив підозрюваний свою незамінність для міста.


«Тепла в городі немає, – вигукнув на це міськдеп Анатолій Кучугурний, підтриманий присутніми: «ганьба!». 


За це вони отримали зауваження від судді Юрія Мельничика, слід дотримуватися порядку у залі. Сам же суддя запитав Козярчука, чи визнає він свою причетність до кримінальних правопорушень, у яких його тут звинувачують.


«Ні. Всі мої дії були на користь громаді… І мені було дуже дивно читати про ту підозру, про ті висновки, які зробив слідчий… Ця я кажу щиро і відверто», – відповів він.


А на запитання щодо реєстраційних дій, в результаті яких громада міста була позбавлена своєї частки «Світловодськпобуту», Козярчук відповів, що про це він довідався, гортаючи… Фейсбук.


«Позор, ганьба! – знову, попри зауваження судді, зірвалася публіка, – твій же підпис під цим документом стоїть!».


Натомість прокурор Віталій Єднєв, задавши слідчому Максимові Стороженку кілька запитань стосовно того, чи може мер якимось чином впливати на хід слідства, залишаючись при цьому на посаді, і отримавши ствердну відповідь, заявив суду наступне:


«На даний час у даному кримінальному провадженні повідомлено підозрюваному у скоєнні службових злочинів. І відповідно до пункту 5, статті 65 Закону України, чітко зазначено, що особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень».

 


Крім цього додав, що підпис під протоколом засідання (того самого) у СП ТОВ «Світловодськпобут» стовідсотково належить Козярчуку. Далі він забажав поставити підслідному кілька запитань. Але підслідний, посилаючись на відповідну статтю чинного законодавства, відмовився відповідати. 


У свою чергу захисник Валентина Козярчука на ім’я Сергій (коли я хотів вточнити його прізвище, відповів, що воно складне – можу неправильно написати – повідомлю пізніше, та нагоди такої не сталося) наголосив, що підстав для відсторонення свого підзахисного від повноважень керувати містом він не вбачає…


«Та кількість слів – «може», «можливо», «зможе» і в різних варіаціях, як припущення з боку сторони звинувачення – переважають. А жодних фактичних мотивів, які були наведені слідчим, на сьогодні взагалі не доведено. І вони відсутні!», – наголосив адвокат.


А ще він піддав сумніву доказовість компакт-диску з записом засідання у «Світловодсьпобуті» 22 квітня 2019 року, що надав слідчий Стороженко у якості доказу – диск, підкреслив захисник, не був оригінальним. Та й запис на ньому розпочався з другого питання порядку денного того засідання. Та коли він назвав звинувачення у зриві опалювального сезону у Світловодську, які висуваються міському голові, абсурдом, присутні вже не стримували себе вигуками: «ганьба!», «посидь сам у холодній квартирі – то й буде тобі абсурд» і таке інше.


Таким чином, заслухавши аргументи сторін Юрій Мельничик оголосив перерву у засіданні на дві години. І пішов приймати рішення. І воно таки, майже о восьмій вечора, було прийняте… Отже, те, над чим тужилася депутатська більшість аж шість разів, з першого разу спромоглася здійснити поліція з прокуратурою: Валентина Козярчука відсторонено від повноважень міського голови до 10 грудня поточного року. А у разі, якщо слідство не вкладеться у зазначений термін, скоріше за все, відсторонення буде пролонговано. 


Віталій Асауленко

[img]

[/img]

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)
Бажаємо відродження Світловодську!
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям