Щоби перейти до суті, треба тимчасово позбавити міського голову його повноважень, вважає сторона звинувачення
Судове засідання «по Світловодському міському голові Валентину Козярчуку» розпочалося о 15:00 30 жовтня, а завершилося близько 20-ї. Секретарь міськради Юрій Сапянов був на цьому засіданні свідком, саме з ним я і поговорив стосовно підсумків першого дня суду, продовження якого призначили на Гелловін, тобто 31 жовтня.
- Пане Юрію, на жаль, ми не змогли вчора побувати у суді, бо мали випускати черговий номер газети. Кажуть, людей було сила-силенна…
- Ну це, звичайно перебільшення, але місць у залі судових засідань, дійсно, забракло.
- Вчорашнє засідання, як зрозуміло, не можна вважати початком розгляду справи по суті…
- Так. Задля об’єктивності, на думку сторони звинувачення, яку представляють прокурор Віталій Єднєв та слідчий Максим Строженко, треба спочатку відсторонити Валентина Козярчука від повноважень міського голови. Бо якось не поєднується: підслідний одночасно виконує функції держслужбовця. У такому разі не виключається тиск (чи змова) на свідків або на інших фігурантів справи.
- І що інкримінується нашому міському голові?
- Наразі це чотири статті Кримінального кодексу Україну. Це і заволодіння майном громади, мається на увазі СП ТОВ «Світловодськпобут», і використання завідомо підробленого документу, і зловживання владою та службовим становищем.
- І що за це «світить»?
- Наскільки мені відомо, якщо буде доведено, і конфіскація майна, і до десяти років за ґратами.
- Ви залучені як свідок?
- Так. Сторона звинувачення залучила мене у цій якості щодо встановлення обставин, якими я можу підтвердити чи спростувати ті події, чи може міський голова на час його відсутності здійснювати тиск на своїх підлеглих. Я однозначно відповів, факти підтверджують, такий тиск можливий. І навіть з питань печатки міськради я навів факти, що ця печатка не знаходиться – як треба – у секретаря і використовується якимись іншими особами. І не міським головою. Тому, що він був на лікарняному.
- Ким використовується?
- Я звернувся до юриста виконкому, щоб він дав письмове пояснення, на яких документах ставилася печатка міської ради і хто її ставив.
- А як же вона опиналася по суті у чужих руках?
- Я йшов у відпустку, передав її, як належить, міському голові. А після повернення з відпустки він мені її так і не повернув. З цього приводу мною написана заява до поліції, що до документів, на яких стоїть ця печатка, я відношення не маю.
- А правда, що ви розповіли суду про те, що міський голова вам погрожував, явно натякаючи на здоров’я вашої малолітньої доньки?
- За час мого перебування на посаді секретаря до мене застосовувалася фізична сила – зуба я навіть лишився. Але то були невідомі особи. І стверджувати, що вони діяли за чиєюсь вказівкою я не можу. Але широко відомо, як на засіданнях виконкому міський голова обзивав мене «клоуном», погрожував «заїхати» мені з правої руки. А щодо донечки, то були такі натяки. Але лише натяки, які я розцінюю як комплімент моєму пізньому батьківству.
- Кажуть, що на вчорашньому засіданні інтереси пана Козярчука захищали аж три захисники…
- Так. Серйозні люди, хороші фахівці, з усього видно.
- Нетутешні?
- Нетутешні. Втім, самі приїздіть сьогодні і все побачите.
Віталій Асауленко,
фото з відкритих джерел